Skoda Superb I , 1.9 TDI , 96 kw PD

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0948522885
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.10.2021 13:25
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb I , 1.9 TDI , 96 kw PD

Príspevok od používateľa uwa0948522885 »

Ahoj ludia,

Potreboval by som pomoct neviem ci sa uz niekto stretol s tym ze mu auto zacne dusit po par metroch jazdy. Na volnobeh ked auto stoji som nespozoroval ziadny problem.

Ked sme auto napojili na VCDS a isly sme sa previest zistili sme ze pred tym ako auto zacne dusit (skakat) nastane rozdiel medzi pozadovanym mnozstvom paliva a aktualnym (rozumej ze pozadovane je viac ako bolo dodane). Auto zhruba do 2tis. otacok ide ako tak ale nad 2tis to skace, trba a dusi. Je problem sa aj pohnut z krizovatky (vzdy trpnem ci tam neostam vysiet :D). Zda sa mi ze sa to pomaly zhorsuje. Dnes som do prace prisiel tak ze som sa modlil a uz sa aj rozvietili kontrolky Check Motora a kontrolka Zhavenia a na chvilu sa rozvietila aj kontrolka ASR. Doma spravim diagnostiku ze co tam bude za chybu.

Mozne priciny problemu ktore podozrievam ja :

1. Tandemove cerpadlo

2. Podavacie cerpadlo v nadrzi

Palivovy filter je tam vymeneny aj ked rozmislam ci ho nevimenim znova ked vyjazdim celu nadrz. Pred palivovy filter som namontaval maly priesvitny filter aby som videl ako vyzera palivo ktore ide do palivoveho filtra.

Mali ste niekto podobny problem alebo tip kde by mohol byt problem ?
Audi A4 B9 2.0 TDI 140kw Quattro
Škoda Superb 1 1.9 TDI 96kw PD
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb I , 1.9 TDI , 96 kw PD

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bol palivový filter odpojený od hadíc ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb I , 1.9 TDI , 96 kw PD

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bol palivový filter odpojený od hadíc ?
uwa0948522885
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.10.2021 13:25
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb I , 1.9 TDI , 96 kw PD

Príspevok od používateľa uwa0948522885 »

Neviem ci dobre rozumiem otazke ale jasne ze bol ked sa menil fiter tak bol odpojeny od hadic.
Audi A4 B9 2.0 TDI 140kw Quattro
Škoda Superb 1 1.9 TDI 96kw PD
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb I , 1.9 TDI , 96 kw PD

Príspevok od používateľa oco13 »

No lebo dá sa to tak že sa neodpojí - sú na to špecialne svorky. :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
maxo73
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.07.2013 09:47
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb I , 1.9 TDI , 96 kw PD

Príspevok od používateľa maxo73 »

Neviem ci Ti to pomoze,ale mal som podobny problem.Nepises kedy si namontoval predradny filter.Vzdy som menil len palivovy filter a na ten priesvitny som zabudol. Ked som si to uvedomil a rozrezal som ten maly priesvitny bol som prekvapeny,ze to auto vobec islo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb I , 1.9 TDI , 96 kw PD

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dve hadice sa dajú vzájomne prehodiť,vtedy štartuje ide,len nejde do výkonu.Stalo sa aj mne,auto po 10 min späť že "neťahá"
uwa0948522885
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.10.2021 13:25
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb I , 1.9 TDI , 96 kw PD

Príspevok od používateľa uwa0948522885 »

Pravdepodobne sme asi nasli problem. Vybrali sme podavacie cerpadlo z nadrze zapojili sme ho na priamo a skusili ze ci funguje. Motorcem sice vrci ale nic netlaci. Pravdepodobne si to vsetko natiahlo tandemove cize idem skusit rozobrat a pozriet ci sa to nebude dat spravit ak nie kupit nove.

PS: V nadrzi je strasnt bordel budeme musiet aj tu nadz nejak vycerpat a vycistit. Nejaky napad ako najlepsie vycistit nadrz ?

Vdaka :3dcline:
Audi A4 B9 2.0 TDI 140kw Quattro
Škoda Superb 1 1.9 TDI 96kw PD
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb I , 1.9 TDI , 96 kw PD

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Išli ste na to zbytočne komplikovane.Stačí stiahnuť prívod od nádrže pred filtrom a spustiť čerpadielko v diagnostike cez základné nastavenie.
uwa0948522885
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.10.2021 13:25
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb I , 1.9 TDI , 96 kw PD

Príspevok od používateľa uwa0948522885 »

Tak nakoniec podavacie cerpadlo bolo OK. Precerpali sme celu nadrz, vycistili sme ju co sa dalo, vymenil sa pal. filter a isly sme na testovaci u jazdu. Auto bolo OK az do dnes rana. Dnes rano znova auto zacalo skakat (dusit) ale nie je to este take urgentne ako to bolo v piatok. Mam podozrenie ze to bude tym ze v nadrzi bol strasny bordel a bude to asi chciet este par krat vyjazdit nadrz a vymenit palivovy filter.

Uvidimu za nejaky cas ako sa to bude spravat ked vyjazdim par nadrzi a vymenim par krat pal. filter.

Podam priebezne info.

Zatial dakujem za pomoc :42f9:
Audi A4 B9 2.0 TDI 140kw Quattro
Škoda Superb 1 1.9 TDI 96kw PD
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb I , 1.9 TDI , 96 kw PD

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vyčistenie nádrže len prospeje.Filter je už iná záležitosť tam nie je jasné či tam je ešte typ starý (z T kusom) alebo už novší rozoberateľný a vložkový.Osobne by som začal hneď z VIF-om vo väčšej koncentrácii a prvú výmenu filtra urobil už po prvej tisícke km.Ale ak sú podozrenia na palivo tak overovať vždy a zásadne iba tlakomerom.Dôležité pre motor je tlak prívodu pri filtry a nič iné.Ak je všetko v perfektnom stave odíde auto aj bez čerpadla ale iba nízkymi otáčkami lebo ak má malé odpory paliva si ho samé nasaje aj z flaši v motorovom priestore (dojazd)
uwa0948522885
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.10.2021 13:25
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb I , 1.9 TDI , 96 kw PD

Príspevok od používateľa uwa0948522885 »

Filter je este ten stary s T kusom. Ten VIF mozem skusit. Kolko by ste odporucili ako vacsia koncentracia ?

Myslim si ze to bude len nieco s palivom (palivovym systemom) lebo ked sme spravili to co popisujem v prispevku hore auto islo dva dni uplne v pohode. Naschval som ho skusal aj vytacat do vyssich otacok a mat ho proste v zatazi a islo uplne v pohode.

Ano toto zvazujem ako dalsi krok ak nepomoze precistenie celej pal. sustavy ze by sa zmeral tlak paliva. Lebo auto na volnobeh ide uplne bez problemu len v zatazi ked potrebuje viac paliva nastava problem.

Ako som uz pisal vyssie ked sme pozerali diag. tak pozadovane palivo bolo viac ako bolo dodane a vtedy to zacalo skakat (dusit).

Cize vsetko mi ukazuje na to ze je to len nieco v palivovej sustave.
Audi A4 B9 2.0 TDI 140kw Quattro
Škoda Superb 1 1.9 TDI 96kw PD
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb I , 1.9 TDI , 96 kw PD

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kdesi niečo chápete nesprávne...tento motor nemá v diagnostike nič čo by sa dalo označovať za požiadavku dávky paliva.Je tam iba dávka paliva,aj to je výpočet interpretovaný RJ a realite nemusí zodpovedať.Zmeníte jeden z údajov ktoré vstupujú do matematiky a všetko sa zmení,a u PD sa dá umelo zmeniť.Gazdu by ste oblafli,techniku nikdy,preto návody tohoto druhu vynechajme.Čo vám prudko doporučujem prejdite na iný druh palivového filtra ktorý T-čko nemá.To je vyslovené kazítko systému a jednak musí byť T-čko kvalitné,jednak jediný filter na ktorý je spoľahnutie je Bosch,a snáď aj MAN.Zmenou typu filtra vyriešite obe nebezpečenstvá naraz a nie ste nútený kupovať štyri razy predražené filtry.Problém nespočíva vo filtrovacej schopnosti ale vnútorného usporiadania.Použite toto na fotke a tie dve hadice čo sa uvolnia z téčka iba prepojte.Rozmer je ten istý
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb I , 1.9 TDI , 96 kw PD

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ešte maličkosť ku tlaku paliva.PD nemá tlak paliva kontrolovaný RJ takže sa ani v OBD diagnostike nemáte šancu k jeho hodnote dostať.Dá sa to ale tak že na kontrolný bod tandemu pripojíte oscilo schopné nahrávať záznam a ten si potom pozriete v konfrontácii z otáčkami motora.Na to je tlaková sonda z prevodníkom na napätie (označená šípkou)
SuperB je inak otočený motor ale všetko je tak isto pripojené
Obrázok
uwa0948522885
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.10.2021 13:25
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb I , 1.9 TDI , 96 kw PD

Príspevok od používateľa uwa0948522885 »

Vyskusam ten filter a vyhodit to Tcko a prepojit tie hadice.

Vyzera ze auto skade (dusi) len rano ked je zima. Aj dnes rano sa to tak dialo ale poobede ked uz idem domov auto ide v poriadku.

Nejaky tip co by toto mohlo sposobovat ?

Vdaka
Audi A4 B9 2.0 TDI 140kw Quattro
Škoda Superb 1 1.9 TDI 96kw PD

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: davidp a 6 neregistrovaných