842 082
inzerátov
Pridať inzerát

Skoda Superb - pláva na ceste bez príčiny

Obsah fóra Auto-moto fórum Kôš
Zamknuté Nová téma
1234>
Autor Správa
eskaby
Založený: 10 september 2019
Nabehané: 41 min
Predmet: Skoda Superb - pláva na ceste bez príčiny PríspevokZaslal: 10.09.2019 09:59   
Dobrý deň prajem všetkým. Chcel by som sa opýtať či sa niekto nestretol s podobným problémom ako mám ja pretože už neviem kam a na koho sa obrátiť . Jedná sa o auto Škoda Superb (prvá rada). 2.0 TDI. Auto pláva na ceste , a to nie mierne ale veľmi . Ak je na ceste nejaký výmoľ tak auto urobí pohyb "doprava-doľava-doprava-stred". Auto tiež ťahá do strany a pri vysokej rýchlosti (nad 80km/h) sa samo rozkmytá, takže musím jazdiť ako "dochodca". Najhoršie je to že to všetko robí bez príčiny . Na aute boli menené čapy, nápravy , poloos, pneumatiky, silentbloky, nastavená geometria , opravovane brzdy a skontrolovany riadiaci hrebeň, meňené tlmiče. A auto stále pláva bez zmeny. . Nestretol sa s tým niekto ? Automechanici mi povedali že za celé roky čo pracujú v tomto odvetví sa s niečím takým ešte nestretli . Ak by niekto ešte mal návrh čo by to mohlo robiť tak prosím poraďte .. ďakujem .
Citovať
cicmanec
Legenda - Ford T (1134)
Založený: 15 október 2008
Nabehané: 3 mes 25 dní 20 hod
PríspevokZaslal: 10.09.2019 10:41   
Keď bez príčiny tak čo chceš riešiť?!
Legenda - Ford T (928)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 4 mes 10 dní 3 hod
PríspevokZaslal: 10.09.2019 10:54   
Nepoviem ti čo je na tvojom voze, ale pred časom zachránil život jednej filcke Milanko Hlavatý. Chlapec s ňou nejako blbo zaparkoval v jarku a odvtedy plávala. Už od 50ky a na mokrom sa vôbec nedalo udržať na ceste. Prešiel som asi 4 -5 servisov a nič nespravili. Keď skončila u Milana rátal som , že odtial pôjde rovno do šrotu. O dva dni bolo auto hotové a jazdilo ako nové. Milan mi vtedy povedal - musíš vedieť merať nápravy medzi sebou a tiež si veci dávať do súvislosti. Takže geometria podla predpisov neznamená ,že auto pojde rovno a bude držať stopu.
Známa tvár - Feldo (74)
Založený: 21 marec 2015
Nabehané: 6 dní 19 hod 53 min
PríspevokZaslal: 10.09.2019 10:55   
to nie je bez priciny...znovu pozriet tlmice, ulozenie, capy, tycky riadenia, riadenie..to plavanie na ceste je velmi nebezpecne a vela havarii s prejdenim do protismeru, alebo vybehnutim do jarku a do stromu ma pricinu v zle servisovanom riadeni,tlmicoch....
Citovať
lorak777
Známa tvár - Feldo (74)
Založený: 21 marec 2015
Nabehané: 6 dní 19 hod 53 min
PríspevokZaslal: 10.09.2019 10:59   
a geometria sa na SK dava robit az ked su zoslahane gumy a auto taha bokom...ved naco skor, ked ide dobre...
Citovať
mastik29
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (110)
Založený: 07 apríl 2010
Nabehané: 15 dní 1 hod 44 min
PríspevokZaslal: 10.09.2019 11:10   
Esteze aj napisal, ze od kedy mu to robi…
A este k tym vymenenym veciam.. Cela sada prednej napravy bola menena a bol pritom aj dodrzany spravny postup? Zle sa mechanikom opravuje lajdacka robota, nechce sa im do toho. Ani sa necudujem.
Snad je citit, ze ci je problem v predu, ci v zadu, ked to tak moc robi.
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (719)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 4 mes 24 dní 4 hod
PríspevokZaslal: 10.09.2019 11:10   
presne tak, ked netaha do strany za jazdy, pri brzdeni, nezere gumy je geometria ok v sirsom zlysle slova, teda neni dovod riesit

Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2405)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 28 dní 15 hod
PríspevokZaslal: 10.09.2019 11:44   
Niečo uniká pozornosti a nebude to malá vec.Riešenie bez auta je nemožné,ale riešenie samotné je jednoduché.Buď servis kde je pohybová skušobná plošinka alebo to samé na STK požiadať (prípadne si zaplatiť) Je nemožné aby sa problém v čase minút nenašiel.Technik vidí úplne detailne nežiadúci vzájomný pohyb.Geometria je statická záležitosť,neskúma volnosť uloženia a v podstate prd rieši,už aj preto že siahnuť a prestaviť vie iba zbiehavosť a rozdielový uhol.
Citovať
pidizvi
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (147)
Založený: 20 september 2011
Nabehané: 25 dní 18 hod 41 min
PríspevokZaslal: 10.09.2019 12:02   
buracka a cela krabica pruzi
Citovať
slaja
Nová tvár - Trabanto (3)
Založený: 02 marec 2009
Nabehané: 1 dní 4 hod 33 min
PríspevokZaslal: 10.09.2019 13:00   
kontrolovali ložiská ???
Citovať
wilz
VIP člen - Veyron (295)
Založený: 04 január 2008
Nabehané: 17 dní 11 hod 32 min
PríspevokZaslal: 10.09.2019 14:33   
slaja skús nám tu vysvetliť čo znamená také slovo že "ložisko".
No a teda ako by sa také nejaké ložisko malo zúčastniť na tom, že auto pláva na ceste.
Citovať
eskaby
Založený: 10 september 2019
Nabehané: 41 min
PríspevokZaslal: 10.09.2019 15:17   
Mechanikmi to nie je .. sú jedný z najlepších na v. Slovensku a doposiaľ spravili všetko čo som potreboval . Auto začalo plávať len nedávno a nebolo búrané . Teda aspoň nie mnou a ani o žiadnom búraní neviem . Mám podozrenie že to začalo plávať po meneni nápravy . Aj keď po viacnásobnej kontrole či bola vymenená správne sme prišli na to že je vymenena správne . Možno keď boli pred tým staré tak sa v nich tá "nevôľa" stratila a teraz keď sú nové a pevne tak sa to prenáša niekam ďalej . Ale odnkial sa tá "nevôľa "berie ? V podstate sme už bola väčšina vecí vymenených alebo skontrolovaných . Mám pocit že to pláva v prednej časti .

Naposledy upravil eskaby dňa 10.09.2019 15:47, celkom upravené 1 krát.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2405)
opravy & diag
PríspevokZaslal: 10.09.2019 15:40   
Napriek všetkému to mechanikmi bude,teda v zmysle zisťovania závady.
Prečo majú autá ktoré sú pozvárané z dvoch aj troch častí (kedysi bežná opravárenská prax) výbornú geometriu a podobné problémy nemajú.Logicky ak sa auto robí na rovnacej stolici z meraním.Myslím že ani chlapci od geometrie by neprehlúpili ak by nejakú exkurziu v takej dielni absolvovali.Jednoducho je to tým,že auto má štyri základné meracie body na spodnej plošine,dve pre meranie smerom dopredu a dve dozadu.Každý z bodov je vynesený x y z súradniciach.Tým je rozdelená auto akoby troma čiarami,podlžna stredová os,a dve osi tvorené tými dvojicami,teda ich spojnicami.
Preto mechanik ktorý na rovnacej stolici pracoval,pristupuje k meraniu úplne inak.Zoberie meraciu tyč a cakomprask si vynesie všetky základné rozmery...a buď je to ok alebo nie.V momente ak je ok,berie iné meranie a vynesie miery smerom dopredu a dozadu,pozícia čapov atd voči meracím bodom.Ak je stále ok,tak už sa iba hladá mäkký bod,tj článok ktorý dovoluje uhybné pohyby.Takže,mechanikmi to je vždy.Ja im nemám za zlé že to nevedia,problém je že ako prácu to prijmú ak to nevedia.Pretože prácua sa nedá odovzdať s tým že je všetko ok,dá sa odovzdať jedine tak,že sa povie - neviem to nájsť !
Zase iba zopakujem...každý sa se...e do všetkého.Ak na to nie je zariadený,nič o tých veciach nevie,nech takú prácu neprijme a na rovinu to povie,tam je základný problém.
Citovať
muco13
Založený: 01 január 2009
Nabehané: 28 min
PríspevokZaslal: 10.09.2019 16:22   
Zdravim tu je stary eskaby . ten superb plaval tak jemne uz skor ale po vymene vsetkych 4 vrchnych ramien a laveho guloveho capu sa to niekolko krat znasobilo. Ja si myslim ze predtym ked bola v naprave vola tak sa to plavanie niekde stlmilo a teraz ked je naprava pevna sa to prenasa na kolesa. Aspon mam taky pocit. V servise menili vsetko z dalsieho superba cele tlmice s pruzinami a ramenami poloosi. Proste vycerpali vsetky moznosti akurat hrebenove riadenie mali len vonku vo zveraku pretacali ho a nenasli na nom chybu ale ja si myslim ze to bude ono lebo na stojacom vozidle pri toceni z volantom nieco praska. Za kazdu zdielanu skusenost vam budeme so synatorom vdacni.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2405)
opravy & diag
PríspevokZaslal: 10.09.2019 16:36   
Samozrejme že praská,stačí pozrieť na zložitú kinematiku ramien prednej nápravy pri točení volantom.U tohoto typu typu mimoriadne trpí jedno rameno dolné (zatažené tlmičom s pružením) a jedno krátke horné.Vymeniť sa dá aj za použité,ale tu evidentne niečo neustriehli.Plošina by to našla za minutu,maturita odborára na fóre je v podstate k ničomu.Asi je zbytočné sa baviť o tom že ak je po oprave stav horší ako pred,niečo sa zbabralo,v tom sa snáď dá jedine zhodnúť.
Citovať
Zamknuté Nová téma
1234>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Kôš