Skoda Superb 2007 1.9tdi - pri starte zhasne a nenastartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomassymi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.01.2017 20:02
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb 2007 1.9tdi - pri starte zhasne a nenastartuje

Príspevok od používateľa tomassymi »

Ahojte, mám problém so štartovaním, pri naštartovaní motor v sekunde zhasne a ďalej už nejde naštartovať. Normálne točí ale akoby nedostal palivo. Keď mu strieknem štartovací sprej tak naštartuje a potom ide normálne. Najprv sa mi to stalo na jeseň potom dlho nič, ale teraz keď sú mrazy, stáva sa to pomorne často. No nedávno sa to zhoršilo, keď boli fakt silné mrazy, motor síce naštartoval ale po minúte jazdy zhasol na križovatke, a zasa som musel striekať štartovací sprej. Keď sa zohreje potom už ide ako hodinky, aj ostatné štarty v priebehu dňa sú bez chyby. Problém je len ráno a všimol som si že hlavne vtedy keď auto stojí v kopci (kapota je vyššie).
Neviete mi poradiť čo to môže byť, resp. nemal niekto podobný problém?
Budem vďačný za každú rozumnú radu. Ďakujem
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

SkĂ´r by ti pomohla diagnostika,problem moze byt v palive,cerpadle,filtry....atd,cize skus diagnostiku :2f93:
miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Nazdar.Pravdepodobne máš motor 1.9 Tdi 77kW PD.Mne už dal tento motor dosť nechutne zabrat. Momentálne riešim druhú hlavu,respektíve repas tej povodnej,ešte som sa nerozhodol.
Ja mam problemy rano,ked auto celu noc stoji,vtedy to startuje tak na tretí stvrty krát.Na vine sú gumičky pod vstrekmi,dôvod ich ničenia si vygúgli,je to trošku obšírnejšie.Buďto ich budeš pomerne často dávať meniť alebo poriešiť repas ich uloženia v hlave.Každopádne to treba dať pozrieť,v akom stave sú uloženia,gumičky vymeniť a počkať kolko to vydrží,ale obávam sa,že keď ich poškodilo raz,poškodí ich znova.Držím palce
taco
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.09.2007 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa taco »

Tandemove čerpadlo
tomassymi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.01.2017 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomassymi »

Na diagnostike bolo keď sa to stalo prvý krát, vtedy nič nehlásilo, budúci týždeň s tým idem znova. Je to 85kW.
Nemyslím že to budú tie gumičky lebo ono buď štartuje bez chyby alebo neštartuje vôbec, akoby nemal vôbec naftu. Ja si tiež skôr myslím že to bude mať niečo s čerpaním nafty do motora. To by vysvetlovala aj to že sa to stáva najmä keď som v kopci, akoby tu naftu nevedelo dotlačiť do motora.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných