Skúšky v autoškole

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kacir003
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06.01.2010 14:07
Zdieľať na Facebook

Skúšky v autoškole

Príspevok od používateľa kacir003 »

Zdravim,, Vsetci, ktori ste nespravili skusky v autoskole na prvy pokus, pochvalte sa za co ste boli vyhodeni::: =)
Napriklad ja, skusky tuto zimu, uspesne az koncom januara pocas snehovej kalamity, treti pokus.. Raz som vyletel za drzanie volantu po celu dobu jazdy v premavke jednou rukou (ved pohodliiicko nie :4012: ) a druhy krat pan organ nevedel navigovat, ja som nespravne pochopil jeho pokyn a zahol som na parkovisko. On vsak myslel az dalsiu odbocku... Uznavam, vyhodil ma asi aj vdaka tomu, ze som si nanho nasledne dovolil zvysit hlas... "TAK KADIAL ??" a bolo...
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

no ja som síce spravil
ALE
tiež ma skoro policajt vyhodil . .
situácia . .
Išiel som na IFE a naraz bola cesta
a na nej v mojom pruhu odstavené nakladné auto ale dal sa obísť s prava bolo tam miesto . . .[ zástavka ]
a do protismeru [ klasika blinker a obehnut zľava sa nedal - veľa áut a zlý vyhľad ]
a tak peťo [ JA ] som ho obehol s pravej strany cez zástavku . . .

a policajt že pán vodič viete čoho ste sa dopustili . . .
a ja že áno ale aktuálna situácia si to vyžadovala lebo obiehať zľava by bolo riskantné - lebo výhľad nebol dostatočný na to aby som ho v pohode obehol . . bola tam mierna pravotočivá zátačka . . . takže som nemal boh vie aky vyhľad

Vtedy som si myslel že ma vyhodí . . ale nestalo sa a tak :41c2:
wescoman
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 20.07.2006 17:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wescoman »

Ja som vyletel za to, že som nedal prednosť rómovi na prechode. A ešte za mierne prekročenie rýchlosti v obytnej zóne :)
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

mne dal policajt opakovat cvicisko, pomedzi kužele, vraj cvicisko nie je na pretekanie, a ze pekne pomaly este raz :d :D inak kamarat si nedal vzadu v aute pasy a vyhodil ho az po 4 hodinach cakania.
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

no ja som spravil na prvy krat VP a na plny pocet a na skuske ma policajt zdrbal iba za to ze som siel 20km/h na 3-jke za cykulistom (nedal sa predbehnut uzka cesta a oproti sli auta) :4012:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
eerl
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 25.04.2008 09:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eerl »

frajerka mala skusky pred tyzdnom...

vyhodil ju za takuto situaciu:

policajt jej povedal ze ked nic nepovie ma ist cez krizovatku rovno... tak sa tym riadila...

Lenze pan polcajt si na urovni, ako zacinaju pruhy na prejazd krizovatkou, ona bola v lavom ktory isiel rovno, zmyslel ze "DOPRAVAAAA"vtedy uz bola v pruhu smerujucom rovno oddeleneho od praveho plnou ciarou.
Fraja v mrtvom uhle prehliadla auto, a uz zasahoval instruktor, hoci ona spomalila trhol jej volantom, a to policajt netoleroval.

Zdovodnil to tak ze sa tymto sposobom stava vela nehod a ze si musi jazdu zopakovat. Pri tom mi fraja vravela, ze baba co sla pred nou, tak tu nechal ist stale rovno, prakticky po hlavnej... a isla horsie ako ona... to je jedno.

trochu mimo temy:

Instruktor s ktorym frajerka jazdila jej udajne povedal ze jazdi lepsie ako ostatne baby, ze jej to ide a ona je z toho cela happy. Ked sa o jazdach rozpravame ma poznamky, ze jazdi lepsie ako ja na zaciatku, ze jej nemusi instruktor nic hovorit a opravovat ju, proste prehnane sebavedoma.
Ak bude jazdit, tak jedine mojim vlastnym autom so mnou a bojim sa aby cela sebavedoma a suverenna mi auto nerozbila... ako by ste postupovali? Ako ju skludnit a zariadit aby mala ako vodicka, co odjazdila v autoskole mozno 500km s vedomim, ze ju ma kto zachranit; skonci autoskolu z pocitom ze je hotova vodicka ?
Ked jej hovorim ze v autoskole sa nenauci jazdit, iba ju ako tak naucia ovladat auto, tak mi povie ze jej neverim a ze to robim kvoli mojmu egu, ked tvrdi, ze jazdi lepsie ako ja na zaciatku...
chaos
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 27.12.2008 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chaos »

ja tiez na prvykrat vodicak, aj motorka aj auticko sucastne a pohodka, jazdy v meste asi take ze sadol som na cvicsku na moto , presiel som do mesta, a spravil asi 1km koliecko , 5 minutova jazda a z toho 2 minuty som stal na cervenej lol , to bola motorka

autom podobne, jazda asi 2km, kto pozna tak z prievidze zo stareho sidliska do bojnic a naspat :D jazda asi 7 minut :D ....

s tou holkou ti poradim asi tolko ze jej ukaz nejake videa zo stranky nemyslis zaplatis tusim sa to vola, poslednom case sa to dost rozbehlo... dost krute ale relane videa, mozno jej to zastrihne kohutik , len zase dufam nie az tak ze sa bude bat sadnut za volant....
onic
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 29.10.2007 16:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa onic »

Mimo temy: Poznam taku jednu babu, ktora bola prehnane sebavedoma a na moje pripomienky reagovala uplne histericky. Najprv na mojom aute odtrhla olejovu vanu a potom sa na nom skoro zabila, ked narazila do plota. Teraz nema vodicak, tak je vsetko OK.
kacir003
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06.01.2010 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kacir003 »

S babou este uvidim ako to jazdenie dopadne, cez vikend planujeme predsalen pod ten most. =) Cez tyzden tam vidam stat autobusy, tak ju usetrim zbytocnych stresov z takych prekazok..
Inak este k teme... Mojou autoskolou bola Autoskola 2 v Petrz., a verim ze instruktori svojich terajsich ziakov poucuju pred skuskami o tom drzani volantu vdaka mne omnoho svedomitejsie :4090: V autoskole sme boli celkom fajn kolektiv a hlavne v den skusok sa to hodilo ako psychicka podpora =) V aute so mnou pocas skuskovej jazdy sedela iba jedna ziacka. Po navrate do autoskoly sme sa samozrejme zacali s ostatnymi bavit o tom, kto za co vyletel a ked ja som povedal svoj pribeh, tak odpoved znela "aha to si tyyyyy, uz tu o tebe aj policajt rozpraval a aj obaja instruktori." :40bd: evidentne tam takych pripadov ako ja vela nemali...
redfavo
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 16.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa redfavo »

eerl napísal: trochu mimo temy:

Instruktor s ktorym frajerka jazdila jej udajne povedal ze jazdi lepsie ako ostatne baby, ze jej to ide a ona je z toho cela happy. Ked sa o jazdach rozpravame ma poznamky, ze jazdi lepsie ako ja na zaciatku, ze jej nemusi instruktor nic hovorit a opravovat ju, proste prehnane sebavedoma.
Ak bude jazdit, tak jedine mojim vlastnym autom so mnou a bojim sa aby cela sebavedoma a suverenna mi auto nerozbila... ako by ste postupovali? Ako ju skludnit a zariadit aby mala ako vodicka, co odjazdila v autoskole mozno 500km s vedomim, ze ju ma kto zachranit; skonci autoskolu z pocitom ze je hotova vodicka ?
Ked jej hovorim ze v autoskole sa nenauci jazdit, iba ju ako tak naucia ovladat auto, tak mi povie ze jej neverim a ze to robim kvoli mojmu egu, ked tvrdi, ze jazdi lepsie ako ja na zaciatku...
No moja nastávajúca po skončení autoškoly a dostaní vodičáku šoferovala moj favorit a ja ako spolujazdec som na nu dozeral...na peknej dlhej rovinke som jej povedal,nech tam dá 5tku...samozrejme baba hľadí na páku a nie na cestu...a prešli sme do protismeru,naštastie nič nešlo oproti...tak som ju pekne zhukal...a ona že na 5tke ešte nikdy nešla...ani v autoškole...mna skoro vtedy vystrelo...ale ešte že má mna...tak som jej to pekne vysvetlil...
kacir003
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06.01.2010 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kacir003 »

Autoskola by rozhodne mala ziakov brat jazdit aj tam, kde sa nejde iba 50 na 4ke. Obchvat alebo pripadne mimo obec. Ja som aj v autoskole jazdil na 5ke, ale iba obchvat.. a aj skuskova jazda mi tadial viedla. A kto robi v meste kde obchvat nie je, tak sa previest aspon do niakej susednej obce a naspet, da to vela. A da sa tak naucit aj predbiehanie :zga28:
simuskaa
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.07.2011 22:55
Zdieľať na Facebook

CVIčISKO

Príspevok od používateľa simuskaa »

prosím vás kto mi poradí ako mám ocovi vysvetliť, že cvičisko sa dá prejsť len na spojke a na brzde. Nechce mi tomu uveriť a nechce to ani vysúšať lebo si myslí, že sa mu pokazí auto
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dátum: dosť dávno
Osoby a obsadenie:
SP - skúšajúci policajt, naobávanejší vo vtedajšom ešte nerozdrobenom okrese (pri jazdách ho pre istotu zdržali vnútri pri chlebíčkoch a ... a išiel s nami jeho kolega
A - adept na získanie vodičského oprávnenia (to ako ja)
súkromné vozidlo SP - Ford Scorpio (vek a motorizácia neznáme, model ešte pre harlekýnom)
vozidlo autoškoly - Škoda Favorit
Skúška z konštrukcie vozidiel:

SP: Čo je toto?
A: Tlmič.
SP: Čoho?
A: Pruženia.
SP: No lebo aj tlmič výfuku máme. A majú to všetky autá?
A: Áno.
SP: Tak potom prečo to vo Favorite vzadu tak natriasa?
A: Lebo je to zlé auto.
SP: Odchod, všetko vie!

Pri kolegyni spoluadeptke už SP nevedel čo sa má spýtať, aby na to vedela odpovedať. Ale prešla. Rovnako ako iná, ktorej som pomáhal s testom...
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..no...,mna ku skuskam pripustil,ale zavolal na mna hliadku,lebo som na skusky priletel autom,spisali protokol a este neexistujuci vodicak mi zadrzali na rok....
babo809
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa babo809 »

Zdravim
Chcem si robit vodicsky skupiny c..robia sa tam kuzele??Dik

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných