Smarte benzín 2003 - roztavilo sviečku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Smart

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

skero33
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.02.2011 18:11
Zdieľať na Facebook

Smarte benzín 2003 - roztavilo sviečku

Príspevok od používateľa skero33 »

Myslím si že olej tlačí na sviečku.Dočítal som sa že treba dať prípravok do oleja Ceramizer ktorý to utesní .Máte s tým niekto skúsenosť?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie,olej netlačí na sviečku.Dôvod roztavenia je inde.
Ceramizer tri razy NIE.Snáď nie si sám sebe nepriateľom.Je to elixír života ale aplykovať výlučne do motora svokry ak pričasto chodí
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

neviem ako si spojil olej so svieckou ale u turbobenzinu ti roztavi sviecku najskor vtedy ak ma chudobnu zmes a dochadza k prehrievaniu (ano chudobna zmes)
v ziadnom pripade nejazdit - budes stastny ak sa to palenie nedotklo inych veci len sviecky - totiz nikto nevie co sa udialo s piestom pokial sa to nerozoberie.
jedinu prisadu ked sa uz pytas by som po skusenostiach doporucil za urcitych podmienok Lubrifilm.
Ine nie !!!
Ziadne a nikdy.
nebudem rozpisovat preco, studuj ak chces.
cize nie prisady ale kvalitny olej, filter, zistit vadu a modlit sa aby nebol chyteny piest - pri poskodeni sviecky by to bola fakt nahoda...
predpokladam problem so vstrekovacom alebo RJ alebo alebo alebo
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Chudobna zmes?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Áno,nepomýlil sa.Na parametroch iskry vždy záleží,pri určitých okolnostiach výboja sa vie odtavovať jedna alebo druhá elektróda.Môžu sa kľudne podporovať dve veci
Z popisu sa ale nedá vychádzať, môže byť všetko inak
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Moja chyba. Necital som prispevky, iba prvy post a tak som prehliadol, ze autokomplet sa vo svojom prispevku zmienil o tejto moznosti.... Mozno to malo byt bez otaznika, avsak pisal som to s ohladom zadania a nie myslene na autokomplet.
Inak, este by ma hodne zaujimal stav katalizatora, ci je este cely a funkcny.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

a tu sviecku roztavilo ako?opalilo kontakty ci vsetko je prec ostal len porcelan?mne auto tiez opaluje sviecky max 20 000km a idu do kosa.ale autu nic neni len mu davam na dialnici stale plny plyn a drzim kym premavka dovoli.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

opalena a roztavena su snad dve rozne veci
opalena nemusi byt zla, ale pre obycajnu sviecku pri vysokej zatazi je zivotnost 20.000km celkom normalna doba zaroven suca na vymenu
videl som uz aj obycajnu sviecku s najazdom takmer 100.000km a stale palila, len vedlajsim efektom bola zvysena zataz induciek...
no niekto radsej meni inducky za 50 eur ako sviecky po 3 eura ...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Takéto rekvizity mám doma, sviečky na šrot a pritom auto normálne štartovalo, jazdilo.
Kolko mala byť pôvodne medzera medzi elektrodami neviem, ale aj na tej lepšej je vypálena jamka a tá druhá má medzeru snád 2mm
[img]http://i.imgur.com/Nzd3wXB.jpg[/img]
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

mhlavaty napísal:Nie,olej netlačí na sviečku.Dôvod roztavenia je inde.
Ceramizer tri razy NIE.Snáď nie si sám sebe nepriateľom.Je to elixír života ale aplykovať výlučne do motora svokry ak pričasto chodí
:4090: :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ivko1 ... "zdanlivo šrot" ...to by som tam doplnil.Poviem ako ich vidím ja.Zlá sviečka vyzerá inak,žial také vyhadzujem neviem poslúžiť s fotom.Tie Tvoje mali evidentne pretiahnutý dátum výmeny možno na násobky životnosti.
Tie sviečky museli ísť dobre.Majú peknú zdravú takmer tehlovú farbu,určite ich tepelná hodnota bola vhodne určená.
Tá horná by potrebovala zmenšiť iskrište,tá spodná je iného typu,to že ide elektróda do špičky je tak už od výroby,to sa bežne ten tvar používa.Ale tiež musela šlapať pekne
Sviečka zarába sama na seba,to ľudia nevedia pochopiť.Ak ich budeš meniť po 40/50 tis km určite budú zadarmo,ale ja tvrdím že zarobia aj do plusu.Ale zase len staré známe...kým nevyčerpáme všetky voloviny tak múdre veci robiť nebudeme
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

ivko1 napísal:ale aj na tej lepšej je vypálena jamka
na tej prvej stacilo jemnym sklepnutim zmensit odtrh, inak jej nic nie je, tak ako pisal mhlavaty

na tej iridiovej sviecke je drazka od vyroby, ziadna vypalena jamka :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:

plati presne to, co som pisal minule, si v kazdej teme, mudrujes tu a absolutne tomu nerozumies :4090: :4090: :4090: :3020:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Prepáč ale ja nie som slepý a vidím že to je vypálené do strany, ale pre teba špecialne to odfotím detailnejšie, nové sviečky som videl a že tam je jamka či drážka viem aj bez teba
[img]http://i.imgur.com/k5T6y50.jpg[/img]
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

mhlavaty napísal:Nie,olej netlačí na sviečku.Dôvod roztavenia je inde.
Ceramizer tri razy NIE.Snáď nie si sám sebe nepriateľom.Je to elixír života ale aplykovať výlučne do motora svokry ak pričasto chodí
Z akeho dovodu CERAMIZER 3 razy nie ?

Zaujimalo by ma to .
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to je co za nanos hrdzavej sadze na svieckach to kde tankujete.moje su ako na poslednej 3 fotke po 20 000km ale porcelan je trocha do cervena kontakty ciste a kovova cast kde su zavity je fialova.aj mne vraveli ze je nieco z autom no kupil som endoskop pozrel dnu do valca piesty su ok len ventily maju na sebe nanos niecoho bieleho zevraj nejake zlozky co pridavaju do benzinu.najviac cervene sviecky boli jazdene na NL benzine nemecko rakusko ch katastrofa vela bielej farby a u nas cierne.

Návrat na "Smart fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní