Slabý výkon + trhanie 1.8tdci s-max

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
DutchDixon
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 24.01.2008 22:57
Bydlisko: Nitran
Zdieľať na Facebook

Slabý výkon + trhanie 1.8tdci s-max

Príspevok od používateľa DutchDixon »

Ahojte, potreboval by som poradiť s mojím problémom. Moje auto za studena neťahá (ako keby núdzový režim). Po pár km začne ťahať normálne. Po odpojení váhy vzduchu nie sú žiadne problémy, auto ide ako má. Ďakujem za rady
Naposledy upravil/-a DutchDixon v 18.01.2018 15:53, upravené celkom 2 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Núdzový režim to nie je,ten by vyžadoval vyp/zap zapalovanie na reset.Ale obmedzenie dávky to rozhodne je a o príčine sa dá uvažovať a odvodzovať ho z predpokladou že prvé minuty po štarte sa v prvom rade mení teplota,uvolňujú veci zo stavu zatuhnutia a pod.Že reaguje na odpojenie váhy v podstate akoby zlepšením,je dané tým že si RJ navolí náhradnú hodnotu a tá v danom stave vyhovuje viac.Menšia hodnota (pevná) váhy obmedzuje prácu turbíny,zmenšuje možný prírastok dávky paliva,čo má v danom prípade dopad že je to zdanlivo lepšie.Mne z toho vychádza logika chyby v slučke dávkovania (určovania) paliva.nakoľko je do toho ale vlastne zainteresované všetko od teplôt po prietok až po stratu v prísune paliva tak ďalej vedie cesta iba cez overovanie jednotlivých funkcií odsledovaním ich paramentrov,čiže diagnostika systému.Variácií je spústa a začať naslepo môže silne zatriasť stavom peňaženky,to vie odštartovať už prvý chybný krok ktorý veci značne zkomplikuje.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jojko1001, mark1709, minac a 70 neregistrovaných