Školsky výskum - pomôžte prosím Vašim názorom

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lucis1250
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.11.2020 15:26
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Školsky výskum - pomôžte prosím Vašim názorom

Príspevok od používateľa lucis1250 »

Čaute všetci ľudia na fóre.

Som študentom 3. ročníka na ekonomickej univerzite v Bratislave. Za úlohu bakalárskej práce mám zistiť spotrebiteľské vnímanie elektromobility na Slovensku.

Keby ste vyplnili tento dotazník určený na výskum trhu veľmi by ste mi tým pomohli. Tento dotazník je úplne anonymný a rád by som keby ho vyplnili aj ľudia ktorí sa zaujímajú o autá aby aj Váš názor bol zastúpený v tejto štúdií.

Dotazník: https://forms.gle/hNiX56HotbSgnTMv8


Ďakujem všetkým ľudom za ich čas a prajem Vám pekný zvyšok dňa.

PS: Ospravedlňujem sa keď ste už raz videli tento post v inom fóre. Snažím sa iba nájsť milovníkov aut.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tu sú naozaj len "milovníci aut" za baterkáčov je tu len Nagy-Vodražka a aj toho tu trpíme len preto aby sme neboli rasisti. :40bd:
Ja som sice ten dotazník vyplnil , ale často mi tam chýbala odpoveď "nie nie nie nekúpim, nie nie nie nechcem ani darom" :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ja by som bral hned ale za auto tolko nedamm aj keby som mal....ale ako kedysi lcd telky stali 50-60 000 sk tak ceny padnu aj tu......
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Ten prieskum by mal zacinat zasadnou otazkou. Kupili by ste si elektromobil?
A myslim ze tam ako sa to zacalo by to aj u mnohych skoncilo.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Tiež som vyplnil dotaznik.
Otázka: Koľko by ste boli ochotní zaplatiť za nový elektromobil? - tuná mi chýba možnosť výberu nič
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

jasne...pred 15 rokmi Kupili by ste si hybrid bola rovnako mudra otazka. Dnes uplne mimo....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai - stále je určitá skupina užívatelov (ktorá teoreticky môže ovpyvniť ďalšie skupiny) a tá by si nikdy ani hybrid nekúpila.
Aj mňa sa často mladší kolegovia a kolegyne pýtajú aké auto kúpiť nekúpiť a fakt vynaložím dosť úsilia a argumentov na zmenu ich názorov. :4012:
Hlavne mi je velmi proti srsti zadlžovanie sa kvoli automobilu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

casy sa menia a nikdy nehovor nikdy.Ja tvrdim Vyskusame Uvidime.... Ze Nekupim nikdy je smiesne ako Nedam sa ockovat....
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Samozrejme dotaznik som vyplnil a rad pomohol studentovy , prajem uspesne dokoncenie studia
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ze Nekupim nikdy je smiesne ako Nedam sa ockovat....
Očkovanie pomáha auto zotročuje - to je fakt obrovský rozdiel.
Auto ťa robí závislým na systéme - ak máš auto aj keď nejazdíš musíš absolvovať STK a EK, musíš mať zaplatené PZP a zrazu má štát páky na teba .....
Samozrejme platí to o všetkých druhoch pohonu nielen o baterkáčoch - ja už netrpezlivo čakám na to aby som sa auta zbavil..... :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Elektromobilita je totálny nezmysel a tí čo tvrdia opak, nepoznajú matematiku základnej školy. Inak by si totiž dokázali vypočítať nasledovnú ohromne komplikovanú úlohu:

"Na Slovensku sú 3 milióny automobilov. Na nabíjanie jednej električky je potrebná nabíjačka s výkonom 10 kW. Jeden blok jadrovej elektrárne má 440 MW, jedna jadrová elektráreň má dva až tri bloky. Koľko nových jadrových elektrární by sme museli dostavať, keby bola na Slovensku len polovičná elektromobilita a z tých električiek by sa len polovica nabíjala v jednom čase, napríklad v noci?"

Podotázka pre bystré hlavy: Rodinné domy majú maximálny odber 10 kW (400 V x 25 A). Byty v bytovkách majú len 2,3 kW (230 V x 10 A). Zamyslenie na dlhé zimné večery:
"Ako dlho bude šťastný majiteľ nabíjať svoju električku pred bytovkou, keď chce zároveň pozerať televízor, jeho žena prať a jeho deti brouzdať po internete?"


Elektrodebilita je niečo podobné ako korona hystéria - všetci vieme, že je to umelo živená agenda, ale nikto to nepovie otvorene, aby ho slniečkári nezožrali.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

YES :300f: :300f: :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Máš to vypísané, ale mala by si si zmeniť tú titulnú fotku. Máš na nej totiž Aston Martin RapidE, ktorého vývoj medzitým ukončili a do budúcna ho vyškrtli zo svojich plánov :40bd:

Takto je totiž tá fotka mierne zavádzajúca...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

oco13 napísal:Hjundai - stále je určitá skupina užívatelov (ktorá teoreticky môže ovpyvniť ďalšie skupiny) a tá by si nikdy ani hybrid nekúpila.
Aj mňa sa často mladší kolegovia a kolegyne pýtajú aké auto kúpiť nekúpiť a fakt vynaložím dosť úsilia a argumentov na zmenu ich názorov. :4012:
Hlavne mi je velmi proti srsti zadlžovanie sa kvoli automobilu.
Lenže oco, povedzme si pravdu, ty si zasa v tom šetrení na autách extrém :d :D
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Vsetko to zacina odzadu?
Najskor nech sa vyjadria energetici, ze v akom stave je nasa prenosova sustava, aku kapacitu domacnosti s elektromobilmi je momentalne schopne Slovensko zvladnut, pri akom pocte elektromobilov mozno predpokladat kolaps energetickej sustavy, v akej vyske su potrebne investicie do rozvodnej siete najblizsich 15 rokov, ked je tak masivne pretlacana elektromobilita a kto tie peniaze na to da a ze ci vobec su schopni to v ramci cca 15 rokov navysit (prenosovu kapacitu).
A obycajneho cloveka by v prvom rade mala zaujimat tarifa a ci mu “elektrarne“ povolia vyssi instalovany prikon domacnosti…
Az by boli tieto zalezitosti vyriesene, osetrene, potom sa malo zacat diskutovat a pretlacat elektromobilitu.
V europe to chytili presne z opacneho konca, na Slovensku samozrejma taktiez.
Dalsia otazka by mala byt, napriklad BIO Ethanol, vs akumulatorove auta…
Preco alternativne BIO palivo bolo tak rychlo zatrhnute?
Vyroba a nasledna likvidacia akumulatorov neni nic ekologicke…
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubos zimovcak a 27 neregistrovaných