Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa keyzone »

Ahoj Robo.

Prosím Ťa, nepýtaj sa tu na názor. Pretože postup odpovedí na autobazar.eu je nasledovný:

1. Dostaneš 5 odpovedí, ktoré nepotrebuješ
2. Dostaneš k tomu odpovede na otázky, ktoré sa nepýtaš
3. Zistíš, že sa vytvorí diskusia na veci, na ktoré si sa nepýtal.

Medzitým sa dozvieš, že to čo chceš je drahé, alebo čo si tou kúpou dokazuješ.

Pretože keď čítam odpovede tých ľudí, tak zisťujem nasledovné:

- evidentne v tom aute nikdy nesedeli. Išiel som so superB III predface keď to vyšlo, bolo to osadené na R19 s DCC tlmičmi a to auto žehlilo nerovnosti (v štand. režime) jedna báseň. Reči, že R19 nie sú na SK cesty nechápem. Áno, na parkovanie to nie je sláva, ale tvrdé to nebolo. V režime comfort to bolo ešte pohodlnejšie.

Pre komentujúcih: ZADAVATEĽ TÉMY SA PÝTA NA TVRDOSŤ tlmičov. Nie na to či to bude výkonovo OK, či mu to rozbije podvozok a pod.

Na klasické tlmiče by som R19 nedával, z toho titulu že sú ťažké na klasické tlmiče a tlmiče s tým príliš dobre neporadia. Uvažoval by som na R18 napr ľahké OZ, také ktoré zapíšeš do techničáku (ideálne). Rozdiel medzi OEM R19 a ľahké R18 vo váhe sú značné, a zo skúseností môžem povedať že to je cítiť nielen na komforte ale aj na výkone a brzdení. Proste neodpružená váha spraví svoje. OEM disky sú väčšinou dosť ťažké, ak teda nemám disky špeciálne (napr. M performance BMW). Čo je dosť klíšé, že OEM disky sú kvalitatívne nič moc, sú ťažké a pritom: drahé. Ale dizajnovo často sedia na auto.

To už som sa rozkecal..

Štastný výber pri nových diskoch.

M
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa oco13 »

roboservis napísal: 04.12.2021 07:11 Zdravím Vás,

Potreboval by som poradiť, mám trojkového Superba Combi a chcel by som na leto väčšie disky. Pôjde o origo disky Phöenix. Na zimu mám 17”.

Rozhodujem sa medzi 18” a 19” na leto.

18” som mal ešte na Octavii a tam boli v pohode. Tvrdosťou tak akurát.

19” som ešte nemal ale obávam sa že to bude už moc tvrdé. Keby mám vzduchový podvozok tak v pohode do toho idem. Lenže mám len klasický a tam by to už mohlo búchať a skákať.

Máte niekto skúsenosti prípadne vozíte sa na tom niekto? Predsa superb je dlhý a húpe sa.

Plus aké gumy tam dat? 225/35 vs. 225/40 vs. 235/35 vs. 235/40 ?

Ďakujem za názor.
Pre komentujúcih: ZADAVATEĽ TÉMY SA PÝTA NA TVRDOSŤ tlmičov.
KDE??????? v prvom príspevku vidíš slovko tlmičov???? :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa achada »

keyzone, este si zabudol spomenut, ze ludia vacinou odpovedaju bez toho, aby si precitali zadanie. :40bd:
keyzone napísal: 05.12.2021 07:05 - evidentne v tom aute nikdy nesedeli. Išiel som so superB III predface keď to vyšlo, bolo to osadené na R19 s DCC tlmičmi a to auto žehlilo nerovnosti (v štand. režime) jedna báseň. Reči, že R19 nie sú na SK cesty nechápem. Áno, na parkovanie to nie je sláva, ale tvrdé to nebolo. V režime comfort to bolo ešte pohodlnejšie.
roboservis napísal: 04.12.2021 07:11Keby mám vzduchový podvozok tak v pohode do toho idem. Lenže mám len klasický a tam by to už mohlo búchať a skákať.
Ako mu pomohla tvoja odpoved ake je to auto komfortne na 19-kach s adaptivnym podvozkom ked on ma klasicky? :41c2: Ziaden rozumny clovek si na Slovensku neda na auto nic vacsie ako 17", ostatni su sprosti pozeri, ktori si len ospravedlnuju svoju hlupost!
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Ziaden rozumny clovek si na Slovensku neda na auto nic vacsie ako 17", ostatni su sprosti pozeri, ktori si len ospravedlnuju svoju hlupost!"

Achada, ty mas tiez dost. Tvoje nazory a styl pisania... vyhladaj radsej uz odbornu pomoc.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa oco13 »

Riči - nie je sám - ja si myslím to isté :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, ale ty si ok. Ked citam tvoje prispevky a niekedy sa pochytime, beriem to ako ked mam vymenu nazorov s mojim otcom. Zili ste v inej dobe, ste zvyknuti na ine veci. To chapem aj ked nesuhlasim. :)

Ale nepochopim zakomplexovaneho blba, ktory v kazdej teme uraza zadavatelov a prispievatelov. Toto normalny mentalne zdravy clovek nema potrebu robit :342a:
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa achada »

Treba rozlisovat urazku a konstatovanie skutocnosti!
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Mne urobia 18 palcové voči 17, vyše 1 l rozdiel v spotrebe.
Mal som možnosť vyskúšať aj 16 palcové, na tom istom type auta....
A zázrak, komfort o triedu vyšší, než na 18...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Achada, jasne, tu skutocnost urcujes ty. To co je v tvojej mysli skutočnosť sa mnohokrat lisi od reality. Preco by mal byt každý kto ma viac ako 17ky "sprosty pozer"? Vies uplne hovno o mne a o vacsine ludi na tomto fore. Napriklad, ja som to auto tak kupil a nebudem kvoli nejakemu sasovi menit na 17ky, aby som sa hodil do jeho predstavy skutocnosti kto je sprosty pozer a hlupak. Ludia na forum nechodia kvoli krete.nom ako ty, ale kvoli tomu, ze chcu radu a pomoc.

Uz v case tvojho alterega Cicmanca si bol na smiech, ako Achada este viac :cau:
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa achada »

No vidis a mne je na smiech kazdy kto si KUPI velke kolesa (lebo ved kolesa robia auto, ze?) a potom po ceste kluckuje, nepredvidatelne brzdi, cez retarder by toho svojho milacika najradsej preniesol na rukach a kade-tade vyplakava nad stavom ciest. Ty alter ego! :40bd:

A napriklad ja som tiez kupil auto so 17" diskami, ale som ich predal a kupil 16-ky. A nie kvoli nejakemu sasovi, ale kvoli sebe a autu.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa oco13 »

Napíšem zase niečo ja
Vies uplne hovno o mne a o vacsine ludi na tomto fore.
=Moj pohlad na všetkých 8 miliard ludí na zemeguli je - že sú hlúpi, zlí, zákerní....... samozrejme vrátane mňa. Človek ako živočíšny druh je slepá ulička prírody - takže z toho treba vychádzať, takže viem o všetkých všetko čo potrebujem.
Napriklad, ja som to auto tak kupil
= Kúpil si si nevhodné auto pretože chceš vyzerať lepší ako si naozaj.
Ludia na forum nechodia kvoli krete.nom ako ty, ale kvoli tomu, ze chcu radu a pomoc.
= Ludia chodia na forum preto, lebo na servis nemajú, lebo sú lakomí a dúfajú že sa niekto zlutuje a zachráni im zadok zadarmo a oni sa zase budú mocť predvádzať pred "lúzermi" na svojom megakáre.
A ludia chodia na forum aj preto, že stratili schopnosť používať svoj vlastný rozum.
Viď jedna z posledných tém - chlapovi neštartuje auto a on behá do servisu a na fora, namiesto toho aby požičal od suseda baterku a do troch minút vedel na čom je.
No Riči daj svoj pohlad na de..la ako som ja :40bd: :40bd: Len smola žiadne invektívy tu na fore ma nedostanú z cestnej premávky. Takže ak vás niekto vytlačí na krajnicu, opýtajte sa kua , nebol to ten oco??? :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Achada, tak ty vies pisat ako clovek, hned to inak vyzera :2f93:

Vyrobcovia davaju do TP rozmery pneu, ktore su pre auto urcene. Ak ma niekto vzhladom na velkost brzd a pneumatik pisane 20" a da ich tam, preco by som vypisoval, ze je to sprosty pozer a hlupak?
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa a566 »

natiahni na rafky cinske sprcgumy , bude to jazdit ako rebrinak.
ked to omotas okolo stromu, bude o jednu neriadenu strelu na cestach menej. :40bd:
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Riči daj svoj pohlad na de..la ako som ja :40bd: :40bd: Len smola žiadne invektívy tu na fore ma nedostanú z cestnej premávky. Takže ak vás niekto vytlačí na krajnicu, opýtajte sa kua , nebol to ten oco??? :o"

Oco, svoj nazor som napisal. Invektivy pisat nehodlam. Uz viackrát sme tu na fore o tomto diskutovali. Mas svoj nazor na základe svojich skusenosti, u kazdeho to tak je.

To ci je auto vhodne alebo nie neucujes ty. Ak cloveku robi radost a splna ucel tak je to vhodne auto. Keby som nemal na servisovanie tak si ho nekupim. Tiez by som manzelkr nekupil staru XC90 keby mi neslo o ochranu dcerky aj ked viem, ze servis neni lacny. Pre mna su to tym padom vhodne auta.
Naposledy upravil/-a Ricardinho83 v 05.12.2021 12:51, upravené celkom 1 krát.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"natiahni na rafky cinske sprcgumy , bude to jazdit ako rebrinak.
ked to omotas okolo stromu, bude o jednu neriadenu strelu na cestach menej. :40bd:"

Toto bolo na mna? Ak hej, tak dalsi co nema predstavu co pise. Odkedy mam auto ani jedna pokuta za rychlost, urcite sa nehodlam zabit. Davno nemam 20

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní