Skryte vady

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0949645058
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.03.2017 12:59
Zdieľať na Facebook

Skryte vady

Príspevok od používateľa uwa0949645058 »

Predmet: Skryte vady PríspevokZaslal: 26 máj 2017 10:19
Dobry den chcel by som sa informovat kupil som vw passat 2010 2tdi 103 kw.kupoval som z aaauta kde mi vydali papiere o stave vozidla co je chybne lenze presiel mesiac auto je uplne nepojazdne autu odislo hlavne palivove cerpadlo kde sa rozpadli ozubene kolieska a piloviny natiahlo do vstrekov a motora cize je komplet v prdeli auto som dal reklamovat a chybu mi nechcu uznat v tej zmluve nebolo absolutne nic pisane ze cerpadlo ledva funguje a pochvili odide iba drobne chybicky co su bezne a reklamaciu mi nechcu uznat oprava 3000-4000 eur vraj ???? ako mozem teraz postupovat?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pekne zhrnuté v jednej vete.Čo času si ušetril písaním bez čiarok,o to viac musí každý kto to číta premýšlať nad zmyslom napísaného.
Čiste ľudsky poviem,máš smolu.Ale isté to nie je.Že si urobil kúpu stroja bez vlastného mechanika ktorý by aspoň zmenšil riziko kúpy stroja kde už počiatočné problémy dávno vidieť,ak o mesiac kľakne takto brutálne.Z áčkami to neuhráš,ale..neuhral by si to asi z nikým.Pretože sú iba dve varianty.
1 Problém už bol vidieť,ale nikto nepreveroval motor diagnosticky
2 Problém by neodhalila diagnostika,čo ale znamená,že predávajúci má čisté svedomie.
Ak tam hypoteticky začínajúci problém už bol,predávajúci sa hravo vytočí zo zodpovednosti,stačí že sa bude hájiť upozornením zo servisného manuálu.Tj ak ti dôjde palivo (tu sa tankuje za 10 e.- bežne) a ...čítaj,toto im uzná každý sudca
[img]https://s23.postimg.org/71ovub3nb/image.jpg[/img]

Ešte by ma zaujímalo kde sa v ľudoch berie odvaha kupovať takýto typ motorizácie len tak,pozriem a kúpim,ako Šikulovci v reklame.Tento ? nie,tento je väčší,sadnem a idem
uwa0949645058
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.03.2017 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0949645058 »

Lenze nebolo tankovane za 10 eur teraz tam stoji z polkou nadrze nikdy nekleslo na rezervu a bol tam so mnou kamarat ktory vlastni ten isty typ ma ho uz dlho a povedal ze bez lroblemov
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nuž tak sa ti pokazilo , aj mne sa pokazila práčka a čo budem hladať v prádle v ktorom vrecku bola tá skrytá vada? Autá sa kazia , čím drahšie a zložitejšie tým skôr sa na ňom niečo pokazí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
uwa0949645058
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.03.2017 12:59
Zdieľať na Facebook

Zaruka

Príspevok od používateľa uwa0949645058 »

Ale oto sem ide poskytli mi 2 rocnu zaruku na auto tak isto by si to riesil keby si mal v zaruke pracku
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak ,pekne choď a uplatni si záruku. A napíš nám sem ako ťa vyprevadili. Mal som tú česť čítať ich zmluvy - nevidel som nič čo by dokonalejšie chránilo predajcu - to mi povedal kamarát právnik. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julko242424 »

pan Hlavaty na tu blondinku na tej fotke nemate nahodou telefonne cislo? :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Julko nemám :) ale páči sa mi
Ja iba hovorím že kupovať túto techniku by som si v živote nedovolil iba tak,idem a páči sa - beriem.Toto sa nedá uhrať na úspešnú reklamáciu.Proste oni môžu pokojne spávať,tieto poruchy sa jednoducho nedajú preukázať predávajúcemu ako zamlčaná chyba,skrytá závada a pod.Naopak on sa vie velmi účinne brániť,a je úplne jedno či tankoval alebo nie,tá možnosť že ti došlo palivo a to zase viedlo k zadretiu čerpadla je totiž dobrý argument ktorý potvrdí každý znalec.A že sa to hravo stane,to sa o tom ani nebavbe.A nie preto lebo došlo palivo,ale preto lebo nový majiteľ urobí prvé "úkony" samozrejme sám,povymieňa filtre prípadne aj rozvody a náplne.A to je tak na 95% pravdepodobné.A výmena filtra...a sme doma
lacoo34
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.05.2017 21:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacoo34 »

môžeš sa s nimi skúsiť súdiť ale neviem či ti to niečo pomôže, keď majú takto postavené zmluvy, tak sa im evidentne nechce uznávať nejaké reklamácie a už vôbec nie vracať peniaze ale podobne
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vyborne, zaplatil si skolne do zivota, neni to tak vela penazi :2f93:

1. chces zaruku /aku taku.../ ? kup si nove !
2. chces lacne opravy ? nekupuj si serbel co ich ma drahe !
3. ked si nedas povedat 1. a 2., tak zober aspon volakoho co sa tomu rozumie, nie ze by si mal 100% istotu, ale sanca ze kupis uplny vrak pred smrtou sa aspon o cosi znizi...
4. uuuuuplne sa vyhni spekulantom a prekupnikom typu spominaneho najlepsieho bazaru ! kupuj od majitela, daj si doviezt a uplny ideal bude ked kupis auto, ktore poznas !!!
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Ako stratene to uecite nevidim, v zmluvr mozu mat co chcu, papier znesie vsetko a ochrana spotrebitela je dost prospotrebitelska. Chce to ist za advokatom , dat mu vsetky podklady, vsetko mu povedat a nech sa na to pozrie a on vyjadri. Taketo veci sa pytat a riesit na fore, ked ludia nemaju dostatok informacii aby ti mohli skutocne poradit je blbost. Prisiel resp. prides o 4 tisicky, tak nesed pri PC a obetuj nejaku tu stovku na analyzu od advokata....
kristiant
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25.05.2016 13:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kristiant »

tak uz tie peniaze co das za pravnika ta z biedy nevytrhnu a ak by tam nasiel nieco co mozes pouzit a aspon cast penazi by sa ti vratila ked uz nie vsetky tak ti to za to stoji. treba radsej tam ist po radu lebo ked tam clovek nekupoval auto tak nevie ako to chodi a potom nie je ani ako poradit
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Kludne davajte penaze darmoslapom, skus pouzit brmbolec na krku, kto sa tu denne zivi ojebovanim ? Kto ma pravny servis a plati si celu masineriu ? Kupujes POUZITU VEC, opotrebovanu, kde je vsetko 1 minutu, alebo 10 rokov pred smrtou :-), smelo do nich :40bd: :4090:

Ps: polep /jak ten pred tebou/ to volako a supni im to naspak, len sa po nom zaprasi, dalsi vyherca loterie pasatik v nafte po dochodcovi uz ho iste hlada...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

právnik - peniaze,podanie na súd - peniaze,súdny znalec - peniaze,auto stojí a všetko sa predražuje každým krokom.Tak sa vrátme na samý počiatok,je rozumné ušetriť smiešny zlomok tých peňazí a zobrať sebou technika,diagnostika,kvalitného mechanika ? a v prípade čo aj iba malej pochybnosti to jednoducho nekúpiť.koľko tu človek hučí ľudom do hláv,že technika je to skvelá len v prípade že je všetko absolutne v poriadku.Aj malý problém vie skončiť velkým kotrmelcom.A že informačná doba

Ale čosi v celom škrípe,pretože hlavné palivové čerpadlo nemá ani jediné ozubené koliesko takže tá informácia je blud
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Presne tak všetko sú to ďalšie peniaze, buď oželie tie 4 tisícky čo do toho musí dať a bude v kľude, alebo musí počítať s ďalšími nákladmi, nervami a časom, ak chce bojovať a bude bojovať. Samozrejme najlepšie je ísť vždy s mechanikom, ale podľa toho čo počúvam a čítam v poslednej dobe je passat a diesel smrtelná kombinácia, lebo tak 1 z 10 asi nie je stočený a problémový. Do takých masových áut by som nešiel a pri dnešných autách by som asi už ani do toho diesla nešiel pokiaľ by som veľa nejazdil.
Pravdupovediac dúfam, že sa nejakým rozumným smerom rozbehne elektro a moje ďalšie auto, tak o 5 rokov bude elektro - žiadne oleje, filtre, servis,hluk. Cena batérii sa má prudko znížiť a cena elektro áut tiež. Teraz napr. prichádza Dacia Logan elektro a ak si človek vezme do úvahy 5k príspevok od štátu, plus iné výhody, tak to začína byť pomaly zaujímavé. Hovorím ešte tých 5 rokov a bude to niekde inde. Terajšie konvečné autá mám pocit, že sa pochovajú samé...Ak to s nimi pôjde tak ako to ide... Sedel som pár dní dozadu v novej Octávii, bol som dosť prekvapený, ale nemilo. Však to je prdítko auto a za aké prachy. Som sa cítil ako v nejakej škrupinke - typu malý automobil a to som zvyknutý na obyčajnú Lanciu Lybru...

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných