snímače otáčok kolies a prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

snímače otáčok kolies a prevodovka

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Pozdravujem všetkých. Mám takú otázku - ako sa može prejaviť chýbajúca informácia zo snímača (snímačov) otáčok kolies prejaviť na činnosti automatickej prevodovky ? Má to vplyv na radenie prevodových stupňov ? Ďakujem za ochotu odpovedať.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ma samozrejme vplyv na riadenie prevodovky, takisto informacie od motorovych senzorov. 5 stupnova ma 2 interne senzory a senzor otacok na zadnych kolesach pouziva ako vystupne otacky prevodovky, 7 stupen ma uz senozor vystupnych otacok integrovany na RJ prevodovky.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Dakujem za odpoved, no rád by som dopresnil - píšeš, že 5 stupňová má 2 interné senzory, dalej, že senzor otáčok na zadných kolesách. Ide tie isté senzory alebo ide o ničo rozdielne (2 interné - a na zadných kolesách). Môžeš to, prosím, upresniť, ktorý je ktorý, resp. kde sú tie 2 interné, ak ide o rozdielne senzory? Vzadu sú na obidvoch kolesách? Dakujem.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Tu nikde necitam typ auta,prevodovky.Vy mate vestecku gulu?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

MERCEDES-BENZ FÓRUM
odpovedajúci -
xentry
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

oco-mercedes forum-aky typ auta,prevodovky,rok vyroby,atd?Citas to tu niekde?Ved to nie je spolocne.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Všetko celkom nie ale dá sa predpokladať, že sa jedná o automaty v posledných ročníkoch
5 stupnova ma 2 interne senzory
7 stupen ma uz senozor vystupnych otacok integrovany na RJ prevodovky.
7 st. automaty tu nie sú 20 rokov.
ako sa može prejaviť chýbajúca informácia zo snímača (snímačov) otáčok kolies prejaviť na činnosti automatickej prevodovky ? Má to vplyv na radenie prevodových stupňov ?
A táto otázka sa dá aplikovať na akýkolvek automat
Ešte raz pre zadávatela - bez snímača otáčok kolies ti nebude fungovať ani blbé ABS, nieto ešte automatická prevodovka.
Celá táto otázka mi pripadá ako keby prichádzala z pieskoviska
niečo ako " tati a prdí taky hadi?"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V prvom rade...dopísať čo sa vôbec rieši,auto výroba,rok atd pretože toto nie je normálne aby sa veci ktoré sa nesmierne ľíšia na rôznych autách takto riešilo.Doplniť alebo zamkýnam
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Sypem si popol na hlavu, zároveň sa ospravedlňujem. Ide o MB C270CDI, rok výroby 2001, 5-stupňová aut. prevodovka. Ide mi v postate o to, ako sa môže prejaviť chýbajúca informácia zo snímača otáčok kolis na funkčnosto prevodovky. ???
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

7 stupnovy automat tu je od 2003tieho prvy typ.

Interne senzory meraju otacky vnutri prevodovky, vstupne otacky, vnutorne otacky prevodovky, sleduje rj otacky motora, otacky na prednej a zadnej naprave.

Priklad

Obrázok

Auto ma styri snimace otacok kolies cize ma 4 informacie ak strati info od jedneho snimaca napr. zadnej napravy nic sa nedeje ak strati od obidvoch na jednej naprave zadnej tak bude robit problem.

2001 bol prelomovy rok na riadenie prevodovky na moznosti diagnostikovania atd. menila sa verzia riadenia prevodovky pre 5 stupen a potom neskor bol rok zmeny 2006 vtedy islo EGS53 znova zmena riadenia prevodovky softver sa stava programovatelny atd. Je vela dovodov preco moze prevodovka radit horsie/zle alebo vobec.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Ďakujem vám všetkým. Myslím, že som sa predsa len dozvedel, čo som chcel vedieť. Zajtra objednávam nové snímače, a uvidím, aký bude mať vplyv ich výmena na radenie prevodovky. Dám spätnú väzbu. Všetko dobré.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

A aky je tam problem? Su nefunkcne?
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Pri kontrole prevodovky cez PC vykazuje chybu P0002 (bližšiu špecifikáciu chyby si už nepamätám) technik (myslím, že dobrý), upresnil, že prevodovka nemá informáciu od senzora (senzorov) ABS. Môže to byť údajne aj zlé ukostrenie senzora, no nič mi to nedá, ak ich vymením. Zaujímavé je, že problém s prerafením na vyšší prevovodový stupeň má najčastejšiu pri ľavotočivej zákrute ???
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Toto sa netýka MB, ale všobecne. Ak má auto vedieť že je v zákrute tak potrebuje buď snímač natočenia volantu (nemusí byť pravda), alebo snímač otáčok každého kolesa a z rozdielu otáčok si dopočíta v akej zákrute je.
Snímač natočenia volantu autu len hovorí, že šofér CHCE zatočiť. snímače otáčok, že aj realne zatáča.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Oco miesas do prevodovky ESP tam su este plus senzory co to riadia senzor pretacania, rychlost pretacania, senzor tlaku na brzdovy pedal atd.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných