868 748
inzerátov
Pridať inzerát

Skoda Superb - neštandartný zvuk od motora pri akcelerácii

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Škoda fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
Peter 2101
Založený: 05 máj 2011
Nabehané: 25 min
Predmet: Skoda Superb - neštandartný zvuk od motora pri akcelerácii PríspevokZaslal: 14.07.2018 20:07   
Dobrý deň, chcel by som poprosiť o radu v prípade Skoda Superb I s motorom 1,9 Tdi, r.v. 2004. Pri akcelerácii (bez ohladu na rýchlostný stupeň) sa z motorového priestoru ozýva zvuk podobný ako poškodená spojka klima-kompresoru, ktorý pri cca 2.000 otackach prechadza do silne kovoveho zvuku (ako keby bolo zle ložisko na niektorej kladke).Zvuk sa straca po dosiahnuti cca 2.200 otacok, výraznejsi je najma pri nizsich teplotach, pri zohriatom motore sa straca, resp. nie je taký výrazný. Auto má najazdených len 24.000km, boli vymenené rozvody, vsetky kladky a remene, volnobezka alternatora je plne funkcna, dokonca som skusal motor aj bez periferii (boli dolu dane obidva ploche remene), ale bez zmeny. Neviem si uz rady, nic ma nenapada, tak ak by Ste vedeli dat inšpiráciu... Ďakujem
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Škoda fórum