Škoda superb ll 1.9tdi

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Škoda superb ll 1.9tdi

Príspevok od používateľa cibo226 »

Zdravim vas, s postupom casu sa blizi cas kedy budem predavat svoje auto a hladat nove... moj rocny najazd je nieco cez 30 000 z toho vacsia cast dialnica... moje poziadavky su aby to bolo vacsie priestranne auto, relativne pohodlne a aby som s nim nemusel vkuse riesit servis... cena do 10 000. Napadol ma prave skoda superb ll 1.9 tdi rok nieco okolo 2010. Mam pocit ze je to jeden z poslednych poctivych dieslov, ktore ked sa pravidelne servisuju, tak clovek moze v klude valat kilometre. Moja otazka: je moje zmyslanie spravne? alebo mi viete poradit ine auto? este som rozmyslal nad passatom b6 s tym istym motorom. Dakujem za rady
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že nemáš vo veci úplne jasno.Ak máš teraz Oct II z 1,9 Tdi tak je jedno aký výkon,ktorú variantu,proste máš jednoduché osemventilové PD-čko.Ktoré ťa pokojne aj prežije aj keď jazdíš 30 tis km ročne.Aj tak.
Beriem vetu o priestore,je faktom že SuperB je v priestore velkorysejší.Ale treba zobrať do úvahy že s tým priestorom získaš neporovnateľne zložitejšie auto.Síce tam v ponuke existuje tiež agregát 1,9 Tdi ale iba vo variante 77 kW s filtrom alebo bez.Mimo tých dvoch nič,do čoho stojí za to.Superb je vo všetkých variantách neporovnatelne servisne drahší,to sa týka motoru spojky,prevodu,náprav.Jediná nespochybnitelná motivácia je priestor.Kilometre sa aj zo Superb-kom dajú naválať,to môžem súhlasiť,ale je nutné vedieť že nie za cenu servisu Octávky II a ak padne volba na CR -ko,tak tu budeš jeden z častejších hostí než by si si sám prial.Pretože silne pochybujem,že človek veľa jazdiaci si vyberie jedinú bezproblémovú variantu motora kedže tá je tak pre velmi pohodové jazdenie pre malý výkon v ťažkom aute.
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

praveze oktavku nemam, jazdim momentalne bmw 320D 2014 a som s nim spokojny akurat ma prestalo bavit riesit veci kam to zaparkovat aby ma ludia neobuchali a podobne... vekom sa mi zmenil pohlad na svet a preto hladam auto lacnejsie, spolahlive a bez riesenia kazdeho skrabanca... do CR by som isto nesiel, o tom mam nacitane az az... preto prave padla volba na 1.9tdi, ohladom vykonu 77kw problem nevidim, poznam aj viacerych ludi co pravidelne zdvihuju vykon prave na tomto motore a jazdi to bez problemov a svizne, samozrejme s rozumom... po kupe by som isto ho dal do servisu nech sa spravi vsetko co sa ma aby som aspon dalsich 100 000 mohol jazdit bez stresu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Niečo som nesprávne pochopil čo sa týka Octávky.
V podstate považujem volbu passata B6 z motorom Pd 77 kW za jednu z veľmi dobrých.B6 už nemá tú idiotskú prednú audiňácku nápravu,ale klasiku a dobre vyriešenú,nemá motor podĺž ale priečne čo je kolosálne lepšie riešenie hlavne z pohladu servisných riešení.Ten motor je defacto konštrukčne ten samý čo tie výkonnejšie,takže pokiaľ by 77 kW prestalo stačiť,je možnosť ísť z výkonom hore bez ujmy na životnosti.Takže osobne by som volil medzi tým - Oct II alebo Passat B6.Motory sú pri rozumnom majiteľovi nekonečné,nesmierne spoľahlivé (majiteľ nesmie byť vyslovený darebák a tupec) a servisne pri dobrom servise čo rieši vtedy a to čo treba sú aj velmi šetrné k peńaženke vzhladom na km čo natlačia na odometer.Podotýkam pri ozaj dobrej spotrebe.
SuperB je ako A6,servis staršieho auta môže byť dramatický,nie je lacný,odkladá sa,nerobí sa včas,lepí sa z použitých dielov.Musel by mať nepriestrelný servis z minulých časov kde je všetko jasné,inak dokonalá pasca ako A6
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

vdaka za rady, skusim sa teda poobhliadnut po zachovalej b6 radsej
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

superb 2 je velmi jednoduchce auto nie nakladnejsie od passata B6-B7 m . hlavaty nepomýlil ste sa on sa nepýtal na prvu generáciu
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 72 neregistrovaných