Skoda Superb II - rosenie , zahmlievanie okien

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jardes1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 13.01.2011 21:37
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb II - rosenie , zahmlievanie okien

Príspevok od používateľa jardes1 »

Ahojte,
chcem vás poprosiť o radu, jedna sa o Škoda Superb 2, 2.0tdi 103kw. Mám problém s rosením okien v aute, akonáhle sa motor začne nahrievať (od 70C), začnú sa rosiť okna, je problém to "rozfúkať", musia sa otvoriť okná v aute, aby bolo vidno, po určitom úseku cca. 15 min. sa situácia opakuje. Bolo zistené, že je nefunkčný klimakompresor, tak som ho vymenil, plus nanovo maplnil a vyčistil klimu, problému som sa nezbavil. Aj pri zapnutej klime a ventilátore na 4 stupeň priamo na okno, stále sa rosí. Kabínový filter som vymenil ako prvý, voda sa mi nestráca, pod kobercami mám sucho a deje sa to len počas jazdy, keď auto stojí je suché. Ďakujem
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

asi mas stale zapnutu vnutornu cirkulaciu vzduchu, alebo mas pokazenu a ostava stale zapnute.
jardes1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 13.01.2011 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jardes1 »

Áno, tiež som na to myslel, dá sa to zistiť cez diagnostiku? Alebo treba rozobrať celú palubovku, nevie niekto? Dik
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

cez diagnostiku sa to da zistit, nemas nahodou unik chladiacej a prasknuty radiator kurenia?
jardes1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 13.01.2011 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jardes1 »

Voda sa nestráca, takže únik by tam nemal byť.
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Vyzera to to na tu vnutornu cirkulaciu. Ked ju zapnes/vypnes, mal by si pocut klapku.
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

Skus vypnúť fukare.. Daj ich na nulu aby vôbec nefukali, zapni len kľúč a stlač vnútorný okruh.. Mal by si počuť klapku.. Ak nie pusti aspoň na jednotku, zvuk by sa mal zmeniť.. Ak sa nič nemení alebo nič nepočujes je to klapka... Teda aspoň to vyzerá na vnútorný okruh.. Daj vedieť.
jardes1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 13.01.2011 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jardes1 »

Takže bola to klapka vnútornej cirkulácie, bolo ulomené ozubené koliesko, ktoré klapku otvára a zatvára, moja bola permanentne zatvorená. Teraz je to bez klapky, stále otvorené, asi to oľutujem pri prvej jazde za Tatrou 815 hore kopcom. Ale aspoň sa mi nebude zahmlievať okno. Ďakujem za radu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 45 neregistrovaných