Škoda Superb 1.9 tdi , 96 kw , awx

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Golff7
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 09.02.2017 09:13
Zdieľať na Facebook

Škoda Superb 1.9 tdi , 96 kw , awx

Príspevok od používateľa Golff7 »

Čaute, vie mi niekto poradiť?
Potrebujem vymeniť páčku s tempomatom... Ale neviem ci musím hľadať páčku iba s tempomatom alebo takú kde píšu, že aj s multifunkčnym volantom... Lebo mam ovládanie na volante...ci v tom je nejaký rozdiel... Vďaka za odpovede :)
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Rozdiel v tom je. Inak by sa to tak nepredavalo.
Kupuj taku, ako je potrebne.
Golff7
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 09.02.2017 09:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Golff7 »

Kúpim takú akú treba, len som chcel vedieť v com je rozdiel.. Ci v kabelazi iba alebo v com
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Pohladaj, stiahni si dielensku prirucku, tam su aj elektricke schemy. Najdes co potrebujes vediet.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak by vedel čítať elektrickú schému tak sa asi nepýta tu :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tak k comu vymenovavat rozdiely, ked aj tak to nezmeni nic na fakte, ze inu packu tam proste k funkcnosti je zbytocne davat?
Ako vymenovat rozdiely?
Oznacenie dratov, napajacie body, pinovanie konektorov, piny RJ?
Ak nevie citat schemy, tak mu to je nic platne a stale plati, ze tam ma dat s takym cislom, ake tam patri.
A ak vie citat schemy, zrovna tak mu to nic nepomoze (vediet rozdiely).
Nakoniec, ani neni napisane, ze ne/funkcnost packy bola preverena cez diagnostiku. Iba, ze potrebuje vymenit. Takze zostava sa len domnievat, ze ma informacie o jej vade a preto ju chce vymenit.
Golff7
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 09.02.2017 09:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Golff7 »

Aj pri otočení kľúča cvaka relatko... Relatko je nové... Páčku posuniem v hocijakej polohe a cvaka... Co iné ostáva jediné páčka... Diag nič neukazuje... Tak neviem co by si menil na mojom. Mieste... V obchodoch píše páčka s tempomatom a niektoré páčka s tempomatom plus multifunkčny volant... Preto som chcel vedieť ze v com je minimálny rozdiel to je všetko...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pred pár rokmi sa mi stala taká vec. Bolo leto chlapci z dediny robili opekačky a v noci sa vracali pod parou (aj tí moji). Gazdinej auto bolo na dvore samozrejme nezamnknuté, načo šak je na dvore. V noci sa zobudíme na trúbenie klaksona z nášho dvora. Pozriem von tma jak v rohu a nič len trúbenie sa ozývalo. Tak som zliezol dolu a tam synov kamarát zavretý v aute a náš pes sedel pred autom a čakal. Mladého som vytiahol z auta psa zavrel do búdy a zobudil druhého syna aby chlapca odviedol domov , lebo ten bol celkom mimo.
V čom je pointa ? na druhý deň sme zistili, že auto má olámané všetky páčky okolo volantu a čudne smrdí. Takže najskor vyčistiť, a potom do servisu - oba účty zaplatili rodičia mladého výtečníka . Takže ja som nemusel čítať schémy a riešiť aké páčky hladať. Možno toto je podobný prípad.
A tiež sa nám stalo že mladý po víkende s frajerkou vrátil auto a v strešnom tapacíre boli diery. To som už ja zamaskoval malými plyšákmi a synátor priznal, že frajerka mala štekle :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Pre zadávatela : zodvihol by som telefon, v kontaktoch našiel "automechanik" a zavolal mu, on by si prišiel pre auto a o tri dni by mi ho priviezol opravené.
Ja rozumiem priemyselným robotom (trocha) , on zase autám - nie je čo riešiť.
P.S.: ešte vysvetlenie pre zadávatela "prečo" servis a prečo nie opraviť si to doma sám za lacno.
Pretože: v servise mechanik objedná v Elite páčku a keď to závadu neodstráni vráti ju a nič sa nedeje, hladá chybu inde. Kdežto ty, keď kúpiš páčku, platíš ju hneď, za vyššiu sumu ako servis a nazad ti ju nezoberú lebo jej nič nie je. Takže ty si nemôžeš dovoliť strielať naslepo, ale servis v určitom rozmedzí ano. Pritom je 80% šanca , že máš niekde seknutý káblik alebo zalepený jeden z kontaktov v relátku čo cvaká, pretože páčky neumierajú len tak. Zvyčajne prežijú aj dve autá.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Diagnostika ukazuje. Ako brzdu, spojku, tak jednotlive tlacitka a aj ci je povoleny…
Takze, bud risknes, a budes kupovat, zamienat packu a budes mat stastie.
Alebo stastie mat nebudes, lebo chyba bude inde a budes hladat autoelektrikara, co ti to da do poriadku.
Neviem o akom relatku pises.
Este drobnost. Ani v schemach nebyva vsetko presne. Byvaju odlisnosti, voci skutocnemu stavu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných