Skúter motorro Raptor 125 - nestartuje

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaris
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 20.08.2010 17:42
Zdieľať na Facebook

Skúter motorro Raptor 125 - nestartuje

Príspevok od používateľa jaris »

Čaute majstri. Môj skúter nestartuje, dlhšiu dobu nedržal otáčky na voľnobehu, včera vyčistený karburátor, sviečka iskru hádže... štartér točí,ale neodpali...čo by to mohlo byť? Dík
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Ma to nakopavacku? Nechyti ani na nej?
Pripadne ked to pustis dolu kopcom, chyti, ci nie?
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
fecis
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.12.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fecis »

Skúter s variatorom určite dole kopcom chytí..
Na mojom skútri minule odišla baterka, musel som ho nechať v práci a vrátiť sa s náradím a druhou baterkou..
Pozrieť karburátor a prívod benzínu, či otvára podtlakovy ventil v nádrži.
Možno elektrický sytič, ale vtedy by mal chytiť, len neudrží voľnobeh bez pridania plynu.
jaris
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 20.08.2010 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaris »

Dnes po veľkej námahe chytil, keď je motor teplý naštartuje hneď, akonáhle pár hodín stojí štartuje veľmi dlho a ťažko... otáčky ani po vyčistení karburátora nedržia,zastanem na semafore okamžite zdochne. ventil otvára, prívod benzínu je ok
fecis
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.12.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fecis »

Potom to vidím na automatický sytič..
Na jednom skútri som ho už nenil, ostal vysunutý.
Mal by byť zasunuty a po naštartovaní sa pomaličky vysúvať a obmedziť prívod benzínu.


https://www.scootland.cz/scooter-tuning ... tartovani/
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

ahoj,tie sytice pracuju ze ked je studeny motor je zasunuty,ako nastartujes zacne sa zohrievat nieco v nom a zacina sa stahovat dnu,teda otvarat tu dierku,Ak by bol aj zly tak motor vzdy nastartuje,len pojdes na bohatu zmes,teda na sytic.Chytit by mal tak ci tak.Skor pozri hadice nasavania vzduchu,pripadne pozri ci odniekal neslzi benzin na karburatore pri nastartovanom motore.Mal som nieco podobne a mal som zlu membranu v karburatore.Nedrzalo volnobeh,zle starty.Membran je tam viac(u mna tri)zistil som to ze slzil benzin.Po vymene nebe a dudy lol
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

TEN SYTIč funguje presne naopak. Po naštartovaní sa začne elektricky ohrievať vnútorný termočlen a ten vysúva ihlu ktorá priviera kanálik ktrý obohacuje zmes . Funguje to presne jak termostat v chladiacom okruhu je tam podobné teliesko .Len ohrev je elektrický. Možno taha dakade falošný vzduch .Inak tie čínske napodobneniny karburátorov čo sa tam montujú to je kapitola sama o sebe.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

ja som to onoho davneho casu na rieju (ci ako sa to pise) riesil injekcnou striekackou s benzinom ...ten isty problem so studenym startom
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných