Skoda Superb TDI 125kw r.v.10/2010 CFGB - nepravidelny chod

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb TDI 125kw r.v.10/2010 CFGB - nepravidelny chod

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Dobry den. Mam skoda superb 3t5 2011, 125kw CFGB 4x4. 205000km ..ked mám studený motor(auto stojí cez noc) tak po naštartovaní a prejdeni zhruba 1km trha motor,ma nepravidelny chod.. po zahriati už ide ako ma... taktiež som spozoroval zvýšenie 'rapkania' motora za studena,po zohriati bez rapkania.. Vdaka za odpoved
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

diagnostika nic ? co ti tu kto poradi ale zbrucha zeby vaha vzduchu ?
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Na diagnostike som.nebol zatial. Chcel by som vediet co by to zhruba mohlo byt. Dostal som tip na skrtiacu klapku,vahu a snimac teploty chladiacej kckvapaliny. hlavne ma zaujimalo ci sa niekto nestretol s podobným problemom a vyriesil ho. Servis mam 45km daleko a planujem tam dorazit az ked budem prezuvat na.zimne (dufam) :D a dakujem za postreh. Inak... pri nastartovanom motore odpojim vahu vzduchu a nic sa nedeje, nemali by zakolisat otacky(aspon)?? Skusim ju pred nastartovanim odpojit a pojazdit ci to bude robit.
creative.bb
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02.01.2011 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa creative.bb »

Nedavno tema o aditivach do nafty. Vyjazdi naftu co mas v nadrzi, vymen palivovy filter, natankuj maxxmotion 25 litrov, nalej 2 flasky Techronu alebo Liqui Moly a chod sa riadne povozit. Riadne neznamena do Tesca a naspat. Pravdepodobne mas chyteny nejaky vstrek. Neznamena to ale ze sa to opravi, ale pomoct to moze. Mam ale osobnu skusenost superb CFFB 103kw, problemy presne ako tvoje, po viacnasobnom zopakovani takejto kury, tankovani maxxmotion = auto stale beha bez zasahu do vstrekov. Bolo to SR firemne auto, nafta len obycko bez aditiv. Nechcem ale robit reklamu nafte, mam aj teraz supa CFFB, dovoz pri 209tis, momemtalne skoro 275tis, tankujem iba maxxmotion a vstreky mam povodne a problemy cez zimu ziadne. Ale to su len moje skusenosti.

A hlavne si nemysli ze to ma iba 200tis a ze to vstreky isto nebudu. Poznam CR motory co kapu vstreky a cerpadla pri 150-180tis. Pri chladnejsich ranach buchot, klepot, no proste hroza. Ludia na to seru, si myslia ze ked maju novsie auta tak to musi vydrzat. Hlavne ze chodia na rezerve a tankuju za 20e na Metre, SAD.ke atd atd. Ale aky pan - taky kram. Nikoho sa ale dotknut nechcem. Kazdy nech sa o svoje peniaze v zeleze stara ako chce. :300f:
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Tankujem iba na slovnaft a par krat na omv.. olej menim pravidelne pred intervalom. Jazdim dlhe trasy ale aj mesto 50/50, v otackach 1800+. Dakujem za postreh a vyskusam.
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Dpf ma.. kontrolka nic. Vyskusam vycistit aj skrtiacu a vahu vzduchu vymenit ten snimac chladiacej a ked nepomoze uz pojdem na diagnistiku. Diik
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

" ked mám studený motor(auto stojí cez noc) tak po naštartovaní a prejdeni zhruba 1km trha motor,ma nepravidelny chod.. "



" Toto robí skoro každý diesel. "

skutocne ? Spomedzi vsetkych dieslov ktore poznam to nerobi ani jeden jediny ... a ze ich poznam zhruba 50 vratane koncernovych 1.6 aj 2.0 co maju najazdene okolo 400.000 ... mojho 20rocneho milionara sem samozrejme nepletiem lebo nie je commonrail ale ani ten to nerobi.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

tak keď to uvádza asi to berie ako zmenu stavu že - predtým žiadne "rapkanie" nemal a predpokladám aj dieťa už vie že diesel po štarte má svoju "kultúru" chodu.
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

vstreky? egr? to takto je ako z vesteckej gule..

treba ist k niekomu kto robi a pozna tieto nove CR..

zavada na diag zrejme ziadna nebude.

Ak aj mal niekto podobny problem a vyriesil ho este neznamena ze pricina bola rovnaka...
Naposledy upravil/-a midnightman v 11.09.2018 13:24, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kultura chodu a TRHANIE MOTOROM / NEPRAVIDELNY CHOD [!!!] je dost diametralne odlisna vec.

Neexistuje jedine dieslove auto ktore by v takom pocasi ako je dnes, teda 12 stupnov rano podotykam plus, "uplne studene" malo alebo mohlo skackat s motorom a mat nepravidelny chod.

Ruku na srdce chlapci : ked nahodim dieslik pri minus dvadsiatich tak nemoze ist nepravidelne, inak je dochnapany jak sirota.

Este raz si uvedomte ze v tejto teme preberame 125kW 2.0tdi - existoval nejaky iny motor nachylnejsi na vstrekovace nez 125kW verzia ? Odpoved : nie, neexistoval. Tieto vstreky sa dokazali dochnapat castokrat pred dovrsenim 100.000km pri velmi rozumnom majitelovi, takze sa ani trosku necudujem ze toto auto s dvojnasobnym najazdom ma nejake muchy. Moze to byt jednoduche a lacne na vyriesenie, nemusi, neviem - naozaj na dialku sa nevesti.

Ale v ziadnom pripade dieslik NESMIE poskakovat a ist nepravidelne ked ho hrozne studeneho chudacika nahodis pri teplotach desat alebo viac stupnov v pluse. To mi zase nehovorte.
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Diky mp3, v zime pri -20 naskocilo na prvý šup. O auto starane uvidíme. Skúsim to aditivum a vycistit skrtiacu,vahu vzduchu a vymenit snimac teploty chladiacej a ozvem sa. Potom ostava uz len diagnostika. Diky chlapi. A dufam ze trysky to nebudu :D
verbi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 10.01.2007 09:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa verbi »

Mám ten motor 125 kw, ale CBBB, 2010 - originál 283 000 km, po zvolávačke dieselgate. ani náznak šklbnutia, či trasenia, vstreky pôvodné, nafta iba TESCO prémiová, sem-tam Slovnaft, nech si nezvyká, ani kvapka oleja na povrchu - auto nesmie šklbať - nejazdí na LPG:) za studena, občas stačí vymeniť vzduchový filter - toľko prachu ako je v súčasnosti som už dlho nevidel, ak sa odpojí váha vzduchu auto by malo zdochnúť...
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Vzduchovy filter menim sucasne s vymenou oleja. :D
wikyxxx
Príspevky: 1141
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Vymen motor a ked nepomoze chod na diag ... na keru pi... chces menit veci ked ani nevies co tomu moze byt. Ved v dnesnej dobe ma na tie koncernove auta kazdy jozko ferko diag v kazdom zapadakove.. si to.daj pozret a potom men...
palopasto
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 07.11.2006 07:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palopasto »

lubos zimovcak napísal:Toto robí skoro každý diesel.
Ak môžem poradiť, tankuj iba max motion a aj 500.000 dáš na vstrekovače.
Slovnaft tankujem iba do nákladných a vynimocne do osobných.
Repka je neskutočne svinstvo. :3c90: :3c90:
zabudol si povedať že
maxx motion - len na frekventovanýcj čerpačkách. Dlhodobo (cez dva roky) tankujem len maxx ma malej pumpe. Nedávno som mal auto v servise a dal som si vymeniť okrem iného aj palivový filter. Servisák mi povedal že tak zanesený filter ešte nevidel. Palivo pravdepodobne zdegradovalo v nádrži na čerpačke.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných