Škodova udalosť po predaji auta

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Škodova udalosť po predaji auta

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Dobry večer

Tak že sa mi stala neprijemna vec ktoru som si myslel ze nebudem niekedy riešit..

Predavam som staršie vozidlo konkretne Audi 80.

Prišiel kupec v piatok,obzrel auto,kupil. (datum predaja: 12.05.2017)

V den predaja sa spisala kupno predajna zmluva
Dostal len kopiu TP(velky)
Bielu a zelenu kartu(kopiu)


No majitel sa mi nepriznal že dňa 14.05.2017 mal škodovu udalosť kde bol vinnikom.(nedeľa)

V pondelok som išiel teda na Dopravny Inšpektorať vozidlo odhlasit,okmazite som išiel do poistovne zrušit poistku a tak som mu odosielal papiere.

Po necelom mesiaci mi pride domov pošta o ukončení poistneho plnenia..no som v šoku že vobec som nebol oboznameny od poistovne že sa niečo rieši s mojou poistkou,stala sa škodova udalosť,niekomu sa vyplacaju peniaze(600eur) a mne len pride papier o ukončeni...samozrejme majitel mi nepovedal ani slovo.

Tak že,škodova udalosť poda papiera sa stala 14.05.2017,oboznamene to bolo na poistovni až 17.05.2017(vtedy ked mu došli papiere od auta) no moja poistka skončila uz 16.05.2017,tak že ako teda tu škodu riešili?


Štve ma velmi to,že..

1.Od poistovne ani jeden telefonat som nemal ani jeden papier že sa niečo rieši.
2.Majitel ma nekontaktoval(take Slovenske.)
3.Za vozidlo som platil len štvrtočne poistne,teraz pri škodovej udlosti možem očakavať aby som vyplatit ročne poistenie.
4.Možem mat vyžšie poistne do buducna? ked ze budem v systeme zaznamenanny že som mal škodovu udalosť.

Velmi mi to "smrdi" podvodom..že niekto z cudzou poistkou a čerstvo zakupenou starou šunkou,jemne nabura cudzie auto aby vytrieskal nejake peniaze,samozrejme ide to z mojej poistiky,napriek tomu že ten človek už mal davno mať spravenu svoju a kludne to mal dať vyplatit zo svojej..

V pondelok idem osobne do poistovne to riešit,ak bude potrebne,postupim do dalej na policiu.

Ak sa tuna niekto vyzna ako dalej v tom to pokračovať a čo s tym,ze niekto si neopravene berie peniaze z vašej poistiky..napište mi čo si o tom myslite,ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Smrdí a veľmi.Poistka v deň škodovej udalosti znela ešte na pôvodného majiteľa.Tu sa nijako nedal obísť pôvodný majiteľ.Teda dal,podfukom.
Mne do dverí nacúval pán,uznal si vinu,nahlásil škodu on aj ja.poisťovňa aj vyplatila škodu,ale plnenie poslala na meno majiteľa auta a nie moje !!! Čo je plne v poriadku,on mi ich priniesol kedže v technickom bol ešte majiteľom stále on.
A takto to má byť.Reálne sa mohla síce škodová udalosť stať,ale platný majiteľ poistky nemôže byť neoboznámený a obídený.Ano,toto je slovenské,to čo sa tisícom ľudí nepodarí ani ak sa na hlavu postavia,jedinec hravo dokáže ľavou zadnou.Lebo...ide na to asi ..v sú-la-de so zá-ko-nom
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Podvod je ,ak by získal prospech pre seba . Lenže poisťovňa neplatí jemu ale poškodenému - teda tretej osobe ktorú ty ani nepoznáš.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
andy1985
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 16.06.2016 15:16
Bydlisko: Myjava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy1985 »

aj ked nahlasil nehodu 17.5 ona sa stala 24.5, ak som tomu teda spravne pochopil, takze bolo auto prihlasene stale na teba, teda v tom case si bol este na tp- mal si jednoducho smolu
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Udalosť sa stala 14.05,poistka zrušena bola 16.05 a oboznamil to až 17.05...

Dnes som volal teda s majitelom čo odomna kupil auto,vraj v poistovni trvali na tom že nieje potrebne ma kontaktovať a poistovak čo obzeral auto vraj nepytal sa ani na majitela vozidla,ani na mna ani nič,len odfotil auto,velky TP a bolo vybavene,čo mi pride troška zvlaštne,ked že som u nas niečo podobne riešil,stale trebalo mat majitela vozidla pri aute,prípadne splnomocnenie ak sa auto čerstvo zakupilo..každopadne,idem v pondelok do poistovne sa dozvediet o tom viac a teda kedy možem očakavať šek o zaplateni ročnej poistky z dôvodu škodovej udalosti,majitela som aj tak oboznamil že ak bude treba platit,preplati to on...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

O akom šeku sa ti sníva ???? Ak si auto predal , PZP zrušil tak aký šek ti majú posielať? Ak máš viac aut u jednej poisťovne tak každé sa posudzuje osobitne.
A nikdy som nepočul , že by poisťovňa navýšila poistku. Môj syn rozbil za jeden rok tri autá a aj nafúkal ale poistka ostala rovnaká . lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Moj pripad, PZP vyplatene na cely rok, o dva mesiace na to skodova udalost (celne sklo) ,nasledne o par dni som predal auto,zrusil PZP. Poistovna mi nevratila tbytok poistky pre plnenie skodovej udalosti.

Aj ja si myslim ze bude musiet doplatit do technickeho roka zbytok pzp
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tatko myslim ze si v omyle...nehovorim ze malus, ovsem, ako firma mame viac aut a jeden kolega spravil jednym skodu, ked som chcel zjednat cenu na ine auta, tak sa posudzovalo, ze mame zaznam - skodca, cize inac povedane, neslo to...ale nezvysili nam nic aspon...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo firmy s flotilou aut posudzujú celkom inak a ak by si vytiahol odchod ku konkurencii ,tak by inak stáli v pozore.
Kým decká vyšli z "postpuberty" tak u nás autá len horeli.Dokonca dcéra sundala aj "verejnoprospešné" zariadenie vo švajci a poistky nič. Len mi chodili vyrozumenia kde kolko tisíc vyplatili. Ak by sa to zrátalo tak môžem postaviť druhý dom. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

lakinooo bolo to v roku mojej registracie na AEU (2009) , CSOB poistovna, mali to v poistnych podmienkach, docital som sa to tam a dalej neriesil, zial nebola to az tak mala suma
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco vasu rodinu obchadza asi vila stasteny...ja som bural raz za cely svoj zivot a ani to nie vlastnou vinou a skoncili sme vsetci polamani,zatrotovani.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja na osud verím celkom 100% , osobne som mal len jednu dosť ťažkú nehodu a všetci bez zranení. Ale fakt niekolko desiatok situácií keď som mal bvyť mrtvy a nič lol Padajúce lešenie , výbuch elektrorozvodne v Dusle, prevrátený kombajn a vela vela ďalších. Preto ja osobne neverím na nejaké "nehody". Všetci to máme niekde napísané , a ten deň raz príde. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

lakinooo napísal:Autolaik nemali na to pravo. Ak si s tym suhlasil spravil si chybu.
§11 ods. 12 z. 381/2001 Z.z. (tzv. o PZP):
Ak zanikne poistenie zodpovednosti pred koncom poistného obdobia, za ktoré bolo alebo malo byť zaplatené poistné, a v tomto poistnom období dôjde ku škodovej udalosti, z ktorej vznikla povinnosť poisťovateľa nahradiť škodu, má poisťovateľ právo na poistné až do konca tohto poistného obdobia.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vinnik je sofer nie majitel.bola tam policia?a podalsie mas predsa kupno predajnu zmluvu ze dna 12.05 si auto predal.bol piatok vikend je ospravedlnitelny cas kedy si nemal sancu pzp zrusit.kto co snim robil o 2 dni teba nema co trapit.mas zrusenu pzp-mas .mas predsa papier naco sa v tom vrtas.ty si pytas aby ti poslali nieco zakesovat lol vinnik oznamil skodu 17.5 ty si zrusil pzp 16.5 si cisty toto neprejde ani cez europsky sud.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Bud velmi rad ze ten kupujuci to nahlasil a vybavil za teba lebo keby ti o buracke nepovedal a ani ju nenahlasil do 15 dni tak tych 600e platis zo svojich lebo tvoja povinnost je nahlasit ze s tvojim autom bola sposobena skoda a nezaujimalo by ich ze si ho uz predal lebo auto stale bolo na teba

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných