Škoda Superb II 2.0 TDI , 125 kW , DSG - trhanie pri rozjazde

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
mark12
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.09.2022 09:56
Zdieľať na Facebook

Škoda Superb II 2.0 TDI , 125 kW , DSG - trhanie pri rozjazde

Príspevok od používateľa mark12 »

Pozdravujem páni,

mal by som na Vás takúto prosbu, nakoľko si už neviem rady:
mam auto Škoda Superb II 2.0 TDI CFGB DSG (predokolka), rok 2011 a riešim hádam už niečo okolo roka problém s trhaním auta pri rozjazde.
Prečítal som dosť veľa fór ohľadom tohto problému, ale nepodarilo sa mi problém vyriešiť a ani servis mi nevie pomôcť a to som bol v 3 servisoch.
Ide o to, že pri akcelerácií trhá autom do strán, prenáša sa to do podlahy auta, najviac citeľné do rýchlosti cca 50 km/h.
V servise mi menili na začiatku problému vnútorné kĺby, nejaká lacná značka, tie vydržali asi 2 týždne a problém sa opakoval. Tak sa poslali vstrekovače na servis na stolicu, vrátili ich späť s tým, že sú v poriadku, následne sa vymenili obe poloosy komplet za nové značky GSP, avšak vydržali mesiac, tak vymenili za originál nové poloosy, tie vydržali necelé 4 mesiace a znova problém na svete. Vymenili sa silentbloky na prevodovke - vrchný aj spodný, taktiež aj motorový. To trocha pomohlo, ale nie úplne. Aktuálne mám nové vnútorné kĺby Lobro, vyzerá, že držia viac ako GSP, ale stále je tam cítiť trhanie do strán.
Pozorujem teraz hlavne, keď je olej v DSG studený, že od cca 60-80 až 90 km/h cítiť vibrácie v podlahe, keď sa auto zahreje, postupne vibrácie ustupujú, ale nezmiznú úplne.
Auto má aktuálne nabehané cca 290 000 km, asi 5000 km do zadu výmena oleja v DSG (bez preplachu, olej Ravenol), spravené základné nastavenia.
Taktiež na novo vyvážené elektróny, skúsil som prehodiť nové elektróny + nové zimné pneu Continental, ale nič sa nezmenilo.
Známy mi ešte spomínal možnosť, že to robí zotrvák.

Nemáte niekto podobnú skúsenosť, prípadne niekto, kto by vedel poradiť, ako vyriešiť daný problém?

Za rady veľmi pekne ďakujem.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2.0 TDI , 125 kW , DSG - trhanie pri rozjazde

Príspevok od používateľa Renova »

....a tie originálne poloosi boli akej značky ?.....lebo tu už človek pomaly nevie čo je originál
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2.0 TDI , 125 kW , DSG - trhanie pri rozjazde

Príspevok od používateľa dreeevo »

Servis, kde používajú poloosi alebo čokolvek od GSP obchádzať oblúkom. Čínske smetie, ktoré po montáži trasie viac ako originál poloos s 350 000km. Niektoré poloosi od nich neprešli ani 10 km a išli z auta von.
Každý v okolí, kto to dal do auta to reklamoval.
Originál poloos bola od koho ? Jej cena ?
Originál poloos pre koncern bude na 90% od Spidanu a ja osobne som použil túto značku už asi na 5-tich autách a bez problému. Samozrejme, je najdrahšia z ponuky ale nikdy som nič nemusel reklamovať.
https://www.skoda-diely.sk/nahradny-die ... 29386.html
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2.0 TDI , 125 kW , DSG - trhanie pri rozjazde

Príspevok od používateľa Renova »

.....Spidan kedysi dával na trh repasované poloosi a klby volalo sa to xkové diely,neviem či to ešte stále robí,tuším že aj autorizáci to montovali.....však je to tam skryto napísané..."varianta dielu"
lubos zimovcak
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2.0 TDI , 125 kW , DSG - trhanie pri rozjazde

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nie je to znak zničenej prevodovky??
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2.0 TDI , 125 kW , DSG - trhanie pri rozjazde

Príspevok od používateľa Renova »

....na výrobnej linke do tohoto auta boli namontované poloosi značky GKN a to je 100% záruka že tieto poloosi vibracie spôsobovať nemôžu....jedna takáto poloos môže stáť aj 600€.Všetky ostatné značky za určitých okolností môžu spôsobovať vibrácie.Teraz podobný problém riešim na Tesle :4012:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2.0 TDI , 125 kW , DSG - trhanie pri rozjazde

Príspevok od používateľa seven549 »

nechcem sa smiat ale akoze ziaden mechanik neprisiel na to odkial to trasenie ide,co ho sposobuje?ved to je absolutne jednoducha vec.odhalenie do 5km skusobnej jazdy.navod sa na to neda napisat to musi mechanik pri jazde citit odkial to prichadza ci su to napravy,polosky,prevodovka.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2.0 TDI , 125 kW , DSG - trhanie pri rozjazde

Príspevok od používateľa Renova »

....ak tie vibrácie spôsobuju klby na poloosiach,tak to musi byť vždy a len pri akcelerácii,akonáhle dáš nohu dole z plynu,vibrácie musia prestať.Ked sa zahreje prevodovka "ako píše zadavatel" zahreju sa i tripoidné klby od nej kedže su naňu našroubované.Zahreje sa i mazivo v nich a tak sa zlepší valivý pohyb tripoidov,to by vysvetlovalo zmiernenie vibrácii pri zahriatí.Mechanik urobil pri montáži klbov niekde chybu,ale on nevie kde,ak by to vedel tak by ju odstránil.Nezostáva ti nič iné len vyhladať človeka ktorý sa venuje a rozumie tejto problematike. :zg282:
uwa0907839843
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.02.2023 11:05
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2.0 TDI , 125 kW , DSG - trhanie pri rozjazde

Príspevok od používateľa uwa0907839843 »

Dobrý, prosím Vás porišili ste ten problém, mám presne taký istý s takým autom, pripadne môj kontakt 0907 839 843, ďakujem vám
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 96 neregistrovaných