Skoda Superb combi automat alebo manual

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mdrottner
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 06.03.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb combi automat alebo manual

Príspevok od používateľa mdrottner »

Ahojte! Mate niekto skusenosti s automatom? Planujem kupit Superb combi 2,0 TDI, ale stale rozmyslam, ci automat,alebo manual....viete mi poradit,resp. ake vyhody, nevyhody ma automat proti manualu???
Dík..
mdrottner
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 06.03.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mdrottner »

ten superb combi 2,0 TDI DSG -automat je r. 2010
mdrottner
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 06.03.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mdrottner »

hlavne ma zaujima,ci poznate niekoho, kto ma superb combi 2,0 TDI automat a ci nie su nejake problemy s nim? Viem, ze su ludia,ktorí vraj raz skusia automat a uz manual nechcu....ale kedze som doteraz nemal automat, tak ma zaujimaju skusenosti majitelov takychto Superbov...
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Ber manual. :41c2: Menej starosti a o nieco mensia spotreba. :41c2:
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

automat
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Jeden moj kamarat hovorí,že jednoznačne automat,
lebo pri jazde po meste s automatom, sa dá súčasne jesť aj telefonovať.... :d :D
tihi222
Príspevky: 813
Dátum registrácie: 30.03.2008 11:30
Bydlisko: KN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tihi222 »

ked jazdis mesto napriklad typu BA tak urcite automat.ale ked napriklad mesto ako NR tak zbytocne ak nerobis taxisluzbu.dsg je fajn ale ked zacne kazit drahe opravy,ano aj manual ma dvojhmotny,ale aj tak isto ma dsg,ale navisse moze pokazit este nieco,co v manuale nema.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Automat...
Lubosa Zimovcaka nepočuvaj, ten je zaťažený na HDI, a zrovna u nich je ten automat taký že auto žere vyrazne viac tak preto vykrikuje že to nemá zmysel, lebo za to čo by navyše prejazdil môže ísť na dovolenku k moru. My čo máme automaty v normálnych autách rozdiel v spotrebe doslova nepozorujeme, respektíve nikto nerieši 0,5l za tú pohodu
Superb s MT http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... &gearing=1
Superb s AT http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... &gearing=2

Ano DSG ked sa ozve tak človek plače, ale to zaplače aj pri inom AT. Pri Superbe ale platí že človek skôr zaplače nie nad pokazeným DSG, ale nad tým že auto dostalo nohy
mdrottner
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 06.03.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mdrottner »

Vlastne som aj zabudol spomenut, ze sa jedna o motor 2,0 TDI 125 kW/ 170 k. Vlastne neviem, ako sa jazdi s tymto motorom, urcite spotreba je vyssia ako porovnavam jednotlive motory....nepoznate nahodou niekoho, kto Surba s takymto motorom vlastni??
Ked sledujem ponuky, tak skoro kazdy Superb ma motor 103 kW/140 k.
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

Jednoznacne automat, a DSG prevodovky su v pohode pokial s tym nenarabas ako buran.
Manual patri bud na okruh alebo do minuleho storocia. V beznom civilnom premiestnovadle nema manual ine opodstatnenie ako masochisticka potreba komplikovat si zbytocne zivot, alebo ako sa vravi, ze zvyk je zelezna kosela.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

mdrottner napísal:Vlastne som aj zabudol spomenut, ze sa jedna o motor 2,0 TDI 125 kW/ 170 k. Vlastne neviem, ako sa jazdi s tymto motorom, urcite spotreba je vyssia ako porovnavam jednotlive motory....nepoznate nahodou niekoho, kto Surba s takymto motorom vlastni??
Ked sledujem ponuky, tak skoro kazdy Superb ma motor 103 kW/140 k.
Za príplatok si mohol majitel objednať aj 125kW, spotreba je vyššie len zanedbatelne

V prvom rade si daj odpoved na otázku ako mieniš auto zabezpečiť voči krádeži.
Toto by mala byť tvoja priorita, lebo pochybujem že máš odložených dalších 15000€ v šuplíku na dalšieho Superba, ak by ti tento prvý zmizol, ja presne z tohto dôvodu nechcem žiadnu Škodovku a ani nič koncernové. To by som musel byť hodne zahojený a mať ešte dalšie tri autá aby mi nevadilo že jedno auto skrátka zmizlo a na peniaze si počkám kludne pár mesiacov aj to za predpokladu že som ho proti krádeži mal poistené
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Automaty kapú aj tak najviac na diesloch, lebo ten krúťak a jeho nástup im dáva poriadne zabrať...
Ale to mna netrápi, ja diesel nemám
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

A hlavne máš automat, ktorý je predimenzovaný na tvoje auto a je 4 stupňový.

DSG si stále radí a radí a radí a hlavne v nízkych otáčkach, t.j. vibrácie motora sa prenášajú do prevodovky a potom sa prevodovka pekne porúča :-)

Takže aj výber správneho auta so správnym automatom je dôležitý :-)

Je to súčiastka ako každá iná. Hlavne netreba kupovať auto za posledné prachy a radšej si odložiť na cenu repasu prevodovky a je ti to jedno.

Ja som mal automat a teraz mám manuál. Je mi ľúto za automatom. Je to fakt komfort poskytujúca časť auta, ktorá je silne návyková.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Jazdený automat kúpiš aj za 500€, len že nikto ti nezaručí (samozrejme každý sa zaručí za super stav) kolko vydrží, tak ako môže vydržať po celú dobu čo budeš auto vlastniť, tak isto po nahodení môžeš zistiť že je podobne vylágrovaný ako ten pôvodný čo si demontoval...

A 500€ je ? Vieš kde, no predsa v <>...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V servise sa dá aspon uplatniť záruka, cez inzerát to býva problém

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných