Skoda Superb ll - autozapalovač

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nodopocutia
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 25.03.2012 17:20
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb ll - autozapalovač

Príspevok od používateľa nodopocutia »

Zdravím mám superba 2, mám problém že zásuvka zapalovača vpredu je neustále pod prúdom, tj. aj ked nemam zapnuté zapaľovanie, napríklad na passate alebo na ostatných autách funguje zapalovač len so zapnutým zapalovaním, Mám autokameru a nebaví ma to dookola vyťahovať, aj tá koncovka sa opotrebuváva, ďakujem za rady
nodopocutia
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 25.03.2012 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nodopocutia »

Aha neviem prečo tak hlúpo je to vyriešené, rozmýšlal som že sa dá kupiť tá koncovka resp nabíjačka ktorá má na vrchu spínač on/off , ale aj tak pojde elektrina do tej koncovky, Ale aspiň nebude kameru nabíjať len ak zapnem tlačidlo na tej koncovke
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ked uz ist k autoelektrikarovi tak si nechat dorobit extra napajanie kamery priamo spinane klucom, zasuvka tak ostane volna pre pripad potreby, menusi byt vnej stale zapojena kamera...
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
nodopocutia
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 25.03.2012 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nodopocutia »

No aj to je riešenie, mám tam dorábaný nabíjací kábel v lakťovej opierke, predošlý majiteľ to tam mal, tak aj odtiaľ by sa dalo, ale musím najskôr skúsiť či je neustále pod prúdom
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No a mne zase vadí, že od výroby v mojom aute je zásuvka zapaľovača (a teda j tá v kufri) odpájaná od baterky pri vypnutom kľúči zapaľovania. Dalo sa mi doteraz s tým žiť, takže som to ešte neprerábal, ale je fakt že na iných autách mi zostávala zásuvka pod napätím a vyhovovalo mi to viac.
V každom prípade sú pri živote s autom situácie keď je otravné stále zapínať kľúč v zámku zapaľovania zakaždým keď potrebujem 12 voltov.
A tvrdenie že sa vyťahovaním opotrebováva koncovka kábla, to dúfam nemyslíš vážne.
nodopocutia
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 25.03.2012 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nodopocutia »

Tak je pravda že sa mi to aj hodilo, keď som odišiel z auta a potreboval som nabiť telefón. No mám aj pri zadných sedačkách zásuvku a aj v kufri. Tak mi blbne už tá koncovka musím s ňou kadejako pohýbať, aby naskočilo normálne a často vypadáva
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

VW sa zasuvka pri vypnuti zapalovania tiez vypne.

U skodky nie, tam je vzdy pod prudom.

Je to kravina, malo by sa to tiez vypinat.

Takze je to vlastnost, nie chyba.


Nechapem na co je to dobrfe - asi chcu mat viac vyhoretych aut :(
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A pritom by stačilo vyčleniť na poistku tej autozásuvky dve pozície v poistkovej skrinke, jednu na plusku trvalú a druhú po kľúči a zmenou pozície poistky by si to majiteľ mohol nakonfigurovať podla potreby...šak by to stálo výrobcu nula nič pár centov navyše za dva pliešky kontakty kam sa strká poistka. Inak je zvrátenosť maž to strčené v autozásuvke a blokovať ju kamerou ....dajú sa kúpiť priamo na kábli krabička kde je invertor 12-5V aj s USB koncom na konci a na druhom plus a mínus káblik napájanie a len sa pripojiť na napätie dakde na poistkách .
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 27 neregistrovaných