Space Star 1.3 60kw code P0170

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martinhudec547
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.06.2023 11:19
Zdieľať na Facebook

Space Star 1.3 60kw code P0170

Príspevok od používateľa martinhudec547 »

Zdravím, už som samozrejme použil Google aj som mal poradené od mechanika ale chybu sa stále nepodarilo odstrániť. Nerád by som to robil metódou pokus omyl.

Na aute som nedávno vymenil sviečky, Lamda sondu za katalyzátorom, a keďže malo ísť o problém so vstrekmi tak boli prečistené (nové už nie je možné zohnať, len na alixprese).


Tu sú možnosťi ktoré môžu zaviniť codeP0170 fuel trim malfunction
Failed fuel supply system
Failed oxygen sensor (front)
Failed intake air temperature sensor
Failed engine coolant temperature sensor
Failed manifold absolute pressure sensor
Air drawn in from inlet hose and inlet manifold
Exhaust leak from exhaust manifold
Contamination of throttle body (throttle valve portion)
Failed injector
Failed purge control solenoid valve
Failed fuel pressure
Failed engine-ECU

Čo sa týka nasávania vzduchu nie je poškodené, filter je čistý. Prečistil som aj škrtiacu klapku. Únik výfukových plynov - nie,

Pomer STFT a LTFT je miestami v norme (Max 10%) no po pár km sú hodnoty vysoko nad 10%

Má niekto skúsenosť na čo sa zamerať najskôr?

Ďakujem
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Space Star 1.3 60kw code P0170

Príspevok od používateľa jaster-83 »

A tie moznosti co si vypisal si uz skontroloval vsetky teda? Co mas konkretne za problem? Bohatu zmes ci chudobnu zmes? Nas problem pri jazde alebo ti len svieti kontrolka a auto ide zdanlivo normalne? Pises po par km, to bude asi tym ze pri studenom starte rj berie ine hodnoty ako pri teplom a niektore si natvrdo dosadi (napr. lambda, kym sa ohreje)
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
martinhudec547
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.06.2023 11:19
Zdieľať na Facebook

Re: Space Star 1.3 60kw code P0170

Príspevok od používateľa martinhudec547 »

Hlavný problém bude EK. Na jazdných vlastnostiach som nepostrehol zmeny (auto mám 4 roky).
Moje OBD je len taká bluetooth "sranda" z Číny. Takže dokážem kód vymazať,ale do 5 km po štarte sa objaví. Iba v DTC, na palubovke sa už nerzosvieti (asi by to bolo až po viac km).
V mechanikovej diagnostike bolo napísané, že ide o bohatú zmes. V cylindri #1.
Všímal som si pri jazde aj hodnoty STFT a Ltft pár km sú v poriadku = ich súčet je blízky 0. Potom zrazu STFT= dlhšiu dobu 25% a Ltft 8-12%. Po chvíľke zas akoby začnú naskakovať lepšie čísla.

Z tých možnosti čo sú tam vypísané
Som v podstate prešiel tie čo sa týkajú nasávania vzduchu.
-Vyčistil som to všetko až po škrtiacu klapku,za tým je už len snímač absolútneho tlaku. Či funguje ako má, to úplne neviem. Skontroloval som všetky hadice ktorými prúdi vzduch, nie sú poškodené.
-Zo vzduchovych vecí je tam ešte purge solenoid valve-cistiaci ventil- nebolo to upchaté alebo špinavé. Či funguje správne neviem ako skontrolovať.
-Lamda sondu prednú- som menil asi dva roky dozadu
Teraz som menil aj tú pred katalyzátorom aj keď sa jej hovorí za katalyzátorom.
-Z palivových súčasti som prečistil vstreky. Na oko prášili všetky rovnako tak ich považujem za funkčné.
Či má zmysel meniť palivový filter, čo sa týka kódu p0170 neviem, a ja som ho zatiaľ nemenil takže tam už bude nejakých 30 000km.

Ak je niečo čo by sa dalo vyskúšať a bolo by to aj v silách amatéra tak by som to ešte chcel skúsiť, pred tým ako to zverím mechanikovi

A ďakujem za odpoveď
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Space Star 1.3 60kw code P0170

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ten vstrekovac tvoj mechanik nejak porovnaval hodnoty voci ostanym alebo ako dosiel na to ze bohata zmes je na prvom valci? Vstrekovace sa kontroluju na odmernych valcoch - kolko ktory "nacura" za urcity cas chodu. Este mi napadlo ci k tej chybe nebol dodatok Bank 1, lebo to bank 1 nezmamena prvy valec.
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
martinhudec547
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.06.2023 11:19
Zdieľať na Facebook

Re: Space Star 1.3 60kw code P0170

Príspevok od používateľa martinhudec547 »

To len podľa diagnostiky. Áno tento dodatok tam je vždy. P0170: FUEL TRIM MALFUNCTION (BANK 1). Ale mal tam aj v češtine/slovenčine pripísané cylinder #1 a ešte niečo..možno ide len o zlý preklad. Vstreky som čistil ja. Prášili, nestali. Koľko ktorý dávkuje paliva za určitý čas som netestoval. Že to bude zlý vstrek bol len len prvotný úsudok. Auto som mal unho kvôli inému problému.
Z toho čo som načítal po internete bol aj článok kde sa písalo "v 99%pripadoch p0170 nejde o vstreky".
Samozrejme keď to bude potrebné zanesiem to mechanikovi. Zatiaľ som zozbieral nejaké dáta aj pri jazde.
Tu len skúšam či sa niekto s tým náhodou nestretol a vedel by, že je zlé niečo konkrétne...
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Space Star 1.3 60kw code P0170

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Vstrek moze aj prepustat - vypnes motor a pod tlakom co tam ostal sa ti na tryske zacne tvorit kvapka. Mas bohatu zmes takze zaklad je pozriet ci mas tesny vyfuk, ok vzduchovy filter, vahu vzduchu alebo tlakove cidlo v sani, ako je nastavena klapka, ake info o teplotach dostava RJ (nieje tym myslena teplota na budikoch), regulator tlaku paliva a jeho ovladanie (podtlak?)
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
martinhudec547
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.06.2023 11:19
Zdieľať na Facebook

Re: Space Star 1.3 60kw code P0170

Príspevok od používateľa martinhudec547 »

Váha vzduchu tam nie je teda čidlo MAS.
Pozrel som aké hodnoty dáva čidlo absolútneho tlaku MAF....na voľnobehu je to niečo okolo 40kpa. Potom ako sa asi otvorí škrtiaca klapka to kmitá od 15 do 95kpa...usudzujem to z grafu zaznamenané jazdy.

Pozrel som graf teploty nasavaneho vzduchu. Je dosť povynechavany... čiže občas nie sú zapísané hodnoty, teda... skôr občas je v grafe niečo zapísané.
martinhudec547
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.06.2023 11:19
Zdieľať na Facebook

Re: Space Star 1.3 60kw code P0170

Príspevok od používateľa martinhudec547 »

Na základe záznamov uložených jázd som zistil, že hodnoty STFT a LTFT sú v norme kým je zaznamenaná teplota nasavaneho vzduchu. Keď nebola zaznamenaná teplota nasavaneho vzduchu hodnoty sa automaticky zhoršili STFT zastala konštantne na 24% a Ltft na 12,5%. Bolo by možné tvrdiť, že problém sa našiel, na čo má naviedol užívateľ Jaster-83 za čo ďakujem. Ale zatiaľ som nepreskocil.
Snímač nasavaneho vzduchu sa mi ale nepodarilo nájsť.
Podľa internetu je takmer totožný so snímačom teploty chladiacej kvapaliny. (Mitsubishi space star dga 1.3 60 je 98-04)
Ale nič také som v saní nenašiel. Bol som skúsiť dve tri jazdy tak 5 km a po celý čas samozrejme teplotu nasavaneho vzduchu zobrazovalo. Takže nezapísalo ani chybu p0170. Za samoopravené to ešte nepovažujem.

Zistil som náhodou, že code p0170 sa zapíše aj pri odpojení snímača polohy vackoveho hriadela......??
tuninka
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Space Star 1.3 60kw code P0170

Príspevok od používateľa tuninka »

ty ako amatér riešiš problém profesionálnejšie, ako poväčšina mechanikov, čo sa tým živia :2f93:
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Space Star 1.3 60kw code P0170

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Snimac moze byt sucastou MAP senzoru, ak su vypadky signalu zo snimaca nemusi to byt snimacom samotnym ale aj kabelazou, je mozne ze ak RJ nema info o teplote, dosadi si automaticky najnizsiu prednastavenu a obohati zmes (ako napr. pri studenom motore pri -20, cim nizsia teplota-tym vacsia hustota vzduchu v rovnakom objeme a tomu sa snazi dorovnat aj mnozstvo paliva) ale to by asi v tej chvili stupol aj volnobeh... ale zas je tam este teplota chladiacej kvapaliny o ktorej RJ urcite vie aka je
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
martinhudec547
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.06.2023 11:19
Zdieľať na Facebook

Re: Space Star 1.3 60kw code P0170

Príspevok od používateľa martinhudec547 »

Auto včera prešlo opakovanou EK. Hodnoty CO pri voľnobežných otáčkach sa vďaka výmene sviečok a katalyzátora znížili z 6,06 na 0,2. Chybové kódy sa neobjavili takže túto časť mám za sebou.

Romantický príbeh vzduchu a paliva ale nekončí. Keďže u mechanika k premeraniu kabeláže nedošlo objednal mi aspoň snímač teploty nasávaného vzduchu (10€).
Tento snímač je ináč umiestnený v mieste kde cez neho prechádza chladiaca kvapalina. Je tam dovedená aj hadica vzduchu.
Aj keď sú hodnoty teploty nasávaného vzduchu stabilne zaznámenávané, po zhruba 10km jazdy sa hodnoty STFT a LTFT vyšplhali na svoje maximá a zostali tak zhruba ďalších 7km do konca jazdy. Code P0170 bol zapísaný len ako nevyřizeno/pending. Nebol asi potvrdený.
Zatiaľ stále pracujem s predpokladom, že to nejak zapríčiňuje teplota. Vyzerá to tak, že keď sa motor zohreje , zhorší sa analýza pomeru vzduch palivo.
...
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Space Star 1.3 60kw code P0170

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Su naozaj obe lambdy OK?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
martinhudec547
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.06.2023 11:19
Zdieľať na Facebook

Re: Space Star 1.3 60kw code P0170

Príspevok od používateľa martinhudec547 »

Tú za katalyzátorom som vymenil teraz. A tú prednú, pred dvoma rokmi. Mal som vtedy na EK mierne vyššie hodnoty a technik povedal, že asi to je Lamdou...asi.

Pozeral som aké hodnoty napätia má dávať a je to podľa toho čo sa píše na nete v norme (0.2V a podobne, podľa zmesi ) . Či je v poriadku,na isto to neviem. Ale dať to mechanikovi, ktorý bude tiež len vymieňať kus za kus sa mi nechce.
Keďže nemá ani multimeter,tak ťažko zistí či je napríklad problém s kabelážou.
Aj po výmene senzoru teploty nasávaného vzduchu sú hodnoty snímača občas nezaznamenané. Pôjde teda asi o problém s elektrikou. Respektíve prenosom dát zo snímača do RJ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní