Som baba potrebujem pomoc :-)

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivana531
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 04.05.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Som baba potrebujem pomoc :-)

Príspevok od používateľa ivana531 »

Ahojte potrebuje poradiť. Kúpila som si renault scenic 1,6. RN. Treba na ňom vymeniť remeň ( neviem ako sa volá,pri naštartovaní auto začne pískať) a možno to je problém môjho problému. Keď dám auto do rozbehu v jednotke a radím do dvojky auto začne triasť naskakovať ako keby malo zdochnúť. Môže to byť spôsobené,že ten remeň je starý a je nútná výmena,alebo to nemá s tým spoločné mič?. ďalšia otázka. Na aute je robená v 01/10 KO+STK+EK, majiteľ mi odovzdal aj papiere od toho,ale na skle auta je nálepka,iba o KO. Nemusia tam byť aj o STK+EK? ďakujem za rady :2f93:
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

ten remeň čo píska je na alternátor.Aby nepískal:remeň natrieť mydlom(na dotykovú plochu s remenicou),došponovať remeň,alebo ho vymeniť.Ak si kupovala už ojazdené auto,tak ho radšej vymeň,nevieš ako dlho tam je.Stáva sa ,že píska aj samotný alternátor(ložisko) a nie remeň.
A to poskakovanie môžu robiť sviečky,zle pália.Alebo niečo zo zapalovaním,zoxidované kontakty na kábloch a podobne.
sviečky sa tiež menia ak sa kupuje jazdené auto.
Ak nemáš tie nálepky na skle,tak musíš mať aspoň také kartičky STK a EK(červená a zelená).Na skle by mali byť ak nie tak policajti môžu mať pripomienky.
Naposledy upravil/-a benky71 v 13.02.2010 09:38, upravené celkom 1 krát.
ivana531
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 04.05.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivana531 »

No tie katričky mi nedal majiteľ ,iba potvrdenie o STK+EK. V prípade,že nemám ani nálepky,ani tie kartičky,môžem nosiť u seba potvrdenie o kontroach STK+EK,myslím či to nahrádza nálepku
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

Musíš mať aspoň kartičky pri sebe pri cestnej kontrole,ak nie tak ti zoberú technický preukaz +pokuta.
Tie nálepky sa dajú zohnať tam kde sa naposledy robili tie STK a EK,za určitý poplatok.
Prečo ti nedal aspoň tie kartičky?
Ak ich nebudeš mať nalepené(tie nálepky) tak sa skús vyhovoriť na to že ti menili čelné sklo.
michalfarkas
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.10.2006 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalfarkas »

Tie kartičky ti nedal, lebo sa pravdepodobne jedná o dovezené auto a neurobil admistratívnu STK. Treba navštíviť ktorúkolvek stanicu STK, v okienku podať protokoly a techničák a oni ti vydajú kartičky a nálepky na sklo. Poplatok 20€.
maros307
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 16.06.2007 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros307 »

Ahoj ked ti môžem poradiť daj si auto skontrolovať u nejakého machanika lebo takto radiť je dosť ošemetná vec ..ten remeň daj samozrejme vymeniť aj ked niekedy stačí došponovať ale v tvojom prípade ako si to auto opísala čo to robý tak predpokladám že sa jedná o auto ktoré je zrelé na servis...k tomu remeňu ..môj predpoklad určite už bude po smrti tak ti radím určite vymeniť a ked dáš meniť ten remeň čo asi dáš niekde do servisu tak daj skontrolovať aj rozvody!!!!..dalej k tomu poskakovaniu auta môže to spôsobovať viacej vecí ako sú sviečky ,zvlnovatelá spojka,zanesený vzduchvý filter,a iné ..no a to STKaEK ak auto prejde tieto úkony čo asi prešlo "naoko" tak by mal dotičný pán čo ti ho predal aj vyfasovať kartičky a nálepky tak či tak zaskoč na njbližšiu STKačku a spítajsa kde je pes zakopaný..toť vsjo..ahoj.
hondalegend
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 25.03.2008 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hondalegend »

nalepky na skle uz davno nemusia byt. a nenatieraj remen mydlom. je na to urceny pripravok v spreji. ktory zvysuje prilnavost aj zivotnost remena. a nepocuvaj traposiny na nete. chod do srevisu a uvidis.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

nejdem sa vyjadrovať k tým technickým veciam treba to dať do servisu ale je to zrejme kupované ako ojazdenka a dovezené zo zahraničia kde mohlo dosť dlho stáť a preto tie remene pískajú lebo sú staré jednoznačne vymeniť hlavne rozvodový ,a k tej STKaEmisnej asi tolko treba zájsť do najbližšej STK a dať si tam vystaviť kartičky aj nálepky mna to stálo asi20eur oni tý čo dovážajú autá spravia síce STK aj EM ale aby ušetrili kartičky si už musí vybaviť noví majitel ale nebudeš mať s tým problém
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

To Ti kto povedal že nálepky nemusia byt :3020: MUSIA BYT...ešte aj ked kupiš auto z iného okresu,alebo ked meníš špz tak musíš íst na STK-stanicu a dat si spravit tzv.administratívnu kontrolu,kde na základe nového TP vydaju nové nálepky a kartičkyaby Ti sedeli s SPZ...stojí to do 20 eur,čo je menej ako prípadná pokuta ktorá je zvyčajne 30 až 60 eur...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

MINDO...práveže protokoly su nanič :3020: ešte raz...na aute musíš mat nálepky a pri dokladoch kartičky-to všetko sa musí zhodovat s SPZ-tkou vozidla :41c2: ja viem že každý policajt je iný,že niekto jazdí roky a nemá všetko to čo píšem,ale náhoda je blbec a pokuty su riadne...
77marea
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.02.2010 16:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 77marea »

Ja som behal 2 roky bez kartičiek a nálepiek,len s protokolmi a nič sa nestalo
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...MINDO...tak si štastenu nepohnevaj a vyhýbaj sa kým ich nemáš REVUCEJ :3c90: :3020: :3c90:
halu
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 16.08.2007 15:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa halu »

to pískanie remeňa je klasika, treba miesto 3-dať 5drážkový.....
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

hondalegend napísal:nalepky na skle uz davno nemusia byt. a nenatieraj remen mydlom. je na to urceny pripravok v spreji. ktory zvysuje prilnavost aj zivotnost remena. a nepocuvaj traposiny na nete. chod do srevisu a uvidis.


Nálepky nemusia byť na nových autách ak nejdú do zahraničia.
Nálepky a karty poriešiš na STK musíš mať zo sebou Technický preukaz ,protokoly o STK a EK. A povedz im že chceš adminystratývnu STK.
Zvyšok rieš v SERVISE. :zg282:
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

nálepky musia byť na okne vždy (ak nejde o nové auto, ktoré nepodlieha STK)
pri prepise z okresa do okresa sa nálepky nemenia ale iba sa menia kartičky kde sa zapisuje EVČ...

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní