Slabá batéria - chyba airbagu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jffjff4
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 03.10.2010 17:33
Zdieľať na Facebook

Slabá batéria - chyba airbagu

Príspevok od používateľa jffjff4 »

Chcel by som sa spýtať či má niekto skúsenosti s nasledovnou situáciou. Bol som v servise na kontrole pred zimou podvozok kvapaliny atď. Auto mi vrátili so svietiacou závadou airbagu. Po napojení na pc RJ airbagu nekomunikuje a chyba nejde vymazať. Zistilo sa že som mal v aute slabú autobatériu 60ah (ktorá ešte aj dožívala) a má tam byť originál 75ah. Bolo mi povedané že to mohol spôsobiť pokles napätia a RJ airbagu z toho mohla zblbnúť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Úplný nezmysel.RJ ako jedna z mála je velmi dobre ošetrená pre rôzne možnosti ktoré v prevádzke nastanú.Z toho dôvodu si robí vlastnú autodiagnostiku a po odstránení problému ktorý vyvolal chybu sa uvedie do pôvodného a plne funkčného stavu.Na pokles napätia sú v aute ďaleko háklivejšie systémy,ale algoritmus airbagu je vždy nesmierne dobre zabezpečovaný.Pokles napätia by v žiadnom prípade ako prvú vec neznefunkčnili airbag.Páni v servise sú rozprávkári.
Mám jeden brutálne obšírny snáď aj 1000 str manuál iba pre airbaky veškerých značiek,tam sú hodnoty,štruktúra činnosti,obsadenie pinov apod. ak by si bol láskavo uviedol čo za káru máš,mohol som pozrieť rozsah pracovného napätia RJ.
jffjff4
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 03.10.2010 17:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jffjff4 »

Auto je Volvo v50 2.0d 100kw 2006. Mne to bolo hneď jasne veď taká vec je nezmysel iba som písal vyjadrenie servisu. Toto sa aj veľmi tažko dokazuje teda je to skoro nedokázateľné že som že to spôsobili práve oni. Ďalšia vec môže byt že mechanik posúval sedadlo teda este je možnosť že to budú káble napr. pod sedačkou. Další elektrikár mi iba oznámil po diagnostike že treba určite novú RJ pretože vôbec nekomunikuje.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

K tomu je zbytočné sa vyjadrovať kedže vonkoncom nie je jasné akú diagnostiku použil,to môže celé byť (a nemusí) na vode,ja tejto teorii neverím za mak,ale tak nič o probléme vlastne neviem.Dnes je ťah na peniaze tak brutálny že už sa nedivím vonkoncom ničomu.
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

a si si istý že v servise ti nevybrali niektorý airbag, kamarátovi sa to stalo, že mu z auta vybrali vodičov airbag... a prečo si prevzal auto s blikajúcou kontrolkou airbagu, keď si auto zaviezol bez tejto poruchy... ;-(
jffjff4
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 03.10.2010 17:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jffjff4 »

Neverim tomu ani ja preto zistujem kde sa da ci niekto nema skusenost. Dalsia vec je ta ze Volvam sa moc servisov nevenuje tak podrobne ako koncernu tak neviem za kym ist. Nasiel som jednu RJ v Prahe za dobru cenu ale mam pocit ze by to bola zbytocna cesta pretoze si myslim ze problem je inde.
jffjff4
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 03.10.2010 17:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jffjff4 »

Auto som im hned z parkoviska oniesol naspat a dalsich 5 hodin zistovali co tomu je... Mechanik bol suflikant co mi kazdou minutou dvihal tlak lebo robil dookola tie iste nezmyselne veci bezvysledne (diagnostika nastartovanie diagnostiga nastartovanie) asi 30x po sebe.. Potom zavolali elektrikara odniekial ktory tiez nezistil vobec nic tak sme tam boli dalsie dve hodiny... Auto som povodne nechcel prebrat kym to neodstrania ale z toho som mal najvacsie obavy ze by to dopadlo este horsie a ako som spominal vyssie tento problem je nedokazatelny.... Ja budem tvrdit ze mi to spravili oni a oni povedia ze som tam uz tak prisiel to je tvrdenie proti tvrdeniu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je skutočne velký predpoklad že je to v pripojení sedačky,to je 99% chýb.Prípoje airbagov bývajú perfektné,ich konektory sú zlatené,tam je problém úplnou raritou.
jffjff4
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 03.10.2010 17:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jffjff4 »

No dobre a ja ako amater s tym mozem co spravit? Viem to nejak zistit sam ci treba navstivit servis? V pripade ze sa zameriam na kable pod sedackou
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

v tom má mhlavaty pravdu že airbag má vlastnú diagnostiku podobne ako abs, ale po odstránení poruchy sa samo nevymaže (neprestane blikať kontrolka)treba to pripojením diagnostiky vymazať tak som to mal pri felícii, kde mi prebíjalo a tak som to mal aj pri fábii, kde som mal slabú baterku, neviem ako je to pri ostatných autách... skúsil by som diagnostiku v autorizovanom servise...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Desaťročia som riešil autá na rovnacej stolici,tj vždy boli airbagy vyletené,ale donieslo to zo sebou práve trochu "poznania" ako sa čo deje.
Zadavateľovi....všetko je závislé na šikovnosti,je potrebný iba jeden solidný multimeter,ale vzhladom na to že je to predsa len systém ktorý nešikovnou manipuláciou pokojne aj zabije,asi by som to predsa len nechal na iných.
Z cvirom súhlasím bude to skôr chyba obsluhy diagnostiky alebo nejaká univerzála
jffjff4
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 03.10.2010 17:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jffjff4 »

Multimeter by k dispozicii bol a poznam aj elektrikara sice nieje autoelelktrikar ale pomoct by vedel si myslim.. Pytal som sa iba ci to budem moct zistit ci je to kontaktami pod sedackou opravu by som uz nechal na servis pretoze zavadu aj tak nemam ako vymazat. Len mam aj sedacku v elelktriku tak aby som vedel co a kde merat/skusat.
jffjff4
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 03.10.2010 17:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jffjff4 »

Diagnostika ktorou to skusali v servise kde sa to stalo bola deplhi, dalsia ktorou elektrikar diagnostikoval chybu rj neviem aka bola a posledna bola bosch z ktorej mam aj vysledky vytlacene ale nejde mi sem vkladat obrazky chcel som to sem dat.
jffjff4
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 03.10.2010 17:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jffjff4 »

No ved mne prave to nejde do hlavy ze proste autu nic nebolo. Hodinku bolo v servise kde neviem co sa dialo a od vtedy to svietilo. To ze by bol vybaty airbag mi prislo trochu sci-fi ale ze by? Neviem potom naozaj cim by to mohlo byt sposobene ale najrealnejsie mi z toho vyslo kontakty pod sedadlom.
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Slabá batéria - chyba airbagu

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

jffjff4 napísal:Chcel by som sa spýtať či má niekto skúsenosti s nasledovnou situáciou. Bol som v servise na kontrole pred zimou podvozok kvapaliny atď. Auto mi vrátili so svietiacou závadou airbagu. Po napojení na pc RJ airbagu nekomunikuje a chyba nejde vymazať. Zistilo sa že som mal v aute slabú autobatériu 60ah (ktorá ešte aj dožívala) a má tam byť originál 75ah. Bolo mi povedané že to mohol spôsobiť pokles napätia a RJ airbagu z toho mohla zblbnúť.
:40bd: :d :D

Original baterka je tam 80Ah alebo 85Ah. :41c2: :41c2:

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní