Skodova udalost z pzp vinnika.

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Skodova udalost z pzp vinnika.

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

Zdravim Vas priatelia.Potrebujem pomoct,poradit,nakolko nemam s nehodami a riesenim P.U. vela skusenosti.Mam velky problem,vcera 16.11. sa mi stala dopravna nehoda,v ktorej vystupujem ako poskodeny.Protiiduce vozidlo v pravotocivej zatacke dostalo na namrznutej ceste smyk,pricom vodicovou stranou nabural do mojho vozidla.Zrusil mi celu vodicovu stranu,tj predny naraznik,predny blatnik,2xdvere,zadny blatnik,zadny naraznik,,pri jeho naraze ma odhodilo do zvodidiel,kde som zrusil aj opacnu stranu,predny zadny blatnik,2xdvere.Takze auto FAKT NA KASU.Vsetky diely su urcite na vymenu+lakovanie,a poskodilo to aj homokinetak,zacal strasne rapkat.Moje auto bolo passat b6 4-motion,r.v. 2007,najazdenych +-241000km.Vozidlo vinnika bolo poistene pzp v GENERTEL,ja mam KOOPERATIVU.Poistnu udalost som nahlasil cez ich www stranku.Otazka č.1. znie aky je teda dalsi postup zo strany poistovne?kedy cakat obhliadkara? otazka č.2. Akou formou by ste mi odporucili riesit nehodu?Rozpoctom,alebo fakturou?Znackovy servis,alebo nejaky sukromny?Ide mi urvat hlavu z toho,to auto som nemal ani mesiac.Poprosim Vas pani odbornici o fundovanu radu a popripade poradit nejaky dobry servis,specializovany na nehody,kde by mi to urobili fakt pekne.Dalej co ocakavat od poistovne?Budu robit nejake problemy???
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Myslím že ti to dajú ako totalku a vyplatia zostatkovú hodnotu . Uvidíš kolko si auto preplatil oproti jeho realnej cene.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

To nemyslis vazne,to auto je plne pojazdne,tak ako totalku,,no stalo ma 5800e.Kasna neni pohnuta,tak ako by to mohla byt totalka?Ako sa branit voci totalke?ja ho chcem opravit a dalej pouzivat,na miesto mojho bydliska,je to bajecne auto!
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

urcite totalka...hodnota auta +- 5 litrov, ked ti odrataju pouzitelne zbytky, kamo budes smutny...oprava nerentabilna, kolko stalo nove ?? :41c2: ved zakladna matematika nepusti...

samozrejme opravit to mozes, to je ale ina pesnicka, ako plnenie poistovne :41c2:
Naposledy upravil/-a bajo777 v 17.11.2016 22:44, upravené celkom 1 krát.
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ty máš doma stolicu??? ked si prišiel na to , že kasňa nie je pohnutá??? Jasné že opraviť sa dá , sám som jazdil 8 rokov Fiestu ktorá bola zvarená s troch aut. Ale to že sa niečo DÁ opraviť , to pre poisťovňu nie je smerodatné. Podstatné je či je oprava rentabilná a to teda určite nie je. Pekne len ty počkaj na obhliadkára a potom uvidíš.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

nove neviem kolo 30tisic euro?dajme tomu ze tolko mohlo stat.mna stalo 5800 auto.Keby to dali na totalku,co potom stym?mam ho cca 1 mesiac,takze na nom nemienim prerobit.co stym robit?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo - bohužial skutočnú hodnotu toho auta mu v krátkej dobe oznámi poisťovňa a určite to nebude +-5litrov. To že sa za tolko predávajú je vec predajcov a kupujúcich, ale určite nie realna hodnota.
Tieto autá majú projektovanú životnosť 250t km a kolko má na tacho on????? od toho sa odvíja realna cena.
Takže na tom "NEMIENIM" prerobiť - toto bol fakt dobrý fooor :40bd: :40bd: :40bd:
Ešte napíš , že vinníka dáš na súd , aby ti doplatil rozdiel :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

Tak nehnevaj sa oco13,ale mam ho mesiac,vymenil som rozvody,az to chvilu vydrzi a hned mi ho rozbiju.Ty by si rad takto dosiel o prachy?nechcem na tom zarabat alebo co,ale mal som pekne auto,ktore som neznicil vlastnou vinnou,,,tie poisky su snad od toho aby mi to dali do povodneho stavu.Takze asi preto na tom nemienim prerobit
mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

oco13 a kludne vinnika na sud dam,to auto malo servisnu knihu,bolo servisovane len vo vw znackovom servise byvalim majitelom,kupoval som ho z prvej ruky.okrem prednej kapoty nebolo nic lakovane.Bolo to fakt pekne dobre auto.Tak preco by mi ho teda nemal dat vinnik,alebo poistovna do povodneho stavu?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Keď budeš mať tolko rokov čo ja a tolko rozbitých aut odvezieš do šrotu , tak zistíš že vždy na každom aute prerobíš.Otázka je len kolko prerobíš. Presne rovnako mi synátor zrušil Lanosa. Babička si ho 16 rokov hýčkala na dvore , leštila a udržovala. Plakala keď ho predávala lebo už nemohla jazdiť. A ten môj dement ho pri Tekovských Nemciach oplieskal o zvodidlá. Auto vydržalo pol roka a išlo do šrotu.
Lenže ja viem , že sa neoplatí dávať eurá za kopu železa , takže som škodoval minimálne , lebo som ho rozobral a rozpredal cez Bazoš. :40bd: :40bd: :40bd:
Ani vinník ani poisťovňa ho nikdy nikomu nedali do pôvodného stavu , ale držím ti palce aby si bol prvý a ukázal všetkým cestu. lol :300f: :300f: :300f: :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

V prvom rade počkaj na výsledok obhliadky tam ti pan povie co dalej ak ti aj urci totalku neznamená to hneď stratu sumu si daj vypočítať rozpočtom stým že si to das opraviť sam ak nájdeš dobrého mechanika tak väčšinou neprerobis nestresuj hneď ,nárazník sa da zavarit alebo za par supov zozenes druhy, ono píšeš že mas auto na kasu ale take sa už neopravuju takže asi to mas len osuchane ? za striekanie beru 100-120 eur diel mimo tej nehody aky mas motor dúfam že nie 2.0 tdi lebo to je ďalšia problémová súčasť daneho modelu a rocnika takže zvas ci sa auto neoplatí predat v takom stave plus co ti výplati poisťovňa a zohnať druhe ak by si mal menit vsetky poskodene diely tak to už bude riadna skladacka
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Je to o pohľade,majiteľ chce vždy čo najväčšiu cenu a kupujúci chce naopak tú najnižšiu(nejde síce o predaj-kúpu,ale pri škodovej udalosti je to to isté v inom pohľade)V tvojom pohľade je stará kraxňa aj keď možno dobre servisovaná a v dobrom stave,lenže zo strany škodcu a poisťovne je to skoro bezcenný vrak.Je to situácia keď napr.za rodinný dom skolaudovaný v roku 1970 chce niekto v rovnakej lokalite 80.000 euro s pozemkom,a za 75.000 euro+pozemok Ti dokážu postaviť novostavbu,tak čo je výhodnejšie?A to sa samozrejme nedá zrovnávať hnuteľnosť a nehnuteľnosť.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

mkhk1987 napísal:Tak nehnevaj sa oco13,ale mam ho mesiac,vymenil som rozvody,az to chvilu vydrzi a hned mi ho rozbiju.Ty by si rad takto dosiel o prachy?nechcem na tom zarabat alebo co,ale mal som pekne auto,ktore som neznicil vlastnou vinnou,,,tie poisky su snad od toho aby mi to dali do povodneho stavu.Takze asi preto na tom nemienim prerobit
Vieš takéto veci nikoho nezaujímajú,nehovorím že je to dobré a správne,ale tvoje auto má podľa normopohľadov skoro nulovú hodnotu(ja sám mám 18 ročné auto.čiže jeho hodnota je +-0-100 euro,ale chcel by som zaň aspoň 1500)
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Výpočet poistovni je ale strhovej ceny a ta sedi je to priemerna cena v danej vybeve za ktoré sa auto predava na našom trhu
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Vsak tu nieco podobne bolo minule, ze by v kratkom case dalsi namesacny ??

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní