Skoda Superb II - nedajú sa otvoriť dvere

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb II - nedajú sa otvoriť dvere

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Zdravím všetkých, mam superb 2 1.9 tdi 77kw,2009, 259 000km, ešte včera fungovalo všetko a dnes mi nejdú otvoriť dvere spolujazdca vpredu zvonku, zvnutra idú, centrál počuť ze ide ale klucka ide úplne bez odporu potiahnuť ako keď je auto zamknuté. Prosím o radu či tam nie je nejaká choroba auta, alebo len niečo vyskočilo, nevyznám sa do toho, nebudem kecat ze viem keď neviem, ano viem že v servise to zistia ale možno niekto viete co s tým. Ďakujem za odpoveď :3906:
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Choroba tam samozrejme že je , vnútorné zámky sa menia dosť často. Možnosť je ešte utrhnuté lanko ...ale ťažko povedať.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No so zámkami dverí je problém všetkých modelov VW Group z tých rokov.
Ja na mojom aute z tých rokov som už postupne menil na troch dverách zámky, aj keď teda je fakt že u mňa sa dvere nedali otvoriť ani zvnútra, takže možno máš iný problém, ako píše predo mnou bobek. Lanko tam teda asi nie je, ale mohlo tiahlo vypadnúť z uloženia alebo niečo také.
Ja som tie zámky aj rozoberal, na stole fungovali a po zamontovaní zase išli-nešli. Ako som vymenil za nové, odvtedy už pár rokov problém nebol. A to som nekupoval originálne, sa mi zdali dosť drahé.
V servise ti asi nikto nebude zámok rozoberať a skúšať ho, keď s tým nemáš skúsenosť, daj to rozobrať a ak nebude iný viditeľný problém mimo zámku, tak vymeniť za nový a budeš mať pokoj
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Vďaka za odpoveď... Ešte doplním, že keď to otvorim zvnútra ( a zrejme odomknem vnutornou kluckou) tak uz potom ide aj zvonku, čiže to asi central neodomyka.... Dam to pozrieť a napíšem vám že čo
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

ahoj,nic ine ako to rozobrat ti neostava.pred tydnom som menil na golfe 5 aj na golfe 4 zamky,problemom nebol ani tak samotny zamok ale jeho elektricka cast,konkretne mikrospinace,vyderu sa alebo zoxiduju a je problem.Zamky neorigo stoja 30-50 eur.kupoval som nove.Stare som rozobral a pozrel co tomu je.Oba mali zle mikrospinace nic ine im nebolo.
Este sa vyskytuju studene spoje na plosaku v zamku,kto vie si spoje precinuje a zamok fici dalej.
dalsou moznostou u teba je ze je len vyskocene lanko v mechanizme samotnej vonkajsej klucky,pripadne zlomeny uchyt,je toho viac,len rozbrat potom uvidis.
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Trochu sme to riešili ale na nic sme neprisli, káblový zvazok dverí je meneny v 2018,RJ boli vymenené a bez zmeny, lanko je tiež dobré, ešte to odomkne keď auto odomknem dvakrát.... Takže tiež si myslím že to je zámok
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Jednoznačne zámok
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných