1 048 851
inzerátov
Pridať inzerát

Skoda Superb 2.8V6 30v AMX - Benzínové vstrekovače

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Škoda fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
michal744
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 10 február 2011
Nabehané: 20 hod 22 min
Predmet: Skoda Superb 2.8V6 30v AMX - Benzínové vstrekovače PríspevokZaslal: 08.12.2017 17:11   
Zdravím Vás,

riešil niekto vstrekovacie ventily, ich repas, alebo výmenu? Dočítal som sa, aj mechanik mi to potvrdil, že by sa mali kontrolovať každých 100 - 120 tisíc vo všeobecnosti, ale nikde som nenašiel, že by niekto robil repas/výmenu vstrekovačov u motora 2.8 V6 30v. Jedná sa o nepravidelný chod motora na volnobeh - jemné trhanie - čo môže spôsobovať chybne fungujúci/e vstrek/y. Jedná sa o Superb rv 2006 190 tisic km.

Ďakujem
Citovať
martin cichy
Známa tvár - Feldo (75)
Založený: 26 január 2010
Nabehané: 6 dní 8 hod 44 min
PríspevokZaslal: 10.12.2017 09:57   
chybu môže spôsobovať viacero faktorov, ako je napr. nízky tlak paliva alebo poškodená kabeláž k vstrekovaču alebo zakarbónovaný vstrekovač, minule sme mali kangoo s prasknutou pružinou na ventile - tiež sa to prejavovalo sklbaním motora, takže porucha môže byť nielen elektrická, ale aj mechanická. treba testovať a overovať.
Nová tvár - Trabanto (1)
PríspevokZaslal: 10.12.2017 11:51   
Jedine o čom viem, tak nebolo merané/skúšané palivové čerpadlo. Rozvody nove, sviečky, káble, cievka, palivový filter, hadice odvetrávania nove, lamda sondy merané, plne funkčné aj predhrev. Menené vlnovce/pletence. Katy by mali byť OK, žiadne emisie. Takže logicky nam zostava kuknúť sa ako sa majú vstrekovacie ventily.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (1957)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 4 dní 1 hod
PríspevokZaslal: 10.12.2017 13:20   
Na palivové čerpadlo zrovna neverím,ale odraziť sa dokážeš iba z dobrej diagnostiky toho motora za chodu.Len ako príklad ti ukážem čo všetko môžeš odsledovať čo sa previdelnosti spalovania týka na 3,0 V6 r.2004 a tvoj motor bude diagnosticky velmi podobný alebo totožný

emisný systém má spústu kontrolných statusov pre každú činnosť

je toho nesmierne veľa,ale ešte aj vyhodnotenie práce ventilov je možné kontrolovať

veci ako adaptácie po štarte

je tých vecí cca 50 x viac než dávam ukážky a sú tam odsledované veci že rozum zastavuje,len treba nutne mať takéto významové vysvetlivky inak nekopne nik do lopty..Ale chce to nad tým stráviť ťažké hodiny z vypnutým telefonom.
Polština snáď nerobí problémy,žiaľ slováci nepublikú nič
Diagnostika grupy v ročníkoch okolo 2005 a vyžšie je abnormálne obsiažna a rozsahom ju nie je možné namemorovať.Diagnostikvať novšie napr Fsi to je malá šialenosť,hodnôt je snáď na tisíc,emisný systém čo je v podstate palivový a zapalovací sytém spolu len sám o sebe je odhadom šesť sto hodôt nad ktorými sa treba pozastaviť,resp niektoré sledovať dlhšie a rôznych režimoch.preto ja idem do kolien ak niekto príde či urobím diagnostiku,a myslí si že za desať minút je hotovo a hurá viem všetko.Nie je nič ľahšie,než v tej spúste údajov prehliadnuť problém,preto ten čo sa v tom kutre,musí mať neskutočný prehľad aby vedel vybrať na maximum tie zásadné veci ktoré sa týkajú problému a nelovil v mútnej vode.
Citovať
michal744
Nová tvár - Trabanto (1)
PríspevokZaslal: 11.12.2017 08:33   
Dakujem velmi pekne, vytlačené a posuniem to mechanikovy.
Citovať
michal744
Nová tvár - Trabanto (1)
PríspevokZaslal: 16.01.2018 13:16   
Až teraz je auto u mechanika (troška to tvalo, ale dovolenky, choroba, vianove a nový rok). Vyčistená škrtiaca klapka, bolo zasrate sanie, hadice odvetravania sa dávaju nové - kompletne ucpané a rozpadávali sa. Vstrekovače boli na ultrazvuku, vymenili sa gumičky - žiaden vstrek neštal, ale prietok nebol ani na jednom ok.

https://moja.uschovna.zoznam.sk/link/ef9c0eff-d43d-4ec7-a701-cfa40182a1ac?utm_source=link&utm_medium=referral&utm_campaign=sharing
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Škoda fórum