Skúsenosť s autorizákom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Skúsenosť s autorizákom

Príspevok od používateľa andrejisko »

Dobrý deň,uvažoval som,či to sem napíšem,aby to nebolo chápané ako ťažký hejt,ale hodím to sem a budem sa držať len faktov.Asi pred tromi týždňami som bol zaviesť dcéru do Martinskej nemocnice,rizikové tehotenstvo.Na začiatku MT počujem divné zvuky z pod kkapoty,zastavím,otvorím dekel-podfukovalo popod sviečku,slabo zatiahnutá.Vypnem motor,obzerám sa okolo seba,a čo nevidím-oproti cez cestu je autorizovaná predajňa a servis Renault.Vojdem tam,chlap sa ma pýta,že čo si prajem.Vravím,potrebujem požičať len sviečkový klúč,dotiahnem sviečku,klúč vrátim,nechcem to zadarmo.V tom momente sa odo mňa otočil a ignoroval ma.Idem k druhému prijímaciemu stolíku,tammi ženská vraví,že ona takéto veci nemá na starosti a tiež si šla radšej variť kávu.Cez presklenú stenu som videl do servisu,kde akési deti,rozumej mechanici čosi robili.Vošiel som dnu a poprosil najbližšieho,či by nepožičal sviečkovák.Ani bohovi,ale navela zobral kluč a šiel k môjmu autu.Cievku som už mal vybratú,strčil klúč a vraví,že zobral zlý.Šiel akože pre druhý,ale už sa nevrátil.Začalo mi šklbať v sánkach,neklamný znak mojej zlosti.Vošiel som dnu a spýtal sa,či je to taký problém jeden sviečkový klúč.Chlapec aj ženská nevedelli,ako sa majú tváriť,iba očami ukazovali k ignorantovi č.1,ktorý sa radšej vytratil preč.Oni všetci sa ho tam báli,alebo kieho frasa.Z auta sa ozývali akési pazvuky,neklamný znak dcériného stavu.Tak som naštartoval,na tri valce sa trepal do nemocnice.Potom som sa vybral hladať akýkolvek servis,kde by mi pomohli,ked som ho našiel asi desať metrov od neho sa ozvala rana,sviečku vyrazilo.Chlapi od oleja prišli,pozreli,dali endoskop na mobil a povedali mi,že závit je v .....Takže odťahovka do Bytče.Je mi jasné,že chybu urobil ten,čo mi menil sviečky(aj ked to bolo pred rokom!),je mi jasné,že autorizák má nastavenú svoju politiku tak,ako má.Nechcel som vela a nechcel som to zadarmo.Dokonca je možné,že by to už nezachránili,ten závit už bol asi načatý.Ale neurobili nič.Na renault som nezanevrel,auto je už opravené,len,ako by som to slušne....dúfam,že chlapíka z MT servisu ešte stretnem.Teším sa na to.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neteš sa na to.Si inteligentnejší,než aby si sa zhodil sám pred sebou aby si sa zahadzoval riešením čohokoľvek z človekom čo nemá nič,nemá mozog,nemá svedomie,nemá vedomosti,proste jeden ...tu si dosaď - co je libo,a budeš blízo pravdy.
Nezabúdaj -karma je zdarma,nezahadzuj sa nikdy z blbcom ani nejakým hajzlíkom,váž si sám seba s.er na nich
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Nie je veľa Renault autorizakov v okolí Martina, myslím, že o reklamu majú postarane.

Môj podobný príbeh, ale s iným koncom: Mal som nové auto Suzuki, kupované ako nové, malo asi 4 roky, a stále som sa divil, že si nepýtalo absolútne žiaden servis a bolo neuveriteľne spoľahlivé až do jedného momentu. A ako naschvál vtedy, keď to človeku skríži plány.

Šiel som na ňom ako sprievod nakladnemu autu, ktore mi nieslo stavebný materiál domov. Stavebniny cca 20 km od domu, naklad nalozeny, prídem k autu na parkovisku, štartujem kombikom, nič... a prístrojovka sa rozsvietila. Volám manželke, že nakladak mi vyloží materiál bez mojej prítomnosti a volam ju po mňa, nech príde druhým autom. Sedím v aute na parkovisku, rozhliadam sa okolo seba a vidím záchranu - autorizak Peugeot. Bol som oblečený v otrhanych nohaviciach, špinavom tričku a vchádzam do nablyskaneho autosalonu veľmi nesmelo. Všetci sú na mňa milí a odkazujú má na prijímacieho servisaka. Typek maximálne slušný mi s úsmevom hovorí, že sa nemám báť, že to bude mŕtva batéria. Za 10 minút mi štartujú auto boosterom, vyslanym technikom s výjazdovom servisnom aute. Auto došlo k nim a hneď mi bolo povedané, že auto pobeží bez batérie pár minút, že mi hneď ochotne vymenia batériu, len skontroluju, či majú práve tu správnu skladom. Zisťujeme, že Peugeot so Suzuki nepasuje, tak ich pekne prosím o ďalšiu sluzbicku. Že si kúpim batériu a donesiem k nim a mi ju na počkanie vymenia. Prichádza manželka, nasadáme, baterka kúpená, vraciam sa do autorizaku a baterku mi za 15 minut menia. A to si servisak musel pojazdný servisný box odtlačiť k môjmu autu na parkovisko autosalónu. Veľmi im ďakujem a pýtam sa toho usmievaveho pohodoveho prijímacieho technika, že co som dlžný. Odpovedá NIČ. Dávam mu 20€ a so slovami ze na pivo aj tomu mechanikovi.

Bol som veľmi prekvapený, že sa ku mne chovali, ako keby som bol ich dlhoročný klient, ktorý im nosí auto do dielne pravidelne a po celý čas celu tu moju tragikomédiu zvládali maximálne rutinne, ani raz som nemal pocit, že mi povedia nie, to sa nedá, nevieme ....

Pozdravujem Peugeot na Rozvojovej ulici v Košiciach.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mam jednu otázku na zadavateľa temy :

Kedže VIE ako sa vymieňaju zap.sviečky , na kieho anciaša, zveril tuto zodpovednu robotu, takým d.e.b.i.l.o.m ???

Kľuč na sviečky o 16 nestoji mailand a je v každej Gola sade, netuším z akeho dovodu dovolil aby sa stal takýto problém...

:-\ ::: :3c90:
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

Hoci môj príspevok bol o niečom inom, kľudne odpoviem. Mechanik ktorý mi vždy robí údržbu na aute bol zavaleny robotou bolo treba meniť aj olej a filtre keďže ma čakala streka do Chorvátska, vyše 2000 km tam aj späť, tak to robil niekto iný. Teraz je to už úplne jedno. Aj tak mi je divné že sa to prejavilo až po roku. Len tak mimochodom v sceniku je sviečka vsadena hlboko v hlave takže nejaká gola sada Ti je na dve veci. Aj bez všemožných smajlikov určite pochopíš na aké.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

lacko zasa raz nevyužil šancu držať hubu...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

andrejisko, z Tvojho posledneho komentara vidno, že si zap.sviečku v živote nemenil...

Ja mam motor , kde tiež su sviečky uložené hlboko,
povolim ich spominaným kľučom ktorý PREDLŽIM NADSTAVCOM

a samotnu už povolenú sviečku vykrucam cca 25 cm dlhou gumovou hadičkou, ktorý nastoknem na izolator sviečky

Spätne zakrucam sviečky zase cez tuto hadičku a nehrozi zaskrutkovanie sviečky cez závit...

A samozrejme dotiahnem spominaným kĺúčom s NADSTAVCOM
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

Laco,v tomto sceniku som ich nemenil,ale ked si spomenul tu gumovu hadičku,tak už som si spomenul aj ja,že takto nejako to ten umelec robil.A jednoducho,jednu nezatiahol poriadne,mám ho zabiť?Nechajme to už tak,okrem toho ja sa tu nehrám na odborníka,som na tomto fore,aby som sa pýtal tých ktorí sa tomu rozumejú.Ešte chcem odpovedať Milanovi Hlavatému-jasné že kašlem na toho dobráka z Martina,len som si potreboval uľaviť :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja tomu práveže celkom rozumiem,je to chvilková zlosť alebo sklamanie,ale život ide ďalej a naše pocity sú to dôležitejšie ako pofidérny pocit zadosťučinenia.Život je raz taký,dobré vracia dobrým,že to spústa ľudí ani neskúša to je ich osobnostný rozmer.
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

cicmanec napísal:lacko zasa raz nevyužil šancu držať hubu...
Schválne som bol pozrieť ,mám tri gola sady, ale súdruhovia kapitalisti tam 16 nedali,kde nakupuje Laco gola sady?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Okolo tej 16-ky je to divné.Neviem ako to je z kapitalistami,myslím že to bude inak.Občas si tak obzriem Gola sady u predajcov,sú vystavené tak prečo nie.Chýbajú 16-ky
Pozriem očkoploché kde je očko račňové,tiež chýba 16-ka. Kedže sú ceny nie práve vábivé,pozriem na Allegre ponúkané za polovicu tej ceny... a môžeš tri razy hádať,ktorý rozmer tam chýba.
Pozriem Belzer,Hazet,Toptool atd,nikdy 16-ka nechýba.Ja si náradím zarábam na chleba,a všetko čo mám od spomínaných značiek,ale aj od našich (českých) mám všetko dobré a to už min 20 rokov denne pracuje.Takže ak kupovať,nikdy Tesco,Lidl a pod šeplety.Sú iba o málo lacnejšie než to najkvalitnejšie na trhu
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

No veď to, jednu mám Tona ,a dve akési rakúske a nemecké,takže nie šeplety z menovaných hyper super ultra marketov. A Nomero 16 ninčen.
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

Dep napísal:Nie je veľa Renault autorizakov v okolí Martina, myslím, že o reklamu majú postarane.

Môj podobný príbeh, ale s iným koncom: Mal som nové auto Suzuki, kupované ako nové, malo asi 4 roky, a stále som sa divil, že si nepýtalo absolútne žiaden servis a bolo neuveriteľne spoľahlivé až do jedného momentu. A ako naschvál vtedy, keď to človeku skríži plány.

Šiel som na ňom ako sprievod nakladnemu autu, ktore mi nieslo stavebný materiál domov. Stavebniny cca 20 km od domu, naklad nalozeny, prídem k autu na parkovisku, štartujem kombikom, nič... a prístrojovka sa rozsvietila. Volám manželke, že nakladak mi vyloží materiál bez mojej prítomnosti a volam ju po mňa, nech príde druhým autom. Sedím v aute na parkovisku, rozhliadam sa okolo seba a vidím záchranu - autorizak Peugeot. Bol som oblečený v otrhanych nohaviciach, špinavom tričku a vchádzam do nablyskaneho autosalonu veľmi nesmelo. Všetci sú na mňa milí a odkazujú má na prijímacieho servisaka. Typek maximálne slušný mi s úsmevom hovorí, že sa nemám báť, že to bude mŕtva batéria. Za 10 minút mi štartujú auto boosterom, vyslanym technikom s výjazdovom servisnom aute. Auto došlo k nim a hneď mi bolo povedané, že auto pobeží bez batérie pár minút, že mi hneď ochotne vymenia batériu, len skontroluju, či majú práve tu správnu skladom. Zisťujeme, že Peugeot so Suzuki nepasuje, tak ich pekne prosím o ďalšiu sluzbicku. Že si kúpim batériu a donesiem k nim a mi ju na počkanie vymenia. Prichádza manželka, nasadáme, baterka kúpená, vraciam sa do autorizaku a baterku mi za 15 minut menia. A to si servisak musel pojazdný servisný box odtlačiť k môjmu autu na parkovisko autosalónu. Veľmi im ďakujem a pýtam sa toho usmievaveho pohodoveho prijímacieho technika, že co som dlžný. Odpovedá NIČ. Dávam mu 20€ a so slovami ze na pivo aj tomu mechanikovi.

Bol som veľmi prekvapený, že sa ku mne chovali, ako keby som bol ich dlhoročný klient, ktorý im nosí auto do dielne pravidelne a po celý čas celu tu moju tragikomédiu zvládali maximálne rutinne, ani raz som nemal pocit, že mi povedia nie, to sa nedá, nevieme ....

Pozdravujem Peugeot na Rozvojovej ulici v Košiciach.
Ovela radšej by som napísal taký pozítivny príspevok ako Ty.Nie to,čo som tu musel hodiť ja.Ale ako vidím,ešte to nie je úplne v háji,dôkazom sú aj garážoví majstri z Martina,ktorí mi už sice nemohli pomôcť,ale hoci neboli v čistučkých montérkach ako decká v autorizáku,boli milionkrát ochotnejší.Bol to priam šialený kontrast.Nezobralli odo mňa ani cent.Myslím,že sa volajú Pavelica servis.Tiež ich pozdravujem.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Každa Gola sada musi obsahovať orechy od 8 do 19

PO JEDNOM !!!! teda 8,9,10,11,12,13,14.15,16,17,18,19

to je nevyhnutný základ

ťažko sa zhańaju tieto rozmery 20 , 23, 25 , a 29

29-inu som ešte nikde nepoužil,len v Taliansku na redukčnom ventile bola matica 29 ale tam išiel kľuč

tieto netypicke rozmery vznikli jednak zamerne aby
amateri nerozoberali veci, ktoré rozoberať nemajú
a jednak kopirovaním rozmerov v anglických palcoch

Ja sa naradim , ani žiadnymi opravami neživím, je to jedno z mojich hobby

A kupujem lacne naradie, s TESCA určite NIEEE ! :3020:

Ale voči račňam z LIDL-u nemam nijakych namietok...

Teraz však zhaňam kalene orechy pre rázovy u´tahovak, lebo už mi niekolko obyčajnych orechov "rozkvitlo" pri tom priklepovom nasadení... :4432:
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných