Skoda Superb II - nefunkčný tempomat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mdrottner
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 06.03.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb II - nefunkčný tempomat

Príspevok od používateľa mdrottner »

Zdravim, vie niekto poradit, kde moze byt chyba? Vcera som si dal auto komplet vyčistit interier, exterier a odvtedy nefunguje tempomat?
mdrottner
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 06.03.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mdrottner »

Alebo mi tí dvaja týpkovia niečo vymontovali, alebo vymenili ????
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

skor volaky snimac niecoho vytopili lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

mohla odist samotna packa a do prace tempomatu hovori aj spinac na spojke a brzde...
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Normalne je, ze po cisteni interieru sa auto nechava vysusit… A nie iba par hodin, obzvlast ak sa tepovalo…
A co sa tyka samotneho tempomatu, je vyborne diagnostikovatelny, vsetko vidno. Takze ak chces vediet, kde je chyba, tak diagnostika.
Ak chces hned hodit vinu na tepovacov, tak to je blbe, kedze ani nevies, co je vadne, a kedy sa to stalo… Navyse, vistenie byva zvacsa mokry proces, je asi kazdenu jasne, ze co je mokre, musi uschnut, lebo vlhkost a elektronika sa nemaju radi…
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

A nie je náhodou len vypnutý?
Denne robím so zákazníkmi a s ich autami a 100% telefonických "reklamácii" krátko na to, ako odídu z dielne je práve z dôvodu, že je vypnutý tempomat.
Dôvod je jednoduchý - keď som ich vozidlo preberal, zapísal sa do preberacieho protokolu stav najazdených kilometrov a tento sa zobrazí napríklad práve vypnutím tempomatu.
mdrottner
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 06.03.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mdrottner »

Ako pise undertaker007, bol len vypnutý na páčke počas čistenia, ale ďakujem za rady.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Xy
Naposledy upravil/-a trucker694 v 27.12.2019 19:08, upravené celkom 1 krát.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Trucker netreba zbytocne rypat. Pan prisiel povedal co bol problem a podakoval za rady cize plne slusne. Mal som aj ja take ze prestalo fungovat snimanie mrtveho uhlu bolo aj v autorizaku a ziadny problem a ono to bolo len vypnute, majitel na to nesahal a nie je to vypnut len jeden tuk do packy alebo gombika. Zaplo sa a funguje podali sme si ruky a bez zosmiesnovania kto ma aku techniku a ako ju ovlada a aky ma vek sme isli kazdy spokojne svojou cestou.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Xentry neber to ako zosmiešňovanie. Ide o to že technika vo všetkých oblastiach ide tak rýchlo dopredu , že stále väčšia časť obyvatelstva jej proste nestíha. Na vianoce ježiško priniesol kávovar v cene jazdenej fabie a doprdele nikto z nás ani po študovaní piktogramov nebol schopný urobiť obyčajnú trojdecovú kávu.
Tu sa dohadujeme ako treba jazdiť s DPF a na energoportáli sa chlapi hádajú kto nevie kuriť v splynovacom kotli.
Nie raz sa nám v robote stalo že niekto päsťou rozbil PLCčko na mašine - lebo proste bol už z toho mimo.
Je síce pekné mať to a ono, ale čo ak si to nemôže kúpiť velká časť ludí lebo proste by to nezvládla. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Od toho padla otazka a aj odpoved a riesenie. Ak niekto bude mat problem najde a bude mat tak isto vyriesene. Ako som pisal v inej teme ja mam problem na jednom aute a vsetky okolnosti su splnene a stale nic, na internete a nie na slovensku ale celosvetovo sa problem taky este neriesil a neviem ani najst aby niekto polozil ohladom konkretnej veci vobec otazku. Cize vstupujem do vody ktora neviem kde ma dno :) Myslis, ze ak "nahodou" vyriesim zavesim to niekde na internet? Ani za peniaze. Ostane tajomstvo. Cize budte radi za ludi, ktory pridu a povedia toto je problem :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nikoho netreba zosmiešňovať, ľudia si vystačia aj sami...

Pri akejkoľvek nefungujúcej veci človek čo nemá v hlave nakakané v prvom rade skontroluje zapojenie v sieti, kábel a vypínač. Na nejaký Google alebo fórum pri tom ani len nepomyslí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 50 neregistrovaných