Smart fortwo,0,6T - co zn. 0?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Smart

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

montana22
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.06.2010 21:17
Zdieľať na Facebook

Smart fortwo,0,6T - co zn. 0?

Príspevok od používateľa montana22 »

Dobry den,
potrebujem poradit ohladne prevodovky auta. Niekedy ked nastartujem a prevodovku dám do A, naskoci mi 0. Vrátim prevodovku do N, vrátim do lava, potiahnem dopredu a v tedy naskoci A. V com je problem? Nechcem do skusat tolko, este nieco pobabrem, máte s tym niekto skusenost, alebo sa vyznáte v tychto prevodovkách? Za odpovede a rady vopred dakujem, D.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Bežne tam po určitej dobe zvykne robiť problémy actuátor-servomotor ktorý vlastne radí mechanicky rýchlosti.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Cez leto nam zakaznik doniesol smarta s takou istou diagnozou.Robilo mu to cca 3 tyzden a potom sa prevodovka "zasekla" a nedal sa motor nastartovat.Original mercedesacka diagnostika ukazovala vadny snimac polohy rychlostneho stupna.Vymenili sme,nakalibrovali a vsetci sme spokojni.Cize jedine diagnostika.Rob to cim skor,kim sa ti este da nastartovat.Vlady spominal mechanizmus radenia,ano ma pravdu,aj ten robi problemi na tych autach.
montana22
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.06.2010 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa montana22 »

KOlko stoji oprava toho snimaca?
Teraz som sa dozvedel, ze tá 0 moze znamnat aj to, ze som si zabudol nohu na przde po nastartovani, pred tym ako som zaradil prevodovku do A. Moze to byt pravda? DIky
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

ked nemas nohu na pedale,tak motor nenastartujes.--- znamena poruchu prevodovky,0 ak sa nemylim tiez nejaky vypadok.Vymena snimaca u nas /original/ plus robota cca 150€.Ak sa nemylim tak snimac stal okoo 90€,ale uz nie som si isty.
montana22
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.06.2010 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa montana22 »

Dakujem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nemas zaco.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

avelmak napísal:ked nemas nohu na pedale,tak motor nenastartujes.--- znamena poruchu prevodovky,0 ak sa nemylim tiez nejaky vypadok.Vymena snimaca u nas /original/ plus robota cca 150€.Ak sa nemylim tak snimac stal okoo 90€,ale uz nie som si isty.
a si si tym uplne isty? lebo mercedesy sa daju startovat aj bez brzdy (pokial je zaradene P) a ked smart je pod mercedesom tak to moze byt rovnako riesene...
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

kecate, kecate... nula v priestore kde sa zobrazuje zaradeny prevodovy stupen neznaci ziadnu chybu. znamena to len tolko, ze neni zaradena rychlost. obvykle sa to stava, ked nechas zaradene a vystupis z auta (otvoris dvere a nestojis na brzde), pripdne ked chces zaradit a nestojis na brzde. vtedy to jednoducho nezaradi.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Sám majiteľ už snáď zistí, či robí dačo zle on alebo automat....predsa len z toho jeho prvotného popisu by som si nebol až tak moc istý že je šecko na porádku 100%
Lebo píše že na prvý krát nezaradí a na druhý už áno a o brzde tam nič nepíše...Prvoradé v takýchto problémoch je vždy kuk do návodu.
.....Lenže kto by už dnes čítal návody :3020:
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ano smart patri pod mercedes.0 urcite nemoze znamenat ze nic nie je zaradene,aspon musi byt zaradeny neutral s oznacenim N.Prevodovy stupen "nic" neexistuje.Moze sa stat ze nevie zaradit rychlost a vypise 0,ale v tomto pripade je púorucha,a to treba riesit.Ano musis slapat na brzdu ak chces startovat a zaradit rychlost.
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

avelmak som rad, ze si presvedceny o svojej pravde, ze sa jedna o poruchu... dufam, ze v pripade, ze sa venujes opravam aut sa k tebe nedostane ziaden nestastnik so smartom. lebo z tvojich kecov vychadza jedine to, ze tu filozofujes nad niecim o com nemas ani paru.

v prvom rade smart nema automat, ale robotizovanu prevodovku. robotizovana prevodovka sice umoznuje automaticky rezim, ale neni to automat z konstrukcneho hladiska. je to uplne obycajna manualna prevodovka (co sa tyka konstrukcie). jediny rozdiel tam je aktuator, ktory ovlada spojku.

ostatne ako spomenul vlady, staci sa pozriet do manualu (napr. http://ebiz.smart.com/downloads/mysmart ... fortwo.pdf) , kde je jasne napisane, ze sa nejedna o problem. strana 46 (48 list pdf dokumentu). cize ked nestojis na brzde, mozes fofklackom radit kam len chces, prevodovka nic nezaradi a na displeji zasvieti 0.
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

avelmak napísal:ked nemas nohu na pedale,tak motor nenastartujes.
mimochodom toto tvrdenie je tiez fabulacia, kedze v pripade, ze je v neutrale, tak nastartujes aj bez brzdy...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

marko-kto pisal o automat???ja urcite nie.
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

avelmak,takze si to zoberme postupne. tu bude niekolko otazok, na ktore by si mohol zodpovedat:

na zaklade coho dedukujes, 0 urcite nemoze znamenat ze nic nie je zaradene? ked sa ideme chytat za slovicka v neutrale nieje tiez nic zaradene ;)

na zaklade coho tvrdis toto nasledujuce? Moze sa stat ze nevie zaradit rychlost a vypise 0,ale v tomto pripade je púorucha.. Kazdy kto si aspon prelistoval manual, tak sa dozvedel, ze chyba suvisiaca s prevodvkou sa prejavi troma vodorovnymi pruhmi v mieste zaradeneho prevodoveho stupna...

na zaklade coho tvrdis, ze musis slapat na brzdu ak chces startovat?

aky suvis ma domnela porcuha s tym, ze smart patri pod mercedes?

aky suvis na prevodovku ma fakt, ze smart patri pod mercedes.


v neposlednom rade, kde vidis, ze hovorim o tebe, ze si pisal o automate? teba sa nanestastie tyka iba prvy odstavec, ten najpodstatnejsi... to ostatne su len kecy pre tych, co chcu byt mudrejsi a nechaju si vysvetlit ako sa veci maju...

Návrat na "Smart fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný