Skoda Superb - trasie volantom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gabko83
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.09.2007 16:17
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb - trasie volantom

Príspevok od používateľa gabko83 »

Ahoj , chcem sa opýtať , mam problém na superbe 2,0 tdi 103kw. na dialnici mi od 130km a viac chveje z volantom a aj z celym autom. napravy pevne , kolesa su ok . neviete co to moze byt ?
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Ked su kolesa vyvazene,tak by som hladal pricinu na podvozku.Su pripady ked aj samotne gumy robia sarapatu,ale hlavne by som sa zameral na riadenie(poloosi),tlmice,silentblock-y(motor,prevodovka),klby,geometriu podvozku..
gabko83
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.09.2007 16:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabko83 »

gumy ok a aj naprava je pevna.....
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

A co dalsie veci?ak sa tu mame dohadovat,ze co je pricinou a ty si s tym sam neporadis co si myslim,tak ti nezostava nic ine len ho zobrat za odbornikom,ktory sa vyznaju v dannej tematike a pomozu ti odhalit tento problem. :zg282:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tu je riešenie jedného takého prípadu ktorý nemal riešenie.Kolesá x krát vyvážené,ibaže páni na vyvažovačku nahadzujú koleso na kužel a dosadacia plocha je zdevastovaná z korózie hliníka a tak vyvážené kolo aj tak ide rozsypať auto
[img]https://s4.postimg.org/jmnl3lry1/DSCN6826.jpg[/img]
autokomplex
Príspevky: 312
Dátum registrácie: 24.08.2004 23:51
Bydlisko: Trnava-SK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplex »

Vnutorne klby poloosi.
Vymenit..
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

Presne tak,vymenit vnutorne klby.
Ale kup len znackove,tie lacne sa rychlo vytahaju a znova budu hadzat.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Jednak súhlas s tým, čo napísal p.Hlavatý, dosadacie plochy disku musia byť čisté a rovné, ale tiež aj dosadacie plochy na náboji, resp. na brzdovom kotúči.
Ak toto je v poriadku a napriek tomu to pri vyššej rýchlosti chveje, tak treba hľadať príčinu.
Najjednoduchšie pre odhalenie príčiny je najprv nasadiť iné kolesá, ktoré by mali byť v poriadku.
Ak aj pri tých vymenených kolesách tiež chveje, tak najskôr bude problém v ložiskách kolies.
V prípade že po výmene kolies chvenie prestalo, je problém v pôvodných kolesách.
Je potrebné si uvedomiť, že pri štandardnom vyvážení sa vyvažuje iba hmota pneumatiky. Môže však nastať situácia že pneumatika nie je po obvode rovnako tuhá, resp. poddajná, to znamená že je tzv. dynamicky nevyvážená a pri jej odvaľovaní na ceste sa to prejaví chvením. Taký stav môže spôsobiť nesprávne uskladnenie pneumatiky (kolesa), tiež poškodenie pneumatiky pri prechádzaní vysokých obrubníkov a môže to byť aj výrobná vada. Takú závadu pneumatiky bežné vyváženie neodhalí.
zei
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.04.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zei »

mhlavaty - nie je to príliš drastický spôsob čistenia Al disku? Nedôjde k podbrúseniu dosadacej plochy?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie,ide sa iba do lesku,to chce normálneho človeka,žiadne hajrá hurá.Ale...ošetriť očistenú plochu je nutné ! inak sa oxid urobí znova a on zväčšuje objem,preto na tých chrastách nabobtnaných na dosadacej ploche hádže koleso darmo je super vyvážené na kuželoch vyvažovačky.
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

Ako to treba spravne osetrit po ocisteni? Ocistil som to brusnym papierom, ale nic viac.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Resistin ML, ale sú určite aj iné vhodné konzervačné prostriedky.
Nie vazelínu a olej.
Brúsnym papierom neviem či je postačujúce, predsa len tá oceľová kefa na vŕtačke alebo na karbobrúske to očistí lepšie, do čistého kovu.
A tie rotačné kefy sú vyrábané z rôzne hrubého drôtu, tak samozrejme na tento účel je vhodné použiť tú najmäkšiu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

SĂşhlas z wilz-om
zei
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.04.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zei »

Veď práve sa mi zdal ten kotúč príliš tvrdý. Ináč zaujímavo osadený na flexe. Ja som to čistil vibračnou brúskou na plocho, aj to pomohlo. Ale je pravda, že toto som ešte v žiadnom servise nevidel riešiť.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak už šmirgel tak isto nie kotúč do vrtačky . Ale pekne na rovnú doštičku klasika papier alebo teda plátno aby sa zahladili len výstupky do roviny . alebo skrátka treba to robiť s citom a nie hrrr systém

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných