Škoda záruka na záručné opravy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

hjundai, ty to tam učíš? :d :D

Ešte raz - ak si ten motor kúpiš ako diel tak naň platí záruka 24 mesiacov, ak prídeš do servisu v záruke s tým, že máš niečo s motorom a oni zhodnotia, že je to závada na jeho výmenu a vymenia ho, tak naň platí záruka do konca záruky na auto ako celok.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

skúsim aj ja ešte inak
úlohou výrobcu (servisu) je pokazené diely zdarma vymeniť pokiaľ trvá záruka ktorú dal,dňom kedy záruka uplynula si zákazník hradí všetko sám.
LaaPaa
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 19.10.2011 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LaaPaa »

Konečne niekto rozumne a jednoducho sformuloval to, čo som ja nedokázal ale celý čas chcel povedať.
metamor
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

resume je jednoduche mas 5 rokov zaruku na auto tak ho do 5 rokov predaj a mas po problemoch a starostiach navyse. Aj ked neviem akyom sposobom pomohlo vymenit palivove cerpadlo tak ze to vyriesilo benzin v oleji :41c2: :41c2:
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

Asi bolo také silné, že benzín pretlačilo cez vstreky až do olejovej vane. :40bd:
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Zakon je uplne v poriadku.. Vynimocne.. :)
Ty si zaplatil za sluzbu, ktorou bolo “udrzanie auta v prevadzky schopnom stave bez vad, v presne definovanom case”... Mas jako pocit ze sa ti tejto zaplatenej sluzby nedostalo? Rovnako by sa to dalo uplatnit potom aj na toto konkretne auto az ho niekto kupi od teba.. Nieco sa mu v zakonom danom case pokazi? Zaplatis a na tuto konkretnu suciatku mu predlzis zaruku.. Tak by si to chcel ano?
To je otazka aj na Hjundai-a...
milansabo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 28.02.2015 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milansabo »

bandit97:
Ak je v zmluve uvedene, že: "Na Škoda originálne diely sa poskytuje záručná doba 24 mesiacov." Tak niet dôvodu aby tomu tak nebolo.

LaaPaa:
Ak už porovnávame auta s topankami. Ak sa Vám deň pred skončením záruky zlomí podrážka na topánke, vymenia vím ju za novú a skončí pôvodna záruka. Avšak nová podrážka sa po troch dňoch rozpadne, lebo bola šmejdova, bude to pre vas ok?
Vôbec to nieje o konkrétnom prístupe garančného, či servisneho technika. Je to o Škode. V autorizovanom servise ma niekoľkokrat uistovali, že mi nijako pomôcť nevedia, pretože všetky reklamácie musia riešiť so Škoda Auto. Tak som celú záležitosť som komunikoval so Škoda Auto a dostalo sa mi iba arogantneho prístupu, ktorý charakterizujú treťotriednu ázijskú automobilku z minulého storočia, nepredstavuje prístup automobilky akým sa Škoda prezentuje.
To že som mal sučiastku vymenenú zdarma, nieje celkom pravda. Zaplatil som predsa za predĺženú záruku, či toto sa už neráta?

Kolega z prace mal problem s čerpadlom posilňovača na Toyote, ktoré bolo potrebné meniť po skončeni záruky. Vymenili mu ho ZADARMO a ešte sa ospravedlnili za nekvalitu.
LaaPaa
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 19.10.2011 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LaaPaa »

Pozáručná oprava - kulancia - sa vo veľkej miere využíva i pri autách značky ŠKODA, VW, AUDI.. Nie raz sa stalo, že pri pozáručnej oprave zákazník neplatil ani cent.

Ja už naozaj neviem ako Vám to vysvetliť aby ste to chápali.
1. ÁNO máte nárok na záruku na ŠKODA ORIGINALNE DIELCE a ŠKODA ORIGINALNE PRISLUSENSTVO 24. mesiacov (zákon) ale nevzťahuje sa na ich bežné opotrebenie spôsobené používaním (brzdové platničky sa oderú je to ich vlastnosť), neodbornú montáž etc. Ak si daný diel a jeho odbornú montáž zaplatíte.
2.NIE po výmene daného dielu v rámci záručnej opravy nemáte na daný diel záruku 24 mesiacov ani Vám to nepredĺži záruku. Tú Vám môže predĺžiť záručná oprava, resp. jej doba - ak to bude v servise týždeň tak o týždeň dlhšie Vám platí Vaša záruka.

Prosím berte do úvahy čo je predĺžená záruka - pri kúpe ste si doplatili predĺženie zákonom stanovenej lehoty 24 mesiacov a zmluvne zaviazali automobilku, že Vám ručí za to, že Vaše auto v prípade poruchy v danom období uvedie späť do stavu, kde všetko funguje ako má. Pri záruke nepredplácate žiaden servisný úkon. Je množstvo ľudí, ktorí si predĺžili záruku a nevyužili ju ani raz.

Ak by ste si kúpili servisný balík - vtedy ste si predplatili servisné úkony a diely, ktoré daný balík zahŕňa. Spájate dve nesúvisiace veci.

ŠKODA Auto si jednoducho plní literu zákona. Ako s Vami jednal človek na importe sa mi zisťovať nechce. Je možné, že mu rupli nervy pretože i tu Vám niekoľko ľudí dva dni vysvetľuje prečo nemáte pravdu a vy si idete stále dookola to isté svoje.


Ohľadom topánky - samozrejme že to reklamovať nepôjdem pretože nikde nie je opora v zákone aby mi predajca držal záruku ďalšie 2 roky. Urobiť to môže ale nemusí. Práve tá možnosť, že môže je možnosť kulancie. A je možné aby znova daná fabrická vec vydržala 3 dni. A ak by aj áno pri reklamácii, ktorá by trvala týždeň sa mi o týždeň posúva záručná lehota. Čiže v tom prípade na to máte nárok.

Netuším ako viac polopate Vám to napísať.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Ved som ti to napisal jasne nie? Zaplatil si si, ano! Zaplatil za to, ze v case 5 rokov bude tvoje auto plne pojazdne na ucet Skoda auto. Bolo? Takuto sluzbu si si zaplatil a nedostal si ju? Alebo co chces riesit? Ty si si nekupoval ziadne suciastky ale sluzbu!! To je to o co tu ide! V podstate si si zaplatil “poistku”.. To je cele. Co oni vymenili, alebo opravili je uuuuplne jedno. Oni svoje dodrzali.. Auto bolo v case ktory si si zaplatil pojazdne a ty si neplatil opravy. Bodka! Na tomto nevymyslis nic..
V cene auta si si zaplatil 5 rokov zaruky, tak preco ne nieco chces zrazu 7? Ani sa necudujem ze stebou jednaju tak ako pises.. Takychto pripadov musia mat denne tolko, ze az...
milansabo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 28.02.2015 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milansabo »

LaaPaa:
V ktorom zákone je uvedené, že 24-mesačná záruka na diel platí len vtedy ak si zaň priamo zaplatím?


Citujem:
Ochrana spotrebiteľa – postup pri uplatňovaní a vybavovaní reklamácie: Reklamačné konanie, povinnosti predávajúceho a práva spotrebiteľa sú upravené Občianskym zákonníkom (ďalej len „Občiansky zákonník“ – zákon č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov) a zákonom č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov v znení zákona č. 397/2008 Z. z. (ďalej len „zákon o ochrane spotrebiteľa“).

osobitná záručná doba v trvaní 3 mesiace platí na práce pri oprave a úprave veci (ak je pri oprave alebo úprave dodaná napr. nová súčiastka, tak potom sa na ňu vzťahuje 24-mesačná záručná doba; zhotoviteľ je povinný objednávateľovi vydať záručný list s označením záručnej doby),



Ani čiarka o tom, že záruka platí len v prípade priamej platby za súčiastku.
milansabo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 28.02.2015 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milansabo »

bandit97: Nie, nedoržali... podľa zákona aj podľa zmluvy je na vymenený diel 24 mesačná záruka.

Ako som už písal skôr. Celá služba "predĺženia záruky" je bussines plan Škody, pokial im to finančne vynáša je zákanik hýčkaný, akonahle zasvieti červená kontrolka nastupujú špekulácie najhrubšieho zrna.

žial toto je moja zákaznicka skúsenosť, a to som bol značke 20 rokov absolútne lojaným zákaznikom....
LaaPaa
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 19.10.2011 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LaaPaa »

Ste úplne prvý človek, ktorý tomu nepochopil. Citácia je fajn - ALE - týka sa zákonom stanovenej lehoty 24 mesiacov. Ešte raz si prečítajte obchodné podmienky záruky, nič také ako uvádzate v podmienkach nie je. Dokonca je i uvedené "Nárok na odstúpenie od kúpnej zmluvy, alebo nárok na výmenu vozidla za nové vozidlo počas platnosti predĺženej záruky po uplynutí základnej záruky je vylúčený."

Predĺžená záruka a zákonom stanovená je rozdiel.

Aj na jazdenku Vám pokojne dám záruku (formou pripoistenia, ktoré si zaplatím z môjho vrecka aby som kľudne spal) na 12 mesiacov a 100.000km. Ak Vám odíde po 99.000km a 11 mesiacoch motor. Dlhšie ako 12mes a 100k km Vám ju nikto držaqť nebude.

Ešte raz - predĺžená záruka je zmluvný vzťah medzi Vami a automobilkou, kde sa automobilka zaväzuje bezplatne odstrániť poruchy. Aj keby poruchu odstránia v posledný deň záručnej doby tak záruka končí daným dňom. Bodka, hotovo nepredlžuje sa daná doba na 7 rokov.

Keď Vám to oznámia v servise a na importe tak asi vedia čo hovoria. A keď ich tvrdenie potvrdia na fóre kde v každej druhej téme je fuj fuj zlý autorizák..tak aj tak máte svoju pravdu.

Cítim sa presne ako v tom prísloví ako keby si hrach na stenu hádzal.
LaaPaa
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 19.10.2011 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LaaPaa »

Možno pomôže rada ak vysvetlenie nepomohlo - dajte to na súd. Síce prejde dlhšia doba ako 24 mesiacov ale tam Vám to možno vysvetlia. A keď potvrdia slová importu tak sa môžte odvolať. A tak dookola.
milansabo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 28.02.2015 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milansabo »

Prečo k citacii pridávate ALE? Zákon hovorí, že pri vymene súčiastkz platí 24 mesačná záruka. bez akéhokoľvek ALE.
To že počas predĺženej záruky majú platiť iné podmienky ako počas zákonnej nieje pravda. V zmluve je pre predĺženú záruku jasne uvedene:
"- Na reklamáciu porúch všeobecne inak platia všeobecné záručné podmienky rovnaké ako pri základnej záruke, tak ako sú uvedené v Záručnom liste, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou tohto dokumentu. "

Predĺžená a zákonna záruka ma byť teda to iste.
milansabo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 28.02.2015 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milansabo »

Na súd to dať už nepotrebujem, nakoľko došlo k chybnej diagnostike poruchy v autorizovanom servise. To je už ale iný ŠKODA - SIMPLY NEVER story....

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 31 neregistrovaných