Skusenosti s chipom?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
t1rexx
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 01.10.2018 18:18
Zdieľať na Facebook

Skusenosti s chipom?

Príspevok od používateľa t1rexx »

Ahojte, poslednú dobu špekulujem, rozmýšlam a tak som sa rozhodol že napíšem a možno dostanem nejakú spätnú väzbu od skúsenejších.

Mám VW Passat CC 2009 DSG 125kw a rozmýšlal som nad Chipom na nejakých 150kw. Nejaké skúsenosti, či to robiť či nerobiť, prípadne či ste s tým vymienali aj napr keramické brzdy atd. Dikes
t1rexx
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 01.10.2018 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa t1rexx »

preto sa pytam :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keby to bola iná generácie motora ale aj iný typ prevodovky tak poviem -no problém. Ale táto dá do smútku aj bez čipu,nie preto žeby bola extra nepodarená,ale až prídu km,prídu aj výdaje a to sa budú panenky obracať.Keď nabehne na tie právne km tak bude každú chvilku niečo do čoho trepať peniaze,a tam je toho teda dosť čo pokazí Vianoce,čip bude iba jedna z ďalších vecí na čo sa jeden servis vyhovorí ak sa "zadarí"
t1rexx
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 01.10.2018 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa t1rexx »

@mhlavaty Aha jasne chapem, preto sa pytam, akurat je servisovane, DSG zatial radí ako ma, fakt plynulo bez problemov za co som rad. Auto ma 190k km
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj staršia generácia Tdi má od určitých kilometrov problémy z prevodovkami to ešte aj s tými jednoduchými mechanickými.Ani dvojhmota nevie zabrániť aby nepošlo ložisko či nevymlátilo uloženie ložiska v prevodovke.Určite to nie je koniec sveta ale často sa porobí pri zisťovaní kopec chýb a kým konečne niekto začne opravovať to čo ozaj treba,má majiteľ prázdnu kešeńu.DSG tiež nie je koniec sveta,ale problémy s ním sú od určitých km isté,a to aj bez čipu.Prítomnosť čipu vyžaduje posunúť jedinú vec čo tú prevodovku chráni a to je limiter pre zaťaženie prevodov,tj ochrana ktorá nedovolí takú dávku paliva,aby bol prekročený zaťažovací max moment pre prevodové ústrojenstvo a spojku.Čiže tieto veci musia mať výkonovú rezervu, a tu začínajú samé otázky bez odpovedí
t1rexx
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 01.10.2018 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa t1rexx »

Dik že si mi to takto vysvetlil, už som o niečo múdrejší, takže v princípe vydarené chipnutie nepokazí nič ale moze to priniesť rýchlejšie opotrebovanie alebo nepredvídateľné zmeny a pripadne opravy.
majko5
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.10.2018 13:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majko5 »

fakt ide o to, aby to robil niekto, kto sa tomu rozumie a hlavne dvihat vykon v rozumnej hladine, aby to motoru prosto neuskodilo. pri kvalitnych chipoch ziskas o trocha vysssi vykon a navyse aj o cosi nizsiu spotrebu
t1rexx
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 01.10.2018 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa t1rexx »

@majko5 prave to som chcel docielit, dat to do ruky niekomu kto ma skusenosti na to, nasiel som ludi ktorí dokonca maju na to certifikat aby ti to nasledne preslo vsetkymi kontrolami atd, taktiez davaju na to zaruku. Takze presne, rozumne zdvihnut vykon motora a zaroven zlepsit spotrebu. No len stale spekulujem lebo to ma aj minusy, no.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ja by som sa skôr zaujímal o dôsledky častého využívania výkonu na 40 a viac % Pretože samotné zvýšenie výkonu nemusí nič znamenať ak na 90% jazdím normálne = niekde pod polovicou otáčok max Nm a využívam menej ako polovicu dynamiky motora. Lebo aj keď mám chip a jazdím tempom ako drvivá časť rozumných účastníkov premávky, nie je veľa dôvodov aby mal chip zásadný vplyv na životnosť hnacej línie. Na druhej strane nemusím mať chip no ak takmer stále využívam dynamiku motora, zrýchlujem najviac ako to ide, lebo stáť 1. na červenej ma z nepochopiteľných príčin baví, tak trpí celá hnacia línia. Ja chip mám no skôr pre ten pocit, že ak budem potrebovať, tak to pôjde, inak som skôr eko jazdec aj keď nie zrovna na eko vozidle
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: dedakob, foter, fzubaty, lubos zimovcak, marekvt, mhlavaty, tatkotom, uwa0915457046 a 45 neregistrovaných