Skúsenosti s kúpou auta cez autoporadca

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

surana1991
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.10.2017 12:03
Zdieľať na Facebook

Skúsenosti s kúpou auta cez autoporadca

Príspevok od používateľa surana1991 »

Ahojte,

rada by som sa vás opýtala na službu, ktorú poskytuje autoporadca.sk - rada by som si kúpila auto a využila pri tom ich pomoc, no zaujíma ma, či s tým máte niekto osobnú skúsenosť a ako to hodnotíte.

Ak to nepoznáte, oni kontrolujú autá - ako som pochpila kontrolujúu kilometre, či bolo auto búrané, či nie je naň exekúcia a pod. (neviem, čo všetko treba).

Ďakujem veľmi pekne za pomoc :3035:
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Týchto firiem je viacej a prečo nie? Tisíc krát lepšie, ako kupovať auto len sám, bez pomoci a byť skúpy dať auto čo i len na prehliadku do servisu. Lebo aj takí ľudia sú - chcú ušetriť 20 euro, ale potom keď kúpia naleštený šrot, dajú doňho behom roka 2000 euro s nejasným výsledkom, či je to koniec prievanu v peňaženke.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Preliezť databázy poisťovní,exekúcií,staníc STK a pod je určite nutné,ale garanciu nedáva ak nie je spojená zo 101% fyzickou prehliadkou človekom ktorého proste neoblafneš za žiadnych okolností.Pretože by šlo asi romány písať ako motyka vystrelila.Klasické ko bez zníženia ich zásluh alebo hanobenia práce...nemá šancu odchytiť "majstrovské" diela.A už vôbec nie človek autoporadca,ak to nie je človek ktorý roky pracoval v opravárenstve a odbore aj fyzicky,nie to naštudoval a pod.Ja som mal na zdviháku auto ktoré chcel kamarát prehliadnuť,a už to bola posledná štácia pred vyplatením veľkých peňazí,všetko bolo ok. dokonca v technickom bolo všeobecne velmi známe meno.Lopata ako hrom sa odhalila iba vďaka tvrdohlavej hlave ktorá cítila že niečo nesedí a hladala až to našla
Takže autoporadca pokiaľ je to tým starých kozákov mazaných všetkými masťami...tam sa dá veriť že proste čo prejde je ozaj ok
Iba neviem ako to vie posúdiť jedinec kupec či je tak či onak.Že preklepnú minulosť,tak poviem že dobre,to je dôležité.Už iba zagarantovať že to čo zistia,je a týka sa ozaj toho čo vidíš
pik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.05.2016 12:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pik »

My sme u nich dávali kontrolovať A7čku, keďže išlo o auto vyššej triedy a auto bolo bez servisky.. čo sa týka papierovačiek a online rpeverovania to je ok, to zvládne aj človek, ktorý je technický zdatný a nemusí sa ani vyznať do áut. Osobne prišiel milý pán, z rozprávanie bolo jasné, že sa do áut vyzná. Celá kontrola auta prebiehala osobne asi 40 minút, samozrejme to nie je 100% záruka, no kontroloval to ozaj detailne od vnútorného položenia plastov na palubovke,cez kontrlu laku tým meračom až po vnútornú kontrolu konštrukcie kufra atď. Mali sme vybratý proste ok typ auta, na ktorom neboli prbolémy, ale verím, že ak by to nebolo ok, odhalia to, takže môžem jednoznačne odporučiť, hlavne ak ide o ženu, tie predsa len vedia skontrolovať ešte menej ako chlap, čo je logické :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samozrejme pochybovať o potrebe kontroly jednoducho nejde a podobné požiadavky majú hlavne pri väčších peniazoch plné opodstatnenie.Lebo...čo je väčší peniaz a komu ?! Lebo je trochu čudné ale platí,viac (takmer všetky) je požiadaviek na preverenie u aut nie práve drahých ale skôr taká tá trieda pod stredom cenového pásma.Asi to má súvis ako kto k peniazom príde,ale brutálne drahé...ani kus,taká požiadavka nikdy nebola
uwa0907269785
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.07.2016 18:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0907269785 »

mhlavaty 3x som si musel precitat, co si napisal aby som chapal, mas zvlastny styl vyjadrovania :d :D

Kazdopadne, autoporadca.sk mozem urcite odporucit, davali sme im pozerat TTčko, kedze to su v podstate neobvykle auta a mini cooper, vsetko islo v poriadku a mali sme z toho velmi dobry pocit.

Clovek si zas musi uvedomit, ze si nemoze vybrat auto, ktore uz na fotkach vyzera hrozne a je tam velky potencial, ze tol bude o nicom..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

BuĎ kľudný,v osobnom rozhovore by sme sa pochopili okamžite :) pretože sa veci dajú inak pomenovať,netreba robiť zákruty
petrisio
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.01.2017 14:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrisio »

Ja som rozhodne za ak sa do aut moc nevyznas. My ked sme kupovali auto tak s nami tiez bol nas mechanik, znamy, ktory tiez vsetko dokladne popozeral, bez neho by som si jazdene auto netrufol kupovat. A ked vedia skontrolovat aj papiere tak je to este lepsie. Ja osobne si myslim, z je lepsie radsej taketo nieco zaplatit ako si potom trieskat hlavu. Ale samozrejme nic nie je 100%
uwa0907269785
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.07.2016 18:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0907269785 »

mhlavaty napísal:BuĎ kľudný,v osobnom rozhovore by sme sa pochopili okamžite :) pretože sa veci dajú inak pomenovať,netreba robiť zákruty
Prosim ta, pozeram, ze ty uz mas na fore nieco "odjazdene".. preco mate tie zelene pasiky pri mene a ja ich nemam? Dik :d :D
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Lebo Ty mas 4 prispevky a Milan 16.800, chapes?
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

uwa0907269785 napísal:
mhlavaty napísal:BuĎ kľudný,v osobnom rozhovore by sme sa pochopili okamžite :) pretože sa veci dajú inak pomenovať,netreba robiť zákruty
Prosim ta, pozeram, ze ty uz mas na fore nieco "odjazdene".. preco mate tie zelene pasiky pri mene a ja ich nemam? Dik :d :D
Musíš zavolať ministrovi obrany aby na kapitáňa povýšil ťa
Napísať odpoveď

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných