SMART fortwo skusenosti, náhradné diely , poruchy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Smart

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

dodo555 napísal:to cica..:

aky je to smart,motor, r.v. a kolko mas najazdených km?
MC01 2001 Passion a ma asi 98000km
cica.blondak
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21.01.2009 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cica.blondak »

anoano...ako marko pise.....je to dovezene.....tusim z Anglicka...aj ked ma volant na levej strane.
cica.blondak
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21.01.2009 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cica.blondak »

ja ho mam uz skoro rok ale stalo sa mi to teraz....a to z nico nic. Chcel som ho zaparkovat ale uz to neslo. Potom to z casu na cas este chytilo (ked som to skusal v garazi (myslel som ze je len zima, lebo sa to stalo ked bolo tych -15)) ale potom chytila uz len R....neskor uz ani to....
cica.blondak
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21.01.2009 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cica.blondak »

joj este som zabudol...je to 0.6 benzin
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

cica.blondak napísal:ja ho mam uz skoro rok ale stalo sa mi to teraz....a to z nico nic. Chcel som ho zaparkovat ale uz to neslo. Potom to z casu na cas este chytilo (ked som to skusal v garazi (myslel som ze je len zima, lebo sa to stalo ked bolo tych -15)) ale potom chytila uz len R....neskor uz ani to....
na displeji to ukazuje normalne zaradeny prevodovy stupen (A/N/R), alebo tri vodorovne ciarky?
cica.blondak
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21.01.2009 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cica.blondak »

najprv to ukazuje 0 a po par pokusoch (pocut to ako sa snazi saskocit) sa ukazu tie ciarky...
cica.blondak
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21.01.2009 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cica.blondak »

teda naopak...najprv N ked mam v neutrali....a ked to hodim do 1 alebo R ukaze sa nula...a potom tie 3ciarky
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

cica.blondak napísal:teda naopak...najprv N ked mam v neutrali....a ked to hodim do 1 alebo R ukaze sa nula...a potom tie 3ciarky
treba pozret ten actuator, ak ma niekolkoret tu istu chybu treba zmazat aj RJ. to ti viem spravit. s actuatorom sa mi moc babrat nechce, kedze sa nezivim autoservisom.

ale mne prvy krat, pri ca. 80.000 km pomohlo vymazanie chyba a rok bol pokoj. do najblizsej zimy :40bd:
cica.blondak
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21.01.2009 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cica.blondak »

ehm....v pocitacoch sa vyznam ale v autach som lavy...co je to RJ? :-\ a kde vlastne je ten aktuator? v prevodovke alebo niekde v riadiacej jednotke....lebo najlepsie....: co mam povedat tomu manikovi v servise ze nech najprv skusi predtym ako objedna novu spojku? :3906:
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

osobne by som to daval robit niekomu kto ma skusenosti so smartami po prve.

volil by som postup najprv zmazat chybu, vyskusat co to spravi.
ak nic, pozret actuator. info o aktuatore na prilozenom linku evilution vyssie...
cica.blondak
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21.01.2009 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cica.blondak »

tak dakujem pekne za radu.....uvidime co to spravi skoda ze uz je auto rozobrane :41c2: dufam ze sa to vyriesi....lebo este jedna porucha a asi sa ho radsej zbavim....uz som donho dal okolo 30 000sk (rozvody, tesnenia valcov, sviecky, oleje) takze netusim po dalsich vydavkoch. Ale kazdopadne dakujem za info
dodo555
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 20.01.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodo555 »

tiez si myslim ze to bude asi v actuatore najprv ako marko pise zmazat chyby, nastavit actuator a ked nepomoze asi iba vymena. ak sa zaujimas o smarty tak sa prihlas na www.smart-club.cz tam najdes vela rad ohladom smarta , videl som tam niekde aj novy actuator myslim ze za 240€

Kde v MB ti to pozerali? Ak v BA tuhovska tak tam sa vyznaju ak ti povedali ze spojka tak to asi tak bude.

Ak si uz do toho tolko investoval uz je to skoda predavat, motor uz mas, uz sa moze pokazit len actuator 240€, spojka komplet 400€ a turbo 500€. a mas nove auto
dodo555
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 20.01.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodo555 »

to marko: zhanam LP blatnik a predny stredovy diel na MC01 rv 2000 nevies o niecom nahodou?
dodo555
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 20.01.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodo555 »

este ma napadlo na fore sa preberalo ze jednemu to robilo to iste a mal zly brzdovy spinac, svietia ti brzdove svetla?

Ked chces preradit musis mat stlacenu brzdu a ak je spinac zly, tvari sa to ako keby nebola stlacena tak to nepreradi
cica.blondak
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21.01.2009 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cica.blondak »

Problem ciatocne vyrieseny....neviem to povedat odborne tak opisem laicky:
Bol som v tom servise a videl som rozobratu prevodovku a aj tu spojku. Vo vnutri su take pliesky co drzia tu spojku akoby napnutu (take ako perka) a jeden z nich je prasknuty, takze to asi nevedelo dotlacit a zaradit tu rychlost a vraj aj lamely su uz riadne opotrebovane. On mi to takto opisoval. Takze to asi bude ono. Dufajme. Dam vediet ked pride spojka a konecne nastartujeme. Ale dik za rady. Cenim si to :300f:
PS: Brzdove svetlo funguje ako ma, ono sa to dokonca snazilo tu rychlost zaradit....bolo to pocut ako sa to snazi akoby zaskocit (niekolkokrat zasebou az kym sa neukazali tie 3 ciarky) ale neslo to, takze v tom to asi nebude.

Návrat na "Smart fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný