Snimac ABS Rada ?

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tdii
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 31.12.2016 15:24
Zdieľať na Facebook

Snimac ABS Rada ?

Príspevok od používateľa tdii »

Zdravim,Svieti ABS = ABS nekope
Nesvieti = Kope aj na suchom hocikedy

Na Pravom prednom kolese je snimac Ok
Ale je odtrhnuty kabel od koncovky ktora ide do snimacu abs , ked ho zapjim naspet stale to iste robi co treba spravit ??

Novy kabel sa neda kupit je to celok instalacie
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Škola logiky,sadnúť,je to za 5
Čidlo (každé jedno) musí byť zapojené aby ABS mohlo vôbec fugovať,logické že ?! Tak prečo s ním šachuješ ?
Kedže so zapojenými všetkými čidlami kontrolka zhasne to znamená že vlastná diagnostika vyhodnotila celý systém ako funkčný,našla každé čidlo atd. V tomto stave ale ABS kope,tj pri každom brzdení aj bez preklzu.Aký je z toho záver ? logický
Niektoré čidlo dáva mylnú informáciu,a zrejme má preto jednoduchý dôvod.Nevie zosnímať koleso (magnetický krúžok ložiska) pre buď zlú vdialenosť,preto lebo je plné železných otrúb,preto lebo má prasknutý ozubený venček (magnetický krúžok ložiska) ..kedže si neráčil napísať aký bycikel riešiš.Ale aj to je vec logiky napísať potrebné
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ako písal mhlavatý ak nejakú informáciu potrebuješ stále najprv napíš o aké auto ide+motorizáciu a nechce sa mi veriť že sa nedá kúpiť samostatne čidlo ABS.
tdii
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 31.12.2016 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tdii »

Cidlo abs kupis hocikedy hocikde to som nenapisal ale kabel ktory ide k cidlu nekupis samostatne ten je odtrhnuty . diky za rady ...
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Som myslel že máš odtrhnutý niekde pri čidle a nie na káblovačke.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných