Skoda Superb ll 2010 , 2.0tdi 125kw 4x4 - hladina oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb ll 2010 , 2.0tdi 125kw 4x4 - hladina oleja

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Dobrý deň. Menil som olej približne pred 3 mesiacmi.Hladina bola pod ryskou MAX. Pred vianocami mi zasvietila kontrolka motora(ale keďže sú sviatky,servisy nerobia)- motor ide stále rovnako,výkon,štart,všetko ide jak má ,povedal som si,že idem zmerať hladinu mot. oleja a bolo vela nad ryskou max. Vytiahol som odtial asi 0,5L a ubudlo to asi len o 1-1,5cm. Chladiaca kvapalina neubúda. Môže byť nafta v oleji a ako to zistím?
vďaka za postreh a rady.
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Ďakujem za postrech. Môžem sa ešte spýtať. Zájdem do servisu (autorizovaný škoda). Čo by to mohlo byť a koľko zhruba by to stálo. Ďakujem.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Najčastejšie sa toto deje pri mnohonásobných pokusoch o regeneráciu filtra DPF.
Do motora sa vstrekuje väčšie množstvo nafty kvôli tomu, aby sa dosiahla vyššia teplota výfukových plynov.
Príčin teda môže byť veľmi veľa, od jednoduchých ako nevhodné využívanie auta cez komplikovanejšie ako porucha motora kvôli čomu sa produkuje viac častíc zostávajúcich vo filtri po najdrahšie ako skončená životnosť filtra DPF, čomu vzhľadom na rok neverím.
Riešenie a cena toho riešenia závisí v prvom rade od schopnosti daného mechanika správne diagnostikovať závadu, resp. nájsť zdroj toho, čo spôsobilo takýto stav.
Ak sa spraví hocičo skôr, než sa zistí príčina, budú to vyhodené peniaze, lebo sa to v krátkom čase udeje opäť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hladinu oleja dvíha nafta,čo je tá dobrá správa z dvoch.Tá horšia je olej devalvuje a už to nie je olej ale akási nedefinovateľná zmes,ale mazivo to nie je,preto jedine s ním von.
Ono tie 125 kW motory si nesú dedičstvo už z minulostí.Tu je výńatok z materiálu - Týchto 20 motorov obídte oblúkom !

[img]https://s14.postimg.org/j81bgvr71/image.jpg[/img] Ja to dokonca vidím tak,že ten spomínaný je ešte ten lepší od svojho nástupcu
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 26.12.2017 16:37, upravené celkom 1 krát.
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Jazdim asi 60% dialnice zvysok z dediny do mesta asi 8km. Jazdim nad 2000 otacok,motor nepodtacam. Malokedy sa stane ze idem pod 2000. Tankujem len slovnaft lacnejsia aj drahsia nafta zhruba pol na pol. O auto sa staram. Dufam,ze diagnostika pomoze,kedze mi pred par dnami hodilo kontrolku motora co som uz vyssie pisal. Keby to s tym suvisi ze by natieklo tak velmi vela nafty do oleja za tak kratku dobu??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

undertaker007 to velmi presne napísal.Začať zistením presnej príčiny,dovtedy žiadne pokusy také tie niečo skúsim vymeniť
A určite neskúšať šialenosti ako kadejaké svinstvo striekať na "čistenie" filtra.Sú to velmi drahé laborácie,nedávno tu jedna dielňa kupovala nový filter orig. radšej nenapíšem cenu lebo je infarktová
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Dobre pani,dakujem vam za postrehy. Ked bude pricina znama, ozvem sa. Prijemne sviatky.
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Ja mam CFGB.. No a zacalo mi to poslednu dobu aj trochu dymyt....pri rozbiehani nic,aj ked dam viac plynu,az potom pri 3-5 stupni do dymy strasne... Neviem ci to má s tym nejaky suvis..
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Aký má význam riešiť to že aký tam dáva olej ?
A detto spotreba ?
Rovnako počet km nie je teraz zaujímavý, aj tak mu tuná nikto od počítača nepomôže.
Počas regenerácie filtra spotreba prirodzene prudko stúpa, takisto ak je tam ešte iný problém okolo motora, tak spotreba nebude optimálna.
To v tejto chvíli nemá význam riešiť, jedine okamžite vypustiť tú starú náplň, dať nový olej a diagnostikovať problém.
verbi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 10.01.2007 09:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa verbi »

Mám tiež motor cbbb,dôležité je napísať, že to nie je PD, ale CR, nemal som doposiaľ žiadny problém..., ale autom jazdím ako sa má, dlhšie trasy, menim olej liqui moly 5w30 cca každých 13000 km, doprajemm aj premiovu naftu, bol som aj na zvolavacku dieselgate, nnajazdene 270 000 bez zásahu do motora,turba či vstrekov, pdf regeneruje, dym v pohode, urcite menej nez pri beznej jazde 1,9 tdi 66,81 kw,keď niekto napíše,že zlý motor,tak lepší je asi len mercedes :zg282:
verbi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 10.01.2007 09:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa verbi »

Mimochodom,ten motor len tak ľahko nezadries,poznam chlapíka ,ktorý má tri motory 125 kw na srorovisku a nevie ich predať, nikto ich nepotrebuje, ale povedal mi, že akzozeniem 1,9 66,81,77,96 kw takže vie predať aj 10, aj 103 kw dobre idú,a 1,6 tdi je super biznis, nevie predať 125kw a 85 kw
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mám obavu že to nie je tak,pretože motorov, blokov,piestov ,ojníc,klukoviek na tebou spomínané motory je za nula peňazí na polskom Allegre ako smetí.Ja som kúpil posledné klukovice jednu na rotačku za 6e.- a druhú na PD za 12 e.-
Blok v super stave do 50 e.- ale nie o to ide ale o to,že toho je ako koľko srdce ráči
Inak trh sa takto správa,diely na poslednú generáciu bývajú nepredajné,tak boli nepredajné pred časom napr DSG,ale proste čo je nové sa ešte tak neznáňa sa dá kúpiť za smiešny peniaz.Všetko sa zmení ako po čarovnom prútiku,ak vôjde na známosť že sa nie čo sype,a začne sa hladať.
Inak tá 85 kW je motor ako tie v prvej skupine,to k tej 125 nepatrí.Druhá vec prečo nevie predať,je skôr taká,že iba blázon a nezorientovaný kúpy takúto vec od slovenského švindlera za tri razy premrštenú cenu.
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Original 183 tisíc. Kúpil som ho ked malo 170 000.
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Spotreba ? Podla jazdy. Ale priemer najazdím na nádrž(55L - čo natankujem a spálim) tak 750-800km - pri normálnej jazde ,že nehladím na spotrebu.
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Robilo to kôli tej regenerácii DPF filtra,v tej dobe som jazdil mesto pretože sviatky a tak, a kontrolka - vymenený nejaký tlakový snímač,alebo niečo také na DPF filtri,alebo katalyzátore.
Olej som odčerpal skoro liter, a zatiaľ je hladina v pohode.
Dík za rady.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných