Spätná kamera

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1miror1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30.12.2013 09:56
Zdieľať na Facebook

Spätná kamera

Príspevok od používateľa 1miror1 »

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, či nemáte niekto skúsenosti ohľadom spätnej kamery. Mám prívesný karavan a chcel by som dať do zadu kameru ktorá by vysielala nepretržite záznam, nielen pri zaradení spiatočky.
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Ahoj,

Chceš to mať bezdrôtovo, alebo si potiahneš kábel?
Čo zobrazovacia jednotka? Bude samostatná, alebo to chceš mať na rádiu? Ak chceš mať obraz stále, tak musí byť samostatná.
Každopádne to musí byt s IR prisvetlením a napájanie musíš zabezpečiť stále resp po zapnutí kľúča.
1miror1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30.12.2013 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1miror1 »

to je jedno či bezdrotovo alebo s . A určite na samostatný monitor by to šlo.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Bezdrôtovo to je somarina, lebo by to malo jednak odozvu, a za druhé by to bolo zbytočne komplikované, aj vysielač, aj prijímač a k tomu ešte možné kolísanie kvality signálu
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tie bezdrátové sady origo do auta sú s tak malým výkonom že to ledva stačí ak je to v jednom priestore a teda v aute. Myslím že v prívese ktorý je ešte o pár metrov dalej a bez vyvedenej antény von aj príjmacej a vysielacej by to nemalo dosah zrejme vôbec. Ale zas kupovať drátový systém a problém s káblom a konektormi to je tiež na riešenie, nakolko asi nič také bežne v normálnej cene nebude v ponuke . Skorej by som riešil dačo ako extra kameru s AV výstupom a nejaký externý RF prenášač signálu taký kde je zaručený väčší dosah.Niečo čo sa používa v domácej elektronike na prenos RF také že z izby do izby.Prípadne wifi
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Napríklad monitor http://www.ebay.co.uk/itm/370890298470? ... 1423.l2649 v prepočte nejakých 17€ a k nemu už nejakú kameru podla gusta a ten káblik sa zasa dá nejak rozumne previesť a spájať ho niekdy v oblasti ťažného
Kerbeus
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.04.2008 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kerbeus »

Bezdrotovy prenos bude nezmysel ako sa tu zmienili viaceri. Ja som pred par dnami montoval bezdrotove parkovacie senzori a stacilo dat radiacu jednotku do priestoru rezervy a monitor nebol schopny zachytit signal. Presunul som rj do kufra a bolo po probleme. Vzdialenost od rj k monitoru cca 2 metre. A to su len blbe bezdrotove parkovacie senzori. Pri kamere by som si nebol isti ani ak by sa pouzila antena a vysielac.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

s tou kamerou pozor... záleží na tom, či auto, alebo karavan je písaný ako firemné auto, alebo ako súkromné auto.

- zákon o ochrane osobných údajov - nasnímaná cudzia tvár je osobný údaj (osobný údaj je všetko, na základe čoho možno identifikovať osobu)

a) aj je auto aj karavan sú v súkromnom vlastníctve, kameru si môžeš namontovať, no záznam si povinný zničiť najneskôr do 14 dní od nasnímania

b) ak je auto, alebo kamera na firemných papieroch, musíš si vybaviť povolenie na umiestnenie kamery a dodržiavať byrokraciu. Sú tam pokuty za nedodržiavanie zákona o osobných údajoch.
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Mal som svojho času bezdrôtové cúvacie senzory na plechovom fiate ducato (aj s deliacou plechovou prepážkou), a fungovali výborne. Do toho istého auta som namontoval bezdrôtovú sadu parkovacej kamery, všetko to fungovalo výborne. Vzdialenosť prijímača a vysielača bola cca 5 metrov, a medzi nimi už spomínaná plechová deliaca stena. Problém nastal, keď som zapol rádio, to bolo natoľko rušené, že bolo nepočúvaťeľné, a systém musel ísť von z auta. Inak stalo sa mi, že na môj monitor som zachytil signál aj z iných zariadení, vo vzdialenosti cca 15 metrov, na rovnakej frekvencii. Bolo to celkom zaujímavé, sledovať v stojacom vozidle objekt ktorý bol monitorovaný bezdrôtovými kamerami z ktorých záznam som mohol online sledovať :) Alebo vidieť na monitore svoje auto ako prechádzam popred monitorovaný dom :)
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Volil by som drotovu verziu nakolko sa jedna len o dva droty prechadzajuce mmedi privesom. Aktivaciu v pripade pouzitia radia beries z vlastneho auta a trvale pouzies s obrysoviek (svietis stale bez dlr). Mal byto byt koax alebo jednoduchsi twistovany kabel (ako ftp)v pripade pouzitia prevodnika koax/twist. Pisem na tablete a lezim nachcipany tak sorry za prip. preklepy a chyby.
1miror1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30.12.2013 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1miror1 »

a aký typ kamerý tam môže ísť ? Či kúpiť normálne cúvaciu kameru ?
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Nedavaj klasiku na zapustenie do osvetlenia spz ale daj odsadenu a co najvyssie az na hranu strechy. Je tam lepsi uhol na hrany naraznikov a zaroven uvidis daleko za auto co je pre trvale zapnutu kameru dost podstatne. Trebars takuto http://www.tssgroup.sk/produkty/parkova ... y-kamera-c dolezita je kamerova skuska len prilozenim na prives a tak najdes idealne miesto na montaz. Pri kupe kamery je podstatny objektiva tym aj uhol zaberu bezne maju 120 do 150 stupnov.
peterm84
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.02.2014 09:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterm84 »

Na prenos skús niečo takéto reklama zmazana , následne kamerku určite zoženieš už podľa potrieb a nejaké dvrko.
bigt
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 16.01.2006 08:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bigt »

tiež mám v pláne dať cúvaciu kameru na ducato 244 (02-06) L1H1, ktorú budem používať aj ako spätné zrkadlo.
ale rád by som ju niekam dobre zakamufloval aby moc nebila do očí a nepodávala ruky..

viac menej som rozhodnutý pre 7" monitor a pre kameru s pozorovacím uhlom 170°

ale niesom si istý s miestom montáže. myslím že ideálnejšie je kameru namontovať niekde k hornej časti vozidla. ideálne 3.brzdové svetlo.

ďakujem za info
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

GPS asi máš. Ak nie, kúp od Garminu najvyšší model aj s cuvacou kamerové. Ak ju napojiť na zadné svetlá miesto cuvacou, ide stále. A obrazovka je tak veľká, že v pohode ide navi a kameňa. Navyše robí kvalitný záznam počas jazdy z oboch kamier. Kvalita skoro na úrovni gopro

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných