Skoda Superb II - trasie pri rozbehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Renova- a aké je tvoje vysvetlenie - prečo ten klb pri 70ke prestáva triasť ?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja som svoj názor vysvetlil prečo to považujem za málo pravdepodobné.Patrilo by sa aby si obhájil svoj názor tiež.Vieš prd aký som ja mechanik,a ja tiež neviem aký si ty.Ak si o sebe myslíš že dobrý,nemal by byť problém si svoje obhájiť,je to presvedčivejšie než zhadzovanie koho vôbec nepoznáš
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

V predošlých príspevkoch to vysvetlujem dostatočne......nemienim sa tu opakovať do nekonečna
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No ja som to nejako nenašiel, alebo nepochopil a to čítam poctivo všetky nové príspevky. Čaro dobrej pani učitelky nie je v minisukni ale v tom že všetko vysvetlí aj tomu najposlednejšiemu Jožkovi v triede.
Teraz vlastne ani nie je podstatné v čom je problém, ale bolo by zaujímavé vidieť ako sa zachová takto nastavený mechanik.
Teda ten ktorý je presvedčený o svojej pravde.
Ok vymeň to čo je podla teba príčina, ale ako sa zachováš ak závada ostane ďalej????? To je otázka dneška.
Lebo ja nejdem so závadou - vymeň klby, ale s požiadavkou odstráň trasenie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

Presne tak ako píšeš.
A preto my poloosi nie len repasujeme,vyrábame alebo inak riešime, ale robíme nane aj posudok,to znamená rozhodneme o tom či tá konkrétna poloos je opotrebená alebo má nejaký iný nedostatok ktorý je bráni v plnej funkcii alebo nie.To znamená že je absolutne vylúčené aby sme my niekomu vymenili plne funkčnú poloos za nejaký čínsky šmejd.A kto je tu odborník na poloosi ja či druhý najmudrejší hned po Einsteinovi mhlavatý ?....30 rokov den čo den držím v ruke nejakú poloos........spýtaj sa hlavatého kolko poloosi v živote v ruke mal on
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A čo ak to trasenie spôsobuje niečo iné, alebo je tam súbeh viacerých vecí?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

Ale samozrejme že to nie je vylúčené.Vibrácie spôsobuje aj opotrebená mechatronika DSG prevodovky no ale aby sa to u nej za 3 roky jazdenia vôbec nezhoršilo,to sa mi nechce veriť-
Naposledy upravil/-a Renova v 18.09.2021 15:33, upravené celkom 2 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja ten príbeh vidím trocha inak - mechanik zistí že problém je v poloosiach a volá zákazníkovi - čo ti tam mám dať XY alebo 6 x XY ??? Hádaj pre ktorú možnosť sa rozhodne zákazník
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

Za málo peňazí-málo muziky.....no ale to nie je až také strašné ked sa človek na tom vozí 3 roky....no a napokon mu to povedal aj technik v autorizáku.

Repas takého klbu stojí 100euro....no ale presvedč niekoho,ked 100 euro stojí úúúplne nová poloos.tak nech sa vozí na traslavom aute
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laguna72 »

Aj mne triaslo auto zhruba pri rovnakych rychlostiach a výmena vnútorného kĺbu pomohla (taký typ ako na prvom obrázku od renova)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jediná vec ktorá je dôležitá je to,aby sa zistilo z istotou či to napr. klby spôsobujú alebo nie.Je jedno či to vlastne spôsobuje,vždy a zásadne je dôležité stále dokolečka to isté,či to ide zistiť z istotou.A odpoveď je že ide.Či to je v chode motora,či v dvojhmote,či v automate,či polosiach,vždy je to zistiteľné z istotou a dokonca preukazateľne.Že niekto dá nové sračky z číny,alebo dá orig.za nemalé peniaze,alebo dá klby repasovať je stále podružná záležitosť.Tou jedine dôležitou ostáva otázka či to prinesie nápravu alebo len výdavok.Ty si vliezol do konfliktu vlastne pre názor že repas ktorý vy robíte je kvalitatívne neporovnatelne lepší než nová čína.Teraz som to vlastne pochopil o čo ti kráča že si sa pustil do mňa.Lenže ja tej myšlienke neodporujem že repas v tvojom podaní je kvalitnejší.Mne ide o jediné,zistiť či to tými kĺbmi je,a riešiť ich ak ano,A ani sa ich nedotknúť ak nie.Zistiť sa to dá dokonca s nezababranými rukami
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ja z tohto pribehu nechapem jedno,davam si opravit zavadu "trasenie" a pri prevzati vozidla trasenie pretrvava a aj napriek tomu zaplatim nemale peniaze a odchadzam ? Mne to nejak hlava neberie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Majiteľ často nemá na výber a neraz sa nachádza jednoducho v meste či dedine kde je jeden lepší servis ako druhý.Nech ide kam ide,dopadne to takto.Zažil som koncomesačnú platbu (mesias sa berie na dodací) jedného "servismana" tuno z dediny blízo a bola to suma že to niekto z kolegov okomentoval.V takomto malom meste sa každý z každým pozná takže tých komentov bolo a medzi nimi aj priame - to kolko mesačne "robíš" keď za mesiac odoberáš tolkoto vecí ? Šialená suma,mechanaik o ktorom ako kolegovia vieme svoje.Nevybarané správanie,skôr hulvát ťažiaci z toho že celé okolie konkurencie čajíčkové.A motto ani náhodov nie je kvalitne opravené auto.Platba za auto z pretrvávajúcou chybou je bežná,ľudia to v podstate musia povedať keď sa preberá servisná minulosť,lebo je nutná.A tak si človek vypočuje ozaj strašné príbehy.Lenže...ľudia potrebujú auto,čas nazvyš nemajú a lepšie možnosti tiež nie.Tak sa to "skúša" aj tam kde už nie je chýr opravovne práve skvelý.
My sa občas stretáme aj osobne,kadečo by sme si vedeli vysvetliť priamejšie,na fóre nie je najlepší priestor podobné veci detailnejšie preberať.Situácia zvonka vyzerá naozaj nepochopiteľne,ale malý náhľad za "oponu" by to nepochopiteľné hravo rozprášil.Ludia proste nemajú extra na výber,nie je to o ich hlúposti a pod. Žena chce vymalovať celý barák,tak vidím čo je s tým spojené a tiež otváram oči.Ja som chcel vymalovať sám,tak ako som maloval vždy pomaly už 50 rokov.Ale že nie, tak nech si hladá koho chce.No len akosi to škrípe čoraz viac a dopadne to ako vždy,vymalujem sám a lepšie.A iné to nie je v auto opravárenstve....umenie možného
kubco23
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

Prebehol som to len tak narychlo, ale niektore motorizacie S2 mali plechove napravnice a niektore hlinikove. Chalani s tym zvykli mat problem s vibraciami pri tych plechovych. Ak ste sa tymto nezaoberali este skus pohladat na internete viac info, mozno na nieco pridete.
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

Renova ma uplnu pravdu.
Sam som riesil viac-krat tento problem.
Tie vnutorne klby sa vytahaju a potom trasu pri rozbehu.
A preco pri vyssej rychlosti netrasu??? Lebo uz nie je taky silny krutiaci moment ako pri rozbehu a otackami si aj sadnu na miesto.
Skus pri 80km/h ubrat plyn a potom pridaj a ucitis,ze uz to nevybruje. Kup nove vnutorne klby najlepsie original,alebo Spidan.
Aj tie nieco vydrzia.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 79 neregistrovaných