Smart 1999 - strata vykonu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Smart

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Smirec1
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.08.2017 11:38
Zdieľať na Facebook

Smart 1999 - strata vykonu

Príspevok od používateľa Smirec1 »

Ahojte,
potrebujem pomoc. Kupil som smarta. Po pol roku zacina blbnut. Ked sa nastartuje tak po desiatich metroch strati vykon a len sa kotula...a je jedno, ci je tam zaradeny automat alebo sekvencna prevodovka. Proste rano vzdy nastartujem, prejdem od desiatich metrov do jedneho kilometra a strati vykon....vypnem motor, znova nastartujem a potom uz ide v pohode...neblbne . Bol meneny prevodovkovy olej, tesnenie pod hlavou, snimac na hlave, prevodovka, starter...co ine by to mohlo byt? Dakujem za rady
uwa0917207533
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16.07.2018 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0917207533 »

No takto, v malých smartikóch je taký mód, volaju ho že "limp mode."
Može to byť hoci čím spôsobene, mal by si čo najrychlejšie íst do servisu a kuknuť si to. Keď ti prestane ist ráno ako píšeš, a potom ho vypneš a chvílku čakáš, nejaku minutku by si mal počuť taký jemný klep. akoby klik. No a vtedy by to malo z toho limp módu vyliezť. Chybou môže byť zla spojka, preto ked budeš jazdiť si to daj do toho akoby manúalu, a pozeraj na tacháč že čo robia otáčky ked si preradíš. Je tam strašne veľa možnosti, ešte jedna možnosť, ktorá bude možno znieť sprosto, ale je možné že ak ti nefunguje rádio, že kvôli tomu stracáš výkon, kábel ktorý pripaja rádio,pripája aj esp alebo abs alebo také niečo, nie som si úplne istý. Neber nič čo som ti napísal na 100 percent, zober si autičko a chod ho dať kuknúť, maš to najlepšie.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

nebude to protivetrom?
Smirec1
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.08.2017 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Smirec1 »

uwa0917207533 : dakujem za rady. Auto bolo v troch servisoch, kde si vsetci vypytali za diagnostiku peniaze, nieco vymenili, za co si servis, samozrejme, zobral peniaze ale robi to stale to iste...takze rad by som to zobral do servisu ale v NZ uz nie je nijaky servisak, co by to vedel opravit...iba beru peniaze...
Jericho : fasa humor, keby ma ten maly smetiak uz nestal tolko penazi....
uwa0917207533
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16.07.2018 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0917207533 »

smirec, napíš mi smsku, poradím ti kam ísť.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Len sa kotúla je veľmi široký pojem. Prestane ťahať lebo rozopne spojku, alebo prestane ťahať lebo pri preraďovaní nezaradí ďalšiu rýchlosť, alebo prestane ťahať lebo nejde motor do otáčok? Može blbnúť pedál plynu lebo je elektronický môže blbnúť prevodovka lebo má dajaký údaj zo snímača zlý môže blbnúť pre xy vecí čo sú tam napchaté v tom Nemecko-žabožrútskom vozítku. Podla popisu vidím že si pre servisákov mlynček na peňáze...menili prevodovku menili tesnenie pod hlavou...
Smirec1
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.08.2017 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Smirec1 »

Vlady : rychlost v automate nezaradi na vyssiu...len ked sekvencne radim, tak to dam do dvoojky a dalej uz nic a motor ide do vysokych otacok ale na kolesa nejde vykon...
a ano, presne si to vystihol....pre servisakov som taky "oslik otras sa"....ked ma zbadaju so smartom, tak sa im uz v ociach prekrucaju cifry, kolko by dnes chceli na mne zarobit...
Napísať odpoveď

Návrat na "Smart fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných