Skusenosti Berlingo '03 1.4i???

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Matej.ko
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.12.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Skusenosti Berlingo '03 1.4i???

Príspevok od používateľa Matej.ko »

Zdravim motoristi,

ma niekto skusenosti s tymto modelom a motorom??? Ako je na tom motor, elektrina a podobne. Co sa kazi a co naopak co je spolahlive. Co by ste spravili keby ste si este raz isli kupovat tento typ. Kupili by ste znova ci isli do ineho? A akeho???

Vopred vdaka za reakcie...
rado175
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.09.2008 14:12
Zdieľať na Facebook

Re: Skusenosti Berlingo '03 1.4i???

Príspevok od používateľa rado175 »

Matej.ko napísal:Zdravim motoristi,

ma niekto skusenosti s tymto modelom a motorom??? Ako je na tom motor, elektrina a podobne. Co sa kazi a co naopak co je spolahlive. Co by ste spravili keby ste si este raz isli kupovat tento typ. Kupili by ste znova ci isli do ineho? A akeho???

Vopred vdaka za reakcie...
Konkretne s tymto typom skusenosti nemam.Ale mam s 2.0 Hdi.Mame ho ako firemne auto a bolo kupene ked malo 130 000 km dovoz z Nemecka.Teraz je tam okolo 190 000 a menil sa len olej a brzdove kotuce.Ziadna vazna zavada.
Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tropheus »

Mam sluzobny Peugeot Partner 1,4 rocnik:2004 co je presne to iste, dokonca na motore je Citro znak.
Osobne skusenosti: velmi caste odchadzanie ziaroviek, problem s elektrikou, preklzovanie zamkov, za studena skakanie a zhasanie motoru, pri prejdeni vacsej mlaky sa jeden podblatnik vzdy ohne a treba zastat a narovnat ho. Kamaratka ma Berlingo a ma tie iste problemy. Inak ak je motor zohriaty ide dobre a dost vydrzi, ale to by asi malo kazde auto. Cize ak nad tym uvazujes, osobne by som si to nekupoval. Ak, dodavku tak diesloveho nemca.
Ale aj tak najlepsie auta su japonske!
Matej.ko
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.12.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matej.ko »

Preklzovanie zamkov...hmmm, to ma asi kazdy model, nejako sa to v berlingach taha. A elektrika? Dost velke problemi? S tym nemcom. Rozmyslam aj nad caddym, japonca...hmmm neviem ci sa najde nejaky podobny model, kango som vylucil.
Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tropheus »

Ano elektrika. Ziarovky kupujem kazdy druhy tyzden. Caddy neviem ako je na tom, ale nemecke diesle dost vydrzia. Na kangoo som videl video, kde ho testovali v Nemecku a vraveli, ze by to nemalo mat ani homologizaciu, pretoze je nestabilne v zakrutach a casto ma tendenciu sa prevracat. Bolo to tam aj natocene, ako ho skoro obratil na strechu pri vyhybani sa prekazke. Takze kangoo :3020:
Mozno Berlingo diesel je na tom s elektrokou lepsie, pripadne ma este napada uzitkovy hyundai tie dost vydrzia.
Matej.ko
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.12.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matej.ko »

Mno s tou elektrinou si ma nepotesil nejako. Ale spolupraci s motorom moc nehapruje dufam. Kango, je vysoke a uzke, urcite aj to tomu nahrava, ze ma tendenciu byt hore nohami v zakrute. A este taka otazka na berlingo. Ako kuri? Lebo stare kuri dobre, ale na nohy skoro vobec. Zlepsilo sa to nejako v tomto novom?
Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tropheus »

Na kurenie som zabudol. Minuly tyzden mi prestal fungovat ventilator a ide iba na stvrtom stupni, takze tak. Praveze aj motor niekedy pipne, ako keby chybove hlasenie, ale hned ide zase normalne. Fakt by som si to nekupoval. Vseobecne Francuzi podla mna vedia vsetko, len nie robit dobre auta. Mame vo firme 206 a tiez podobne "radosti" Teraz sa menila spojka a ma to len slabych 80.000km
Matej.ko
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.12.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matej.ko »

Na peugeoti som pocul v poslenom case len zle veci. Na citroen ja osobne zatial musim zaklopat na drevo, nic vaznejsieho. Osobne sa mi lubi dizajn berlinga, na nove nie je tak co uz. Rozmyslam nad berlingom a caddym. Uvidim aky kus sa mi dostane do ruk....ale vdaka za dobre info ;)
capitan
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 06.11.2008 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa capitan »

moj otec si kupil teraz pred pol rokom partnera podla mna na pracu skvele auticko ma nabehanych nejakych 30 tis secko zatial ok viem ze je to malo ale aj partnera by sis mmohol kupit noo a do akej sumy by si chel auto?
MirinoNR
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.09.2008 01:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MirinoNR »

ked som pracoval ako kurier mali sme berlinga iba hladke diesle a tam tiez rok cca vsetko ok po 60 000 na jednom odisla pumpa a na druhom len tesnenie od vyfuku inak vsetko ok no po 3och rokov elektrika a hlavne tiez zamky katastrofa...nebolo to na central...inak celkovo si myslim ze boli fajn kedze dostavali dost zaberat teraz mam berlingo 2.0hdi a po cca 30 000km nic nic nic vsetko v poriadku
Matej.ko
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.12.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matej.ko »

Mno s tymi zamkami to uz asi budem kupovat, o tom viem a aj z vlastnej skusenosti. A s podvozkom to je ako? Drzi? "Nerozpadava" sa???

capitan : partnera nie, mozno znie ako klise, ale citroen mam radsej ako peugeot. Nic ine v tom nie je...
MirinoNR
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.09.2008 01:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MirinoNR »

podvozok v pohode...este som zabudol jak uz aj spominali ze ked prejdes mlaku ta sa sem tam ohne ta umelina...ale to jedine ak ti vypadnu take tie zarazky...
Matej.ko
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.12.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matej.ko »

A co myslite. Lepsie 1.4, 1.6 benzin alebo 1.9, 2.0 naftu?
pepe799
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 04.09.2008 17:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepe799 »

ja som najazdil n berlingu 2.0 HDI 66kw model 2001 asi 150tis. to malo uz 260tis a bez problemov. žiarovku som menil asi dva krat, 1x cidlo na teplotu- nespustalo ventilatory
Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tropheus »

to Matej.ko: Citroen a Peugeot sa zlucili a funguju ako jedna fabrika, presne tak ako VW a Skoda, Seat, Audi. Ak si vsimnes, Berlingo a Partner su na vlas rovnake a uplne vo vsetkom, cize aj ND pasuju z oboch. Ak uz chces teda Berlingo (Partner) doporucoval by som 2.0Hdi z benzinom je to bieda :3020:
to pepe799: 2001 bol starsi model a diesel

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 75 neregistrovaných