Smart Fortwo 0.8CDi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Smart

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sokolak
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 28.01.2008 21:12
Zdieľať na Facebook

Smart Fortwo 0.8CDi

Príspevok od používateľa sokolak »

Chcel by som kupit toto auticko manzelke.Pise sa tu vela o bezpecnosti a su názory rôzne.Bez ohladu na to by som chcel vediet ako su na tom motoricky a co stoji servis takeho to auticka.To ktore chcem kupit ma naj.70 000 km.Dakujem
duro8
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 26.02.2007 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duro8 »

...len odbočím, prečo si manželka nekúpi auto sama, čo nepracuje??? Stále sa tu píše iba že muž kupuje žene, však nech si nanho zarobia a nech si kupia.... :zga27: nič v zlom :-)
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

sam som vlastnikom dvoch tychto auticok, precitaj si v tejto sekcii moje prispevky a budes v obraze..

kazdopadne, ked chces smarta, pozeraj radsej facelift po 02, ma motor 0,7i, tie su spolahlivejsie..alebo potom kupit v nemecku s poskodenym motorom, a urobime generalku, a m,as auticko za par facek, co vydrzi vecnost..

crash testy su na tomto aute naozaj v porovnani aj s vacsimi autami velmi dobre..problematicky je len bocny naraz, zrovnavany s feldou...ostatne su na urovni octavie..

respektive ak dizel, mame clena klubu, ktory ma realnych 250 tis km na dizli a jazdi a jazdi..

odporucam vsak kupovat teda auto bud na SK/CZ od fanusika tychto aut, alebo potom v nemecku, ci taliansku..a urcite v najvyssej vybwve passion...ak mas este nejake otazky, kludne sa spytaj, rad zodpoviem... :2f93:
smartivan
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 30.07.2009 22:17
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smartivan »

Súhlas zo Scorpim. Mal som smarta 0,7 benzín 4roky r.v.2003 a úplne bezproblémové max. spoľahlivé. Diesel je trocha hlučnejší a v mestskej prevádzke to pre ten motor nieje nič moc.
sokolak
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 28.01.2008 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sokolak »

a co sa tyka spotreby ako su na tom dieselove oproti benzínovým???
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ak zena nemusi mat automat, tak Smart nechaj inym
ak pozeras na spotrebu a kazdy dcl, tak by som doporucil Yaris 1.4 D4D, ktory Smart predbieha vo vsetkom
basnicky o 250.000 km na Smarte bez problemov mozes povazovat za extrem ako na Yarise 1.000.000 km bez problemov ...
je nerealne v mestkej prevadzke (na co boli stvorene) ocakavat vyssi najazd ako 100.000 km = tolko je zivotnost motora a prevodovky = potom generalka !!! (nie lacna) ...
bezoecnost relativna - fyzika nepusti - minimalne deformacne zony = rychle spomalenie = nedobre. auto pri zrazke vdaka nizkej hmotnosti odstreli ako ping-pongovu lopticku a ak v realne to pinkne to protismeru ...
proste biznis je biznis a budu pisat, ze je bezpecnejsi ako limuzina :-)
to auto (teda tak tomu hovoria) by som doporucil do centra mesta do zony 30 :-)
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

to autokomplet:

preco si myslis, ze ja mam dovod basnit o najazde km na smarte?

som clenom klubu, v ktorom je cca 400 smartov..pokial viem, a teda viem dost, dizlovy smart este nepotreboval repas ani jeden..a tych smartov s najazdom cez 200 tis km je velmi vela..kludne si pozri napr.:mobile.de, a daj si smart dizel..budes prekvapeny..

dalej, netusim, o akom biznise hovoris...ja mu neponukam svoje na predaj, ani ziadne ine...pytal sa na veci, ktore som m zodpovedal...realne, pretoze som vlastnikom tychto aut..auto je to urcene najma do mestskej prevadzky, to nepopieram..ale mam na nich odjazdene tisicky km aj mimo mesta, dokonca mimo nasej republiky, a reci o spolahlivosti su rovnako nezmysel, ako pri inych autach...ked sa staras, tak mas ok, ked nie, a nahodou sa dostanes po auto po dilinovi, tak je to v keli..ako u kazdeho ineho auta...samozrek´jme, deformacne zony a vsetko to, co si opisal, nespochybnujem..ale v porovnani napriklad s Yarisom obstal zhruba na jednej urovni, tak neviem, o com sa tu bavime...

k tej extremne drahej generalke len tolko, ze stoji cca 750 eur, a tyka sa najma motorov 0,6i, tie 0,7 sa zatial este nerobili, su trochu inak robene..k prevodovke zase len tolko, ze pises hluposti...za dobu troch rokov, co som v clube smartu, viem o jedinej prevodovke, ktora bola mechanicky zla...inak sa jedna len o softverovu zalezitost, maximalne akuator, co je suma do 150 eur...

k spotrebe tolko, ze dizel sa do mestskej prevadzky nehodi, ak nechces rozvazat pizzu..proste, dlhsie sa zohrieva a teda necakaj spotrebu pod 5 litrov...mimo mesta jazdia mnohi za 3,7 litra...na dizli..

benzin ma realnu spotrebu cca 5-6 litrov..ale teda mam smarta novy model, je tam motor 1,0i od mitsubishi..v tych starsich je mercedes, preto odporucam skor motor 0,7i, ktory ma priemernu spotrebu v meste cca 4,5-6 litrov, zalezi velmi na tom, ci je to len presun a zase zhasnes, alebo aj jazdis...v Ba maju s touto 0,7i priemerku do 5 litrov standardne...

proste, kto videl smarta spoza okna svojho karu, alebo za plotom, moze o niom pisat, kolko chce..

takze ako pisem, treba sa o smarte bavit s ludmi, ktori hovoria VLASTNE skusenosti..
sokolak
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 28.01.2008 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sokolak »

No manzelka ho chce na dochadzanie do prace.Neslo by cestu po meste ale cca 35 km do prace a spät.Tak teraz neviem ci to bude naozaj dobra volba ked tu pisu ludia vseliake veci,ale vidim ze tych Smartov mas naozaj prekuknutych tak si necham poradit.Myslis ze sa nemusi obavat z tym jazdit aj mimo mesta?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Áno, bezpečné to je v zmysle,, že rám zostane celý. Ale čo z toho keď to nemá žiadne deformačné zóny, ktoré by aspoň čiastočne pohltili energiu nárazu takže to zostane na tvojich vnútornostiach. Akože ja som to tiež videl len na obrázku, ale mimo mesto by som to nechcel, každé normálne auto má 1,2-1,5 tony, hento má polovicu, ako to dopadne pri vzájomnom strete pri vyššej rýchlosti sa dá predpokladať...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

cico, ruku na srdce..pri vzajomnom strete dvoch fabii zostanu rovnako raneni, ak nie mrtvi, ako aj pri smarte, ci inom kare...to vieme obaja velmi dobre..

co sa tyka deformacnych zon a podobne, ano, ma smart kratsie tieto zony..je prioritne urceny pre mestsku prevadzku..ale urcite sa nebojim jazdit na nom mimo mesta, a Ty sam vies velmi dobre, ze ja tie smarty naozaj vyuzivam kadetade...v lete taliansko-zraz smartov...na oboch, ak sa podari zohnat spolahlivu posadku do jedneho z auticok...minule leto zell am see, zraz smartov..a kadejake akcie dalsie..

cize pre zadavatela este raz, kludne chod do toho, a na tie km kludne dizel, jasne...len teda ked budes kupovat, treba s rozumom, a radsej zobrat niekoho, kto sa rozumie smartom, nie len nejakeho mechanika..tieto auta su zazrak, ale nesmies kupit vydojenu hajtru, a to nepozna ani mechanik ktory sa s tym nestretol...

odporucam Ti forum smart-club.cz, tam som tiez registrovany, a je tam kopec vlastnikov aut, tam sa dozvies vsetko, co chces...dokonca aj o tom, kolko km maju ktore auta za sebou, kedze to maju v popise...drzim palce...

a este dopisem...

samozrejme, je to Tvoja volba a rozhodnutie...nevnucujem nikomu svoje nazory, pisem len skusenosti...a tie su dobre s tymto priblizovatkom...napriek tomu, ze je male, jazdim s tym aj na dialniciach, a nemam pocit, ze by som bol menejcenny super hocicomu inemu...a vozim sa v aute, s ktorym zaparkujem skoro vsade, dostanem sa rovnako rychlo kam potrebujem, ako hockto iny, a navyse sa nebojim, ze mi zhnije...alebo ze ho niekto ukradne... :28b7:

cize volba je na Tebe...ja som do toho siel, a som rad...jazdi na tom moja polovicka, a ja tiez...na druhom..
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

u mna si nebol na tom kremesi :3035: mohli sme zobrat od tej kolegini tu 0.8 a hodit ti ho na zahradku ,,len zlozili ma krize -
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

to preto, ze je na miernych upravach u hlavateho... :3035: ale leto to isti... :2f93:
sokolak
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 28.01.2008 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sokolak »

No tak uz mam asi dost informacii ostava uz najst iba ten spravny.Dakujem vsetkym co sa zapojili do diskusie :300f:
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

biznis som myslel tych co ho vyrobili, nie teba scor

no treba aby zadavatel JASNE popisal co povazuje za prioritu a preco ho vlastne chce kupit a tak sa mozeme hadat :-)

inak neviem ze by boli tie prevodovky take dobre ...

ak milujes, nie je co riesit, ale skus oslovit niekoho co sa v tom neviezol a opytaj sa na dojem z jazdy

diesel = ako motokara v Luznej ci kde to je ta draha

minule som jedneho skoro pinkol mimo cesty, lebo som ho nezbadal :-(

inak aj mne sa pacil, ale ked si uvedomis podstatu, tak zistis, ze je pre 99,99% ludi nepouzitelny
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

pridam aj ja svoju skusenost, kedze som sa parkrat uz viezol v tom aj dlhsiu trasu. Je to v prvom rade mestske auto, na to bolo vyrobene a tomu zodpovedaju rozmery. Ale to neznamena, ze to nevie ist aj par km dalej. To pohodlie je tam samozrejme mensie, co je logicke, kedze razvor nepusti ale da sa to prezit. Miesta je tam pre jedneho- dvoch habadej + aj nejaka taska z tesca sa tam este zmesti. Zive je to celkom slusne, na semaforoch s tym clovek vybeha bez problemov aj kubatury nad 3 litre.
Cize zaver? Pre zenu do mesta a na kratsie trasy mimo idealne auto. Nehovoriac o vyzore, zakazdym sa na to auticko pozriem co sa napr o nejakom malom korejcovi povedat neda...

Návrat na "Smart fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný