Slovenske autoservisy

Ponuky práce: Auto moto, brigády ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

andy.gee napísal:kolko (najviac) km si ochotny dojst za dobrym servisom?
ja som isiel 150km.. :-\
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Nechapem preco ti neservisuje auta tvoj syn, ked je taky sikovny sudit autoservis na zaklade toho, ze servis dokazal schopne usetrit tisicky eur na "neznackovych cinskych" kabloch na diagnostiky, ktore funguju rovnako spolahlivo za zlomok ceny znackovych diagnostik. Samozrejme neplati to vzdy, ale najdu sa aj kvalitne diagnostiky, ktore funguju fakt dobre a stoja doslova koruny. Ak je syn po tebe, tak sa necudujem, ze riesis take veci, ako riesis :2f93:
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

ja sa snažím robiť všetko sám ale stalo sa už že som šiel 240km za dobrým mechanikom
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

misokgb4 napísal:Nechapem preco ti neservisuje auta tvoj syn, ked je taky sikovny sudit autoservis na zaklade toho, ze servis dokazal schopne usetrit tisicky eur na "neznackovych cinskych" kabloch na diagnostiky, ktore funguju rovnako spolahlivo za zlomok ceny znackovych diagnostik. Samozrejme neplati to vzdy, ale najdu sa aj kvalitne diagnostiky, ktore funguju fakt dobre a stoja doslova koruny. Ak je syn po tebe, tak sa necudujem, ze riesis take veci, ako riesis :2f93:
Cinsky klon sice dokaze to iste co original ale je to zlodejina. Ja vlastnim originalnu KTS a platim si licenciu. Pri tom nie je absolutne ziadny problem si to cracknut. Ziadna cinska diagnostika sa zatial a ani tak skoro rovnat nebude kvalitam Texe, Boschu, ci Atalu. Ono by neslo ani tak o samotnu diagnostiku ale o tie informacie. Kus kabla so softom je bezceny pokial clovek nema dostatocne informacie a tie stoja peniaze.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

mp3turbo napísal:PS: ked si z Kosic, co sa nedohodnes s MARTINOM CICHYM odtialto z fora ??? Nie je sice priamo Kosice... ostatne kvakajte spolu.
si ma predbehol :) preto som sa najprv pytal na tie km

ferko5 -> ak ti nie je problem dojst 100 km od KE tak urcite najdi pouzivatela s menom martin cichy, ktoreho spominal mp3 .. maju s otcom servis v radvani nad humennym, su sikovni a seriozni :2f93:
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

uz len voli diagnostike a cene ND nedava zmysel ist do cohokolvek mimo vw group. je mi luto ludi co pobehavaju pred servismi a su dani na milost nemilost nejakemu opravarovi. a niektorym je aj tazke sa vyhnut (pneuservisy, geometrie, motorari)
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

nemam pocit, ze by ceny nahradnych dielov na novsie auta VW group boli az take nizke
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> uz len voli diagnostike a cene ND nedava zmysel ist do cohokolvek mimo vw group.


tato veta bola ako presne myslena? Ze sa kvoli cene ND a schopnosti/moznosti diagnostiky neoplati kupit ziadne ine auto ako VW ?

Ak si to myslel takto, tak sa obrovsky mylis. Na fiaty existuju krasne aftermarket LACNE diagnostiky, na ople z tej istej dielne ako Vag/VCDS, na renolty, pezotiky, citrony existuje takisto lacna "originalna kopia"... a dostupnost suciastok z havarovanych, ukradnutych alebo rozobranych aut nemozes predsa hodnotit podla nasho sibnuteho miniaturneho "trhu" 5milionoveho. Mas daleko Polsko? Nefunguje posta/spedicia ? Na 55 milionovom polskom trhu neexistuje jedina vec co by si nezohnal... a cenovky su viacmenej rovnake napriec vsetkymi znackami aut. U nas napriklad nezozenies absolutne nic na mnou oblubene Chryslery, v polsku mas absolutne vsetko.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

sbf napísal:uz len voli diagnostike a cene ND nedava zmysel ist do cohokolvek mimo vw group. je mi luto ludi co pobehavaju pred servismi a su dani na milost nemilost nejakemu opravarovi. a niektorym je aj tazke sa vyhnut (pneuservisy, geometrie, motorari)
Aj ja lúštim zmysel a neviem na to prísť
Je to v štýle....malta je málo hustá.......a teraz si vyber
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

na vw mas tradicne vag, ovela lepsiu podporu po forach, lahsie zistis problem ak je (rec zasa nie je o premiovych modeloch)

priznam sa nevedel som ze vagom sa diagnostikuju fiaty aj francuzky a ako je to spolahlive.

po polsku sa motat kvoli dielom?
na toto mate cas?
ferko5
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.01.2012 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferko5 »

dakujem za vsetky odpovede,

po precitani odpovedi niektorych panov, mozno ze som sa zle vyjadril, ale u mna nie je priorita najnizsia cena. moja nespokojnost spociva v tom, ze podaktori robia za urcitu strednu sumu zle odvedenu robotu, co nasledne vyzaduje dalsi servis, nervy a kopec casu. a tym padom je to hrozne predrazene

seven549
prave ty si typ osoby, ku ktorej by som auto v zivote nedal. len preto, ze je nieco stare, nemusi znamenat, ze je to zle. nesudim zakaznika podla veku auta, su totiz ludia, ktorym zalezi na aute rovnako (a v rovnakom stave ho aj udrziava) ci je nove alebo stare. vidim, ze mas este mnoho rockov zivota a tazkej driny pred sebou.

misokgb4
ja sa do tych pocitacovych veci nerozumiem. ale na otazku, preco to neservisuje moj syn, ti odpoviem - nie je mechanik a nema na to ani vybavenie. dalej, podla mna ak stoji mechanikovi 2 poschodova budova nad hlavou a chvali sa prijmami, slusi sa pouzivat legalne pomocky, ak sa s nimi zivi. chvalit sa ako usetril na kradnutej veci, takemu cloveku proste nedoverujem. uz presne sa nepamatam ako sme k tej teme dospeli, ale myslim, ze u 1 mechanika som sa na fakture pytal ohladom predrazenej hodinovej sadzby a nezauctoval diagnostiku, takto sme sa k tomu neako dostali, preoc nefakturuje diagnostiku. ale to bol zas iny pripad.

dalej dakujem vsetkym za poskytnute kontakty, pri potrebe najblizsieho servisu sa vybranym osobam z okolia urcite ozvem. co sa tyka vzdialenosti, myslim, ze prejst 100km kvoli vymene tlmicov , ulozenia alebo hrzdaveho vyfuku je nezmysel prejst takuto vzdialenost, na opacnej strane ak sa nieco pokazi, tak s autom je nebezpecne prejst takuto vzdialenost. snad na tom nie sme az tak zle, ze v okoli KE +/- 30km nie je seriozny mechanik. ohladom rozvodov samozrjeme som ochotny zajst dalej, predok auta je dobre mat poriadne utiahnute skrutky ... neverili by ste, co vsetko dokazu fachmani posr***
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> priznam sa nevedel som ze vagom sa diagnostikuju fiaty aj francuzky a ako je to spolahlive.


no to teda nie, ja som nic take nikdy nepovedal a ani nenaznacil.

Musis sa naucit citat :) a co sa tyka toho polska, tovar ti dovezu az rovno pred dvere.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
petokilian
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 16.05.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petokilian »

Zdravim,tiež mam zkusenosti zo servismi v L.M.bol som menit sviečky,mechanik pol hodiny odkrucal kryt motora,nakoniec ho aj tak nevybral a šroubku mi pretoćil,som myslel,že ho seknem,človek ide prave preto za odbornikmi,nevime,bud su taky lempli alebo im to je jedno,ako chcu mat stalych zakaznikov,keď tak robia,čo moźem si urobim sam,ostatne chodim a zkuśam.sewas. :300f: :300f:ps.sviečky by som si aj sam vymenil,ale nie je to LADA,pristup je tam na nić.
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Bezna téma ... Som s Trnavy, a tiez uz ani neviem, kam ísť s autom. Vyskúšal som tu nejeden servis ...

Naposledy som našiel maníkov, ktorý ma prekvapili cenou za lak. Mali najnižšiu, a boli na nich dobre referencie. Dal som striekať cely predok staršieho peugeota ... Praca mozem povedat dokonala, a neskutocne trafeny odtien ...

Podotkly, ze robia vsetko. A tak som ich navstevoval pravidelne ... Az ma nakoniec tiez osraly ... Daval som menit komplet spojku, origo Valeo, ziadnu nahradu ... Po vymene spojka sice nepreklzovala, ale zaberala aj tak hore .... Avsak menil som sam nejake tie roky dozadu lanko spojkove, bol tam samostel, dal som tam stelovacie, a povedal ze to je kvoli tomu, a ze ci to maju vymenit to lanko.

Povedal som ja debil, ze nie, ze mi je jedno kde zabera spojka, hlavne ze neklze.

Po 10 tis. Km je spojka v prdeli ... Zase ... Takze viem, ako ju menili celu, a jak tam islo origo valeo ... Takze uz aj to mi padlo ...

Tiez nehladam najlacnejsi servis na svete, ale hladam nejaky, ktory vie co robí, a ked uz im tam zaplatim nejaku sumu, ktoru si oni určia, tak ze sa problem odstrani a neobjavi sa zase o chvilku ...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ake mas vehykle co potrebujes servisovat ?

si ochotny z Trnavy behat jak trotel do Bratislavy ?

budes dostavat svoje povodne diely do ruky alebo do kufra alebo do igelitky ako si povies :) a uz len maly krocik chyba k tomu aby sa dal sledovat CELY PRIEBEH OPRAVY SVOJHO AUTA NA INTERNETE CEZ KAMERY. A to DETAILNE a nie vo velkosti postovej znamky na ktorej nevidno pomaly ani akej farby a znacky je opravovane auto...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "Práca Auto-moto"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní