Smart FOR Two 0.7 - vysoka spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Smart

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radusz
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07.04.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Smart FOR Two 0.7 - vysoka spotreba

Príspevok od používateľa radusz »

Zdravim vsetkych,
Mam Smarta For Two 0.7 benzin ,r.2003 a neviem ci je to normalne,ale mam stale vysoku spotrebu..Kupoval som ho na jesen r.2012 a prve dve nadrze mali spotrebu 7.5/100 Km,no myslel som si ze je to skor zimnym obdobim. To sa mi zda az prilis, ked som si zacal posat vsetky tankovania a spotreby pocas roka,tak mi proste vychadza 7/100 a pod tuto hodnotu sa nikdy nedostanem. Snazim sa jazdit maximalne ekonomicky,ale to co ludia pisu na forach ohladne spotreby sa ani nepriblizim, ked udavaju cca.5-6/100.
Viete poradit kde moze byt zrada? Jazdim prevazne po meste, olej a filtre vymenene, az na palivovy filter, ten je povodny.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A kolko by si chcel aby to v meste žralo ? Slabý motorček, váha nič moc, akurát to je malé, za to isté by ti jazdilo aj Punto 1.2i, ktoré odvezie 4 osoby a má dokonca nižšiu hmotnosť...
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

tak tak Smart ma strašne zlu aerodynamiku plus turbomotor . Jednoducho Smart je super autíčko tak na parkovanie ale spotreba je strašne zla . Fiat Seicento mi jazdil po meste (KE) za 5,5-6,5 Litra a to ho nikto nešetril . Punto 1,1 jazdilo mimo mesto pod 5 L a mesto okolo 6 .

Ono aj bol niekde článok o Smarte a vysokej spotrebe vzhľadom na veľkosť auta . A tam to bolo pekne vysvetlene prečo - hlavným dôvodom bola zla aerodynamika .
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

smart = mercedes, keď máš na mercedes más na spotrebu, smart toľko žere a nijako to neovplyvníš, sorry ovplyvníš ale budeš ho musieť tlačiť.
niner
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Bydlisko: TN
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niner »

no ja by som hladal asi daky zadrhel, ja mam smart roadster 0.7 45kw a nech to tocim jak to tocim cez 5.5litra sa nedostanem, obycajne mam tak 5.2 -5.3 ked som jazdil moc ekonomicky tak testne pod 5..
sa mi zda velmi vela 7 litrov.. to jedine ze kazdy den stojis v kolone do prace aj z prace ;)
peter121
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 23.01.2008 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter121 »

Je to dosť veľa..pitschoviny na štýl je to "mercedes" a tam si musíš dovoliť vysokú spotrebu snáď ani netreba komentovať.

Vymeň aj palivový filter, skontroluj si tlak v pneumatikách, po dlhšej jazde skús brzdy či nie sú rozžhavené (či nevisia), ak máš tempomat využívaj ho aj v meste.. Možno by som to skúsil napojiť aj na diagnostiku, aj keď porucha v nejakom snímači by asi rušila aj výkon..

Dôležité je, v akých podmienkach jazdíš. Mesto je dosť široký pojem. Ak blavu v špičke tak tých 7 by som pochopil. To isté krátke trasy so studeným motorom.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Skus diagnostiku-chybna lambda moze mat tiez za nasledok zvysenu spotrebu. A napad s brzdami je dobry.
P.s.:ake mas na auticku obute pneumatiky?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je to dosť vela , ale len relatívne. V predchádzajúcich príspevkoch tolko ospevované Punto 1.1. Mám ho doma , jazdí na tom syn . Tých 5,5 v meste urobí len ak je obsadený iba jednou osobou. To moje je používané na dochádzku do práce , v takmer mestskom cykle. Vymenené všetky filtre oleje sviečky skontrolovaný motor aj LPG systém.Nikde žiadna závada , kvoli spotrebe sú aj gumy nafúkané na 3atm. A spotreba?? pri obsadení 5timi stokilovými chlapmi : 10LPG alebo 8,5 benzín, dlhodobo odsledované a mladý je skôr brzda ako pretekár. Jednoducho 40kw je na to autíčko málo a ak chce ísť medzi dedinami aspoň 80 musí mať plyn na podlahe. Ak mu požičiam Feldu 1,3MPI /50kw tak má na tej istej trase s tým istým obsadením 8LPG , benzín neviem nechutí jej.
Čiže aj ten Smart - BA cyklus , trocha naložený a 7l kludne môže spapať, vinu by som dával hlavne charakteristike turbomotora.Ak s tým majitel nevie jazdiť (aj ja neviem) tak auto žerie aj trávu akolo cesty. Sám som sa o tom presvedčil , keď 1,9 TDI koncern som jazdil za 10l a iné atmosferické motory som hravo dostal na normálnu spotrebu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

oco13:
....1,9 TDI koncern som jazdil za 10l....
to nepis, lebo stupne pocet infarktov na slovensku :40bd:

ozaj a nemal si 30 litrovu "pridavnu" nadrz pri tankovani v kufri ? :3035:

moja skusenost hovori, ze 750 ccm 34PS, zobral 6litrov, tak ako 1,1 55PS, rovnako 1,2 65PS pri rovnakych trasach a style...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Je to aj o nohe...:).
eqqe
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 28.09.2009 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eqqe »

Mne žral golf combi 1.4b 7l v zime po meste...a odviezol si v tom viac ako nabijačku na telefon
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo , to je iný príbeh : bola to Caddy 1,9TDI 77kw , dostal som ju s 90t na tachometri a odovzdával s 380t. Za tie km umrela len dvojhmota , ale so spotrebou to bolo hrozné.Kým som sa dostal na 10 tak som 3 mesiace jazdil za 14 , dostal som dva x "dôrazné upozornenie" a nakoniec kárne. To už som nevydržal ani ja a povadil som sa s vedením firmy , lebo som sa cítil ukrivdený. Tak mi dali Sharana 2,8VR6 a s tým som jazdil za 9.
Nakoniec som sa musel vrátiť ku Caddyne a tých 9 - 10 už mi tolerovali. Paradoxom bolo , že ak som išiel na východ alebo dialnicou AT , IT , tak mi spotreba klesala, ale BA režim mi stále kazil všetky priemery. lol lol
Skúšal som aj iné turbo motory a prišiel som k záveru , že pre mňa bude lepšie ak sa im vyhnem. (Leon 1,8T 20V 17l priemerka), ale aj keď som oral s "kryštálom" tak družstevníci mysleli , že mám deravú nádrž. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mojtyboh...a brzdy kolko vydrzali ? nesoferujes stylom rally, brzda-plyn sucasne ? :3c90: v BA ked ides vo fajnovych casoch sa necudujem nicomu...hlavne je podstatne, ci ta ista cesta trva hodinu alebo 20 minut...ale aj tak sa stavim, ze keby som dostal zadanie zajazdit za 10-14 s tym autom, ze to nezvladnem ani za odmenu :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

oco13 napísal:... vinu by som dával hlavne charakteristike turbomotora
Tuto má oco velkú pravdu, aj turbomotor potrebuje určitý režim otáčok aby bol efektívny, bohužial ak sa turbo poriadne netočí nie je efektivita, to je to isté ako ked chce niekto od diesla aby ťahal pri 1200rpm , pričom nábeh turba je cítiť napríklad až od 1800rpm.
Čiže ak sa autor snaží nahnať malú spotrebu tým že ho nevytáča, tak tam je možno najväčšia chyba, a je to práve kvôli tomu že turbo nemá optimálny plniaci tlak, a vtedy sa motor chová čiastočne ako atmosféra a horšie je to o to , že menší kompresný pomer u turbobenzínu pri nízkych otáčkach má efektivitu horšiu ako atmosféra = turbo mimo rozsah ideálnych otáčok žerie viac ako atmosféra
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo , recept je jednoduchý - držať otáčky v pásme 3 až 5t a pohoda. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Smart fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný