840 780
inzerátov
Pridať inzerát

Skoda Superb - pláva na ceste bez príčiny

Obsah fóra Auto-moto fórum Kôš
Zamknuté Nová téma
<1234>
Autor Správa
bokszos
Nová tvár - Trabanto (2)
Založený: 16 apríl 2012
Nabehané: 7 hod 17 min
PríspevokZaslal: 11.09.2019 20:40   
jednu dolezitu suciastku si zabudol vymenit! Vymen suciastku medzi dvoma SPZ a bude za problemom!
Citovať
logan668
Nová tvár - Trabanto (5)
Založený: 10 máj 2014
Nabehané: 6 hod 5 min
PríspevokZaslal: 12.09.2019 05:46   
No mne sa stalo, ze mechanik auto dvihol na zdvihak za karoseriu a nie za napravy. A potom nevedel najst problem. Pritom som si tiez myslel o svojom mechanikovy, ze je sikovny. Tebe kontrolovali auto ako? Moze byt, ze robia niekde na zaciatku chybu, ktoru si ani neuvedomuju.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2362)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 26 dní 4 hod
PríspevokZaslal: 12.09.2019 07:31   
Všade sa dvíha za karosériu a je to v poriadku.Ale spoje sa utiahnu až v zaťažení,tj je auto na kolesách.Veď preto nikdy vymenené veci nemajú životnosť prvomontáže,že - hlúposť ? lenivosť ? nevedomosť ?
Citovať
trucker694
Vážený člen - Gallardo (192)
Založený: 03 december 2005
Nabehané: 19 dní 1 hod 1 min
PríspevokZaslal: 12.09.2019 07:44   
Ladislav8484 napísal:
/Bez priciny plava. Davam pozdravovat vsetkych tych co ti menili celu tu napravu z druheho Superbu ktory tiez pred tym plaval niekde v Dunaji kym ho nerozobrali
Netrep tu pičoviny , bol to superb jedneho mechanika so servisu a diely sa menili na skušku./
Páni moderátori, za ten výrok karta nem, nebude, nedostane????!!!!! Slušné správanie ako na štadióne DAC DUNAJSKÁ STREDA!!!!!!
Kolega zjavne stráca nervy, pretože jeho mechanik niečo domrvil a tu mu odborníci radia kde urobil chybu a mi tu ešte budeme osočovaní.
Legenda - Ford T (1087)
Založený: 15 október 2008
Nabehané: 3 mes 22 dní 22 hod
PríspevokZaslal: 12.09.2019 08:09   
Nemusí hneď dostať kartu, ale pán moderátor aktívny aj v tejto téme zasiahnuť mal už dávno. Ale on má svoje ciele a svoju filozofiu...
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (106)
Založený: 07 apríl 2010
Nabehané: 14 dní 15 hod 15 min
PríspevokZaslal: 12.09.2019 08:50   
mhlavaty napísal:
Všade sa dvíha za karosériu a je to v poriadku.Ale spoje sa utiahnu až v zaťažení,tj je auto na kolesách.Veď preto nikdy vymenené veci nemajú životnosť prvomontáže,že - hlúposť ? lenivosť ? nevedomosť ?

Nie, nie, nie, ved oni su predsa svetovi mechanici oni mu to vzdy urobili perfektne.
Kolki s tou napravou jazdia a maju naopak namontovane tie C-cka... Hlavne ze auto ide.
Je az zufale, ako sa niecoho zastava a pritom je riesenie jednoduche. Ani sa neunuval napisat, aky ksunt tam dal namontovat.

trucker694… Ty si za co dostal odmenu, tu peknu zltu vylozku?
Citovať
Ladislav8484
Založený: 22 december 2018
Nabehané: 4 hod 49 min
PríspevokZaslal: 12.09.2019 10:09   
Muco13 Pocuvaj ma ty deges uz len tolko k tomu tvojmu SRPER BUU ked je taky dobry mechanik tak co nevie zistit aka je pricina ze plava tvoj SUPER B? Takyto ludia by sa vobec nemali volat mechanici a ty tu trepes picoviny lebo vsetci tu pisu aj nado mnou ze problem je stale v naprave a ty tu podla mna len zavadzas.
Citovať
logan668
Nová tvár - Trabanto (5)
Založený: 10 máj 2014
Nabehané: 6 hod 5 min
PríspevokZaslal: 12.09.2019 10:10   
mhlavaty napísal:

Myslel som skôr to, že pokiaľ neviem nájsť chybu - vôľu na náprave, keď je auto na zdviháku zavesené na koroserii, tak potom to vyskušám keď je zdvihnuté na kolesách - pri záťaži. Samotný servis - výmena dielov je už iná vec.
Citovať
tonoaaa
Povedomá tvár - Favorito (24)
Založený: 19 január 2009
Nabehané: 4 dní 0 hod 8 min
PríspevokZaslal: 12.09.2019 10:11   
Mne passat b5.5, co je v principe rovnake auto tiez plaval a pri bocnom vetre sa ani nedalo poriadne jazdit. Po vymene tlmicov s ulozeniami sa to zlepsilo a s autom sa dalo ist aj po rozbitej okreske. Vymena kompletnej napravy, originalnej, uz bola podstatnym zlepsenim a po vymene vymlatenehi riadenia to konecne aj jazdilo.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2362)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 26 dní 4 hod
PríspevokZaslal: 12.09.2019 10:51   
Mnohoprvkové nápravy typu Passat Audi SuperB sú pri zdvihnutí za karosériu ťažko zistiteľné na vôle.Všetko v takom ovisnutom stave je tak silovo napnuté že ani jasná vôla sa často nezistí.Ale veci sa rozopnú a uvolnia a majiteľ infarktuje aké sú vôle
Najzákernejšie sú gulové čapy odhnuté v krčku,pri točivom pohybe menia geometriu,navonok nezistiteľné.Až uvolnenie a točenie samotného guláku odhalí hádzavosť.A to je bežná vec po nabratí obruby hlavne v zime pri šmyku bokom do obruby.Dokonca elektrón (nie blato) to znesie bez hádzania,ale gulák má hlavičku nabok ohlú.Ja som ešte nevidel mechanika aby gulák točil a preveroval.Pritom je v hre aj to,že gulák je v jednej pozícii otočenia ok a o malý uhol otočený už je volný,to sa jednoducho neskúma,bum hore a platiť
Citovať
trucker694
Vážený člen - Gallardo (192)
Založený: 03 december 2005
Nabehané: 19 dní 1 hod 1 min
PríspevokZaslal: 12.09.2019 11:41   
Ladislav8484 napísal:
Muco13 Pocuvaj ma ty deges uz len tolko k tomu tvojmu SRPER BUU ked je taky dobry mechanik tak co nevie zistit aka je pricina ze plava tvoj SUPER B? Takyto ludia by sa vobec nemali volat mechanici a ty tu trepes p******y lebo vsetci tu pisu aj nado mnou ze problem je stale v naprave a ty tu podla mna len zavadzas.

Ďalší bez kartový za vulgarizmus.
Mastik29 za takehoto pisalka karta, bohužiaľ zareagoval som v januári na h...páka a bola karta. Iba odvtedy tvrdo poukazujem, že tu nie je rovnaký meter. Niekto môže, iný musí. Tiež nový Laco tu niečo skúša.

Naposledy upravil trucker694 dňa 12.09.2019 12:33, celkom upravené 1 krát.
Citovať
cicmanec
Legenda - Ford T (1087)
Založený: 15 október 2008
Nabehané: 3 mes 22 dní 22 hod
PríspevokZaslal: 12.09.2019 12:31   
Moderátor na úrovni, musíš ho na všetko upozorniť!
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (142)
Založený: 20 september 2011
Nabehané: 25 dní 11 hod 17 min
PríspevokZaslal: 12.09.2019 12:50   
podla mna, novy diel na jazdenom aute nemoze dosiahnut vydrz ako ked bol na uplne novom aute. Totiz nikdy sa nemenia vsetky diely, nech je oprava akokolvek rozsiahla. Motor, prevodovka, zotrvacnik, spojka, brzdy budu mat ine vibracie ako na novom aute. Vsetky loziska sa pouzivanim urcite nezlepsuju, ale opotrebuvaju a naberaju mikro vole. Silentbloky motora, prevodovky tiez uz nebudu tip top, aj ked su este ok. Je to proste guma zostarnuta napr. o 10-15 rokov.
Podobne pokial sa vymeni jedna cast a zrazu je tuha, pevna, bez vole, tak prave ta bude musiet prenasat vsetky vibracie od ostatnych dielov, ktore su este v pohode, ale teda stav noveho dielu to uz nemoze byt.
Napr. tlmice. Na testovacej plosine pocitac ukaze nejake cislo ako 80%, tak nikto ten tlmic este nemeni. Ale stav noveho to uz nema.

Nadavky by sem nemali patrit, nevidim v tom zmysel, skoda energie.
Citovať
jaster-83
Povedomá tvár - Favorito (48)
Založený: 16 september 2010
Nabehané: 13 dní 1 hod 33 min
PríspevokZaslal: 12.09.2019 12:59   
moze mat komplet novu sadu ramien lemforder ked to namontuje na napravnicu ktora je zle upevnena alebo ma vymlatene silenty tak to dobrotu robit nemoze, tak isto aj stabilizator treba pozriet ako pevne je ulozeny a auto ma 2 napravy, moze sa hladat problem vpredu a moze byt vzadu
N15 GA14DE
3B6 AVF
Citovať
Atlas
VIP člen - Veyron (321)
moderátor fóra
Založený: 21 máj 2012
Nabehané: 2 mes 7 dní 21 hod
PríspevokZaslal: 12.09.2019 13:24   
Tento klenot dožije v koši.

Niektorí si radšej odpojte klávesnice. Ak sa chcete dopracovať k BANu, stačí mi napísať SS, nemusíte si to zbierať po kartách

www.povedzmitodooci.sk
Citovať
Zamknuté Nová téma
<1234>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Kôš