Skusenosti s internetovými firmami na nahr.diely

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Skusenosti s internetovými firmami na nahr.diely

Príspevok od používateľa stanno »

Ahojte,

chcem sa spýtať na nejaké skúsenosti s internetovými eshopmi na náhradné diely. Niektoré ponúkajú fakt nízke ceny - napr. dvojhmotných zotrvačníkov. Je to bezpečné to u nich kúpiť?

Nesmies uvadzat ziadne meno firiem,to je reklama.Vymazal som.Treba citat aj pravidla prispievania.S pozdravom Avelmak
karo69
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 06.09.2018 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karo69 »

Tak na stránke máš teraz 23% zľavy, plus si myslím, že to je v poriadku, keďže tam máš jasné indikácie a presnosti podľa ktorých ti to hľadá diely, predpokladám, že sú to neorigo kusy, ktoré kupujú mechanici súkromníci :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Značky a firmy nie je nutné spomínať,to si v ss môžete vymeniť informáciu.Ide o poznatky a skúsenosti vo všeobecnejšej rovine.
Za seba môžem toľko...niečo ano,a niečo vonkoncom nikdy.Tam kde hrozí možný problém (napr dvojhmota určite) alebo dokonca velmi hrozí (el.komponenty ako regulátori čidlá sondy atd) tak jednoducho nekúpim ani keby bola cena polovičná,resp. jedine na riziko majiteľa auta.
A to napriem tomu že nemám jedinú zlú skúsenosť,asi mám nos že tu áno a tu nie.Vždy bude platiť kým existuje ľudstvo - čo sa môže stať sa aj stane.Hlavný dôvod prečo nie je jednoduchý.Auto rozobraté obsadí zdvihák,a teraz čo ?! Budeme sa doťahovať z nejakým internetovým predajcom ? a z akým výsledkom ? A zatiaľ čo,dovolenka ? Tu platí jedine kamenný obchod kde má človek korektné vzťahy roky budované a aj reklamáciu vybaví skôr v minutach než hodine.Existencia eshopov je ok,je vítaná,tlačí na ceny.Ale aktuálne ju vidím ako vhodnú pri použití pre vlastnú potrebu.Dielňa nemá jediný rozumný dôvod vstupovať do trojuholníka servis - zákazník - predajca.To môže končiť končiť dobre aj zle.A už tento výber je zlý začiatok a rozumný uvažujúci servisman sa mu vyhne.A taký prijme takú vec,ale jedine u zákazníka s ktorým má dlhoročné dobré vzťahy a stav nedorozumenia vonkoncom nehrozí,pretože riziká sa i tam dojednajú.Ale slovo musí platiť lepšie než slovo haraktera
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

preletel som si autodoc - na slovensku registrácia žiadna, uvádzajú si sídlo eseročky v nemecku, neviem si predstaviť, čo by som robil v prípade sporu.

pri vrátení tovaru sa tovar zasiela do nemecka - poštovné, či kuriérovné do zahraničia zrovna lacné nie je.

atď...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Martin to je ale výsada človeka že má v hlave mozog,a pokiaľ ho aj používa si sám kladie otázku aj odpovedá - čo by bolo,ak by bolo ?!
Budem kupovaď ešte raz ? Lebo porekadlo hlúpy dva razy kúpy,to nevzniklo iba tak.Ak je matematika taká,že aj vtedy som v pluse...ok.Ale ak kupujem pre nedostatok volných peňazí,rozhodne do takého riskantného nákupu nejdem,hladám inú možnosť.
Treba sa dielenských opýtať,koľko ľudí príde a nevie si vyplatiť ani cenu ktorú ale dopredu poznali a teraz čo? Čaká sa ďalšia výplata a je dilema či zatiaľ auto pustiť či nie
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Vidíš Milan vyššie, stačí dať 23 % zľavy (niekto si neprečítal, že tie zľavy platia len na vybrané diely...) a pekný vyhľadávač.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mne stačí pozrieť posledný volebný prieskum a viem presne kde sa nachádzam
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci,lenže tie volebné prieskumy si treba dať do súvislosti aj s realnym životom. Ak poviem, že ako národ sme hlúpi ,lebo si volíme zlých vodcov a necháme sa oklamať nielen vo volbách, ale aj v eshopoch. Tak by som si zároveň mal uvedomiť , že s týmito luďmi žijem v jednom meste a dýcham ten istý vzduch.
Keď to otočím na seba aby som nikoho neurazil. Ak taký oco13 niečo napíše tu na fore a všetci si povieme aký je to cct - dobre. Lenže toho istého oca13 môžem stretnúť hocikedy v obchode,na ceste. Možno mi príde namontovať plastové okná , alebo vyrába auto ktoré si práve ja objednávam. A on keď je cct tu na fore, ani v realite nebude inakší.
Pokial sa jedná o jednu osobu , môžme myknúť plecom ale nie ak to paušalizujeme na celý národ. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vzďalujeme sa téme.Oco vždy to je skladba x% tých a x% tamtých,čosi ani sem ani tam.Len pomer tých zložiek je desivý a šialenosť demokracie je v tom,že väčšina valcuje menšinu bez snahy rešpektovať že aj to patrí k celku.Ak by bola väčšina múdra aj inteligentná,profit by mali všetci.Ak je väčšina aká je,škodu majú zase len všetci.
Ale aby téma neprišla skrátka,tak si to premietnime na ten internetový obchod.Ak by boli len ľudia rozumný,nebol by problém že prenesú diel ktorý si sami zabezpečili (povedzme výhodne)
No prečo nie ?! Dojednáme si variantu čo bude,ak by sa stal problém a diel by pán musel reklamovať.Ja si dám podmienku čo v tom prípade...a to je všetko. Má to chybičku krásy...platí vtedy,ak ľudia dodržujú slovo ....no a sme doma.Ani ústavu,zákon,predpis,morálny záväzok,nič,nie ešte dané slovo
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja to vidím tak , že nákupom v eshope akoby som hovoril mechanikovi - neverím ti. Ale ak niekomu neverím tak mu nedám robiť auto.
Eshop je pre mňa , čo si doma skladám traktorček a ak by som šroubenie kúpil v NZ tak zaplatím 6 eur, kdežto z cz eshopu ho mám za 70 centov. lol Eshop je pre toho kto si doma sám opravuje auto (čokolvek) a má čas.
A druhá vec je , že zásadne nejdem k mechanikovi s tým - vymeň mi turbo, brzdy, stabilizačné tyčky atď. Idem k nemu že auto neťahá, nebrzdí, tancuje na ceste a on nech hladá kde je chyba.
Celé toto forum je vlastne len barlička pre tých čo si kúpili príliš drahú opicu a teraz sú v úzkych.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Skusenosti s internetovými firmami na nahr.diely

Príspevok od používateľa ivko1 »

stanno napísal:Ahojte,

chcem sa spýtať na nejaké skúsenosti s internetovými eshopmi na náhradné diely. Niektoré ponúkajú fakt nízke ceny - napr. dvojhmotných zotrvačníkov. Je to bezpečné to u nich kúpiť?

Konkrétne: autodiely online 24 alebo autodoc. (Admin, ak tu nesmú byť spomenuté konkrétne značky, tak zmaž)
Nebudem sa vyjadrovať k nejakému konkrétnemu eshopu, ale platí že na tovare majú "udrbané" marže až až...

A to teraz už tie ceny padli, ale odberatelom vedia aj tak dať hravo dalších 20%
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Neviem ako moze byt clovek taky idiot kto este veri v slovicku ZLAVA.Aka zlava?Z coho?Mna vzdy zaujima konecna suma a nie nejake skarede carovne slovo zlava co je len a len trik,ktoremu ludia naletia.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Robil som niekoľko rokov na pozícii obchodu. Obchodný zástupca, manažer, key account manager, brand manager,takže môžem potvrdiť triky zľavomatu sú číro čistý podvod v 90%. Nikto nepôjde do straty, ale za účelom zvýšenia predaja používa slovo ZĽAVA,AKCIA!
Takže aj vlaky a obedy zadarmo niekto musí zaplatiť. Na jednej nemenovanej dedine bol v roku 2006 slávnostne odovzdať športové multifunkčné ihrisko náš pán premiér. Nakoľko však meškal na otvárací candrbál, tak po vystúpení z vládnej limuzíny uspokojil občanov obce M, že ako satisfakciu za meškanie dá na tamojšej škole vymeniť okná z rezervy fondu predsedu vlády, za čo zožal obrovský potlesk. Ja som však oponoval, že to sú naše peniaze, nie jeho a skoro som dostal výprask,prečo nášho róbertka obviňujem. Moja odpoveď znela, nech dá svoju výplatu na okná, nie peniaze daňovníkov. Takže to sú tie zľavy, akcie a niečo grátis. :4012:
palo974
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2015 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palo974 »

Nebuďme až tak kritickí..Viem presne ktorý eshop myslel zadávateľ témy. Ano, "blikajúce" zľavy sú marketing, ale mne to osobne nevadí. Bliká im to tam stále.. a ceny maju konštantne nízke.

Mám s nimi dobrú skúsenosť. Ceny su vynikajúce a hlavne - maju kvalitný vyhľadávač. Ak objednám diel ktorý je vhodný podĺa ich vyhľadávača pre môj model auta, tak diel naozaj pasuje. Vo vačšine prípadov. To je celkom veľká vzácnosť, lebo pri nemenovanom "žltom" eshope diel nepasuje skoro nikdy...

Tiež majú šíroký výber a dáju sa kúpiť aj diely, ktoré sa inak ťažko zháňajú.

V prípade vrátenia tovaru sa s nimi dá volať. Rozprávajú lámavou češtinou. Na maily odpovedajú, zálohy za "vratné" diely vracajú. Reklamácie uznávajú.

Za mňa je to OK.

A ku tým cenám.. Tí čo nakupujú diely na servis, majú ešte o trochu lepšie ceny. Takže za takéto ceny sa nakupovať dá. To, že spomínaný eshop sprístupnil dobré ceny aj obyćajným ľudom, je ich obchodná stratégia.. a osobne som za to vďačný. Tieto ceny vnímam už ako normálne.. a z vysokých cien nekvalitných "star..ne" mi je zle..

Nakupuval som veľa dielov pre Mercedes W123, Toyota Aygo, Śkoda Octavia 1

Kľudne choď do toho.
palo974
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2015 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palo974 »

Ešte, aby som iba nechválil. Doba dodania je od 1 do 2 týždńov.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 59 neregistrovaných