Škodová udalosť

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Romadur
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 10.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Škodová udalosť

Príspevok od používateľa Romadur »

Zdravím, mám problém s poisťovňou a potreboval by som pomôcť. Stala sa mi nehoda a nevyzeralo to vtedy ako niečo extra veľké, a hlavne som nechcel volať políciu kvôli pokute a tak. Lenže policajti sa tam zastavili náhodou keď išli okolo, dali mi fúkať, mal som 0,00, spýtali sa či mám havarijnú poistku (ktorú mám), nič nespisovali a odišli. Potom sme auto odtiahli. V servise keď došiel obhliadač z Kooperativy zistil pri doobhliadke po odstrojení že je vnútri auta škoda väčšia lebo je tam problém s blokom motora a inými vecami, poisťovňa odmieta zaplatiť celú škodu (9000€), pretože sa nevolala polícia a pri takej veľkej škode treba volať políciu. Dostal som ale radu, že sa treba odvolať, a napísať do kooperativy list, že som nemohol vedieť že to bude taká veľká škoda. Potreboval by som teda zistiť, čo treba pre to, aby poisťovňa preplatila všetko a nie iba polovicu. Povedali mi, že sa treba nejak odvolať v poisťovni na to, že to nevyzeralo ako veľká škoda, že tam koniec koncov policajti boli ale že nemám o tom papier lebo mi nič nedali. Chcem sa teda spýtať, či mi viete niekto poradiť, či treba zavolať policajtov pri havarijnej poistke aj keď to vyzerá ako škoda do 3900€. Máte niekto s takouto situáciou skúsenosti? Viete mi nejak poradiť, ako postupovať, aby mi Kooperativa nepreplatila iba polku škody, ale nejakým spôsobom z nich vymôcť celú sumu, a či je na to vôbec nejaká nádej? Poprípade by ste mi nevedeli dať kontakt na niekoho, kto sa riešením takíchto situácií zaoberá?
Ďakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kooperatíva neprepláca ani jasne zdokumentované veci a nie ešte toto! Poučenie dobudúcna - políciu volať VŽDY!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

samozrejme - nevidim dovod preco si nevolal policajtov ked si mal 0,00... jedine sebe mozes spravit zle.

Co uz teraz ? Existuju firmy ktore sa zaoberaju "vymahanim poistneho od poistovni", cez google ich najdes minimalne desat. Ale bude to beh na dlhe lakte. Prieser je v tom ze kazdy moze povedat ze blok motora praskol pri buracke a pritom tam pokazeny motor mohli namontovat dva dni po havarke - tym netvrdim ze ty si to spravil, ja len hovorim co robia tie svinske poistovne.

Mimochodom, moj jazdny styl a vsetky tie problemy spojene s havarijnym poistenim (moj otec dostal 520.000 korun za stvordnove [!!!!!] auto kde nezavinil buracku, voz stal novy 710.000 korun) su pricina preco ja nemam a v zivote som nemal havarijne poistenie. Za poslednych 15 rokov co si spominam som spravil skodu uhrnom asi tak 8.000 korun (a z toho jeden posraty naraznik na Renolt CLIO za 6.000 korun v autorizaku, inak by to boli styri stovky na vrakaci) takze je mi sialene zbytocne platit tisic eur rocne na havarijke - mam auta ktore nove nestali 11.000eur ani 20.000eur a dokonca ani 30.000eur takze moja havarijna poistka nevychadza zrovna dvesto eur rocne.
Romadur
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 10.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Romadur »

Nevolal som políciu, lebo by mi určite dali pokutu a tak, ono som vlastne dostal šmyk v zákrute a kolesom chytil obrubník. Dosť ľudí mi poradilo to, že nech proste na poisťovňu tlačíme, že polícia sa nemusí volať do istej sumy, a ono to fakt nevyzeralo nijak strašne, koleso som mal zondené asi do 45° uhla, rozbitý disk, vravel som si že hm zavesenie kolesa a tak, náprava vyzerala tiež v pohode na prvý pohľad, auto išlo naštartovať normálne aj všetko, takže som fakt nečakal že by to bolo niečo viac ako to koleso, zavesenie a tak... Že to určite nebude cez 3900€.. A to mi aj ľudia radia, nejakí známi z poisťovne a tak, že na to mám útočiť.. A na to, žetá polícia tam nakoniec aj vlastne bola, ale nedali mi žiaden papier.. išli okolo proste, dali fúkať, kukli doklady, pýtali sa ma či mám havarijnú, a či som si poriešil odťah a odišli...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

rozhodne na nich tlac, uz ked tu poistku platis tak co ti teraz zostava ze.

Ty kokso ale rozbity BLOK motora a isiel ti nastartovat ? Neviem neviem. Naburany obrubnik kolesom a zondeny blok motora ? To si isiel tristo alebo kolko ? Necuduj sa poistovni ze reaguje tak ako reaguje, poviem ti otvorene ze keby som bol na ich mieste ja tak tiez neverim - naburane koleso a zmrveny blok motora. Pochopim keby si mal urvany silentblok alebo nieco podobne, pretoze pecka do boku atd, ale prasknuty/poskodeny blok motora mi nesedi.
Romadur
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 10.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Romadur »

Ani mne to nesedelo, ale nemôžu oni tlačiť na niečo také že sa to poškodilo inde, pretože to auto malo 3 mesiace, žiadne iné poškodenie okrem toho z tejto havárky nemalo, a obhliadač bol z poisťovne... ja som nešiel, bol som spolujazdec, a teraz sa snažm pomôcť známemu... išiel asi 60 v zákrute, chytil šmyk, nepodarilo sa mu ho vyrovnať a presne bokom kolesa chytil obrubník, čo mu koleso skrútilo asi o 45°. Neviem či bol ten blok motora len prasknutý, alebo čo s ním presne bolo, ale viem že sa musel meniť. Poisťovňa na nás útočís tými policajtmi iba
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pozri, na ich mieste by si spravil to iste. Ako pisem, mne osobne by sa rozhodne po takejto skodovej udalosti nezdalo s kostolnym poriadkom ked sa ma nieco robit s motorom.

Tebe to pride logicke ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak by si videl že to ide nedobrým smerom,daj sa zastupovať v spore,sú tu bývalí poisťováci a ich firma na ochranu klientov a ver tomu že rozumejú tomu čo robia.Hold poznajú spôsoby svojho hniezda,pri vysokých čiastkach to je potrebné
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak to máš v zmluve resp. vo VOP (a to si píš, že máš), že pri škode nad xx € musí byť pri nehode polícia tak ťažko niečo vyhádaš...
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

a oni tú vyššiu škodu nad xx€ našli.
Romadur
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 10.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Romadur »

Aj ja si myslím, že to tam je, preto chceme ale útočiť na to, že sme naozaj nemali ako vedieť že tam taká škoda je, ,vyzeralo to ako záležitosť tak do 2000 max 3000€..
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných