Skoda Superb 2.0 tdi , 103 kw - skupina 013 nenačíta hodnoty

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

telit
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.03.2015 12:38
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb 2.0 tdi , 103 kw - skupina 013 nenačíta hodnoty

Príspevok od používateľa telit »

Dobrý deň,

Potrebujem poradiť ako je možné že mi diagnostika nenačíta korekcie vstrekov v skupine 013? zobrazené hodnoty sú všetky 0.00 a nemenia sa
V skupine 018 mam hodnoty na všetkých vstrekoch 128
V skupine myslím že 023 mám -25,-48,-48-42


Auto dymí viac než by malo.

Superb2 2.0tdi pd 103kw kod motora bmp

Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 2.0tdi 103kw 8v skupina 013 nenačíta hodnoty

Príspevok od používateľa mhlavaty »

128 významovo znamená že nie je možné identifikovať čas zamknutia.To je moment kedy sa pritiahne jadierko a vstrekovač započne s dávkou.RJ to vidí podla chýbajúcej odozvy na prúde vstrekovača takto
Obrázok

vstrek ktorý zatvára jadierko a reálne vstrekuje má na nábežnej strane prúdu malý hrbolček (odozva nárazu jadierka) a to vyzerá takto ...v krúžku označené pritiahnutie tj počiatok vstreku
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 2.0tdi 103kw 8v skupina 013 nenačíta hodnoty

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čiže...kým je na 018 číslo 128 bude rj neschopná určiť počiatok a preto je nula
telit
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.03.2015 12:38
Zdieľať na Facebook

Re: 2.0tdi 103kw 8v skupina 013 nenačíta hodnoty

Príspevok od používateľa telit »

Okej a ako dokážem vyriešiť tento problém? alebo čo ho zapríčiňuje že riadiaca jednotka nedokáže identifikovať čas zamknutia? Evidentne to nie je v poriadku keďže mi auto aj nadmerne dymí a spotreba sa mi tiež zdá byť vyššia.
PS: pozeral som to na dvoch diagnostikách s rovnakým výsledkom vag mi nejde musím kúpiť originál(ak viete poradiť kde kúpiť originál za dobru cenu dajte vedieť)

Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 2.0tdi 103kw 8v skupina 013 nenačíta hodnoty

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako vyriešiť bez auta neviem posúdiť a tu hádanie môže priniesť iba zlý krok.Ak sa rieši takýto problém,vyberú sa hodnoty,napichne kluka/vačka plus tlak tandemu a prúd vstrekov,nahrá sa záznam a v ňom sa hladá problém.Pokiaľ je potrebné napichne sa viac vecí,max je osem ale to u PD nebýva nutné tak ako u CR.Ale na tieto veci je OBD k ničomu,toto sa rieši oscilom.PD nemá ohladne palivového systému dostatok kontrolovaných hodnôt,je to ako zlé okuliare,akurát tak status (kanál 018 a časový posun 023) inak slepé ako patron a často dokonca vypíše v chybách - žádna chyba nenalezena pritom chyba je ako hrom..Systém diagnostikovania PD je triviálne jednoduchý,nemali potrebu zavádzať sledovanie mnohých vecí
telit
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.03.2015 12:38
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 2.0 tdi , 103 kw - skupina 013 nenačíta hodnoty

Príspevok od používateľa telit »

Dnešná aktualizácia vstreky som vybral poriadne vyčistil, vymenil všetky tesnenia aj sroby a nastavil ako majú byť. Taktiež som prepružil kontakty na vstrekoch. Už som vyjazdil 2x STP čistič vstrekovačov teraz tam mám celé VIF na plnú nádrž.
Je to cítiť chovanie auta sa zlepšilo voľnobeh drží krásne spotreba na voľnobeh 0,5(bolo aj predtým).
Vačka je nastavená na 0.
Ále stále dymí viac než by sa patrilo verím tomu že dpf je po smrti no aj tak nemôže takto dymiť.
mhlavaty nevieš mi do správy napísať kedy by som sa u teba mohol zastaviť že by sme to zdiagnostikovali?
Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 2.0 tdi , 103 kw - skupina 013 nenačíta hodnoty

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ani pri probléme z motorom dymiť nesmie,takže DPF zrejme v poriadku nie je.
Vačka je otázne či je správne,môže byť a nemusí.Poloha je daná prípravkami a ak sa to potvrdí ešte aj po 2x otočení že znova sedia, už sa nič neprestavuje.Ani keď je napr. -2,5 či iná hodnota synchra.Žiaľ prestavovanie na nulu sa zdedilo asi po rotačke,ale PD také nepozná.
Pokiaľ by som vypísal hodnoty pár stoviek motorov tak tých nulkových by bolo možno 10-15%
Ja v tomto čase nemám ani pomyslenie ešte plus prijať čokoľvek ďalšie mimo už dojednané veci.Mám ešte pár prác aby sa mi uvolnili ruky na jednu veľkú a časove náročnú opravu a asi si dám do jari pauzu na práce kolo domu
telit
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.03.2015 12:38
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 2.0 tdi , 103 kw - skupina 013 nenačíta hodnoty

Príspevok od používateľa telit »

Takže pridám nejaké info ak to niekedy bude niekto čítať.
Kúpil som originál kábel a vcds.
Predtým použité diagnostiky(sixtol sx one,sixtol sx five,torria v302,icarsoft vaws v2.0) mi hodnoty nezobrazili aj ked icarsoft na inom aute hodnoty zobrazil.

Hodnoty na vstrekovačoch mi to už ukazuje a po prečistení vstrekovačov a osadení nových tesnení a medenej podložky mám hodnoty od -0,20 do +0,20 čo sú myslím výborné hodnoty.
Dymivosť sa jednoznačne zlepšila no stále je cítiť spálenú naftu čo je určite následok mŕtveho katalyzátora a dpf.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 2.0 tdi , 103 kw - skupina 013 nenačíta hodnoty

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Môže byť viac vecí spolu.DPF v poriadku je jedna vec,ale ja tam vidím aj synchro nula a to môže byť zrovna problém ak sa to prestavilo umelo.Na chod motora to má obrovský vplyv,veď sa tým vlastne obrovsky ovplyvňuje naplnenie valcov a mení to efektivitu.Je na to graf ktorý ukazuje ako sa prestavením mení.Ja som tieto veci overil,urobil test efektivity pri -3 -2 -1 0 +1 +2 +3 synchre.Kým to človek nevidí ako sa časuje kluka/vačka/vstrek pri zmenách,ťažko si vie predstaviť o čom to vlastne je.No ale internet je plný nezmyslov ako stavať na nulu PD čko.A to si trúfnu aj podaktorý celkom známy jutuberi zavaliť neslýchané hlúposti.Ludia to laikujú ani netušia akú volovinu práve vypočuli.
telit
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.03.2015 12:38
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 2.0 tdi , 103 kw - skupina 013 nenačíta hodnoty

Príspevok od používateľa telit »

Celkom by ma zaujímalo aký bol výsledok toho overovania ak teda môžeš a chceš zverejniť rád sa poučím.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 2.0 tdi , 103 kw - skupina 013 nenačíta hodnoty

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Overoval som ako sa menia vzájomné pozície ak sa prestavuje synchro.Vyzerá to takto - toto je pri synche -2,sleduje sa vzájomná poloha kluky voči vačke a k tomu moment započatia vstrekovania,kedže si ho stanovuje rj. Na grafe ktorý spomínam (z diagnostického portálu) je aj krivka výkonu,to ja logicky neviem zistiť inak ako pocitovo a nalogovaním času potrebného v rozsahu 1500-4000ot v zaťažení..Ale aj keď je to iba takto,potvrdzuje to realitu grafu.Má to ale aj iné zaujímavé súvislosti na čo by človek neprišiel keby tieto veci v podstate zo zvedavosti nepreskúmal.Nechcem ich spomínať lebo to nie je návod dobrým smerom.
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných