Skoda Superb 2,8 V6 - zmena + doplnenie oleja

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ganzo
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.02.2013 11:30
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb 2,8 V6 - zmena + doplnenie oleja

Príspevok od používateľa ganzo »

Dobry den,
mam superb 2.8 v6 (2007). Olej mam 5w30. Hladina minimalna. Chcem sa opytat ci tam mozem doliat olej castrol magnatec 10w40..najazdene to ma 258tis km a zerie to 1l oleja na 3000km.

Na nete a aj tu na fore som nasiel rozne odpovede co sa miesania tyka ale nic zmysluplne len same nadavky. Najde sa nejaky skuseny mechanik resp niekto kto ma rovnake auto a kto doplnil iny olej? Nerad by som znicil motor :).

Dakujem za slusne odpovede k veci.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

Vzájomná miešateľnosť olejov:
Všetky motorové oleje sú navzájom miešateľné. Ak zmiešate akékoľvek dva alebo viac motorových olejov, nikdy sa nič nezrazí, nescukne a pod. Problémy s miešateľnosťou boli niekedy v druhej polovici 70. rokov minulého storočia a to v čase, keď sa ešte len začínalo so syntetickými olejmi. Dnes už tento problém v žiadnom prípade nehrozí, nikto si dnes nedovolí vyrobiť motorový olej, ktorý by s ostatnými nebol miešateľný.
Problém pri miešaní rôznych olejov je, že sa môže zmeniť viskozitná charakteristika oleja. Zmiešaním dvoch rôznych motorových olejov napr. SAE 5W-40 a SAE 15W-40 nemusí vzniknúť "polosyntetika" SAE 10W-40, ale niečo úplne iného. Príčinou je interakcia rôznych modifikátorov viskozity so základovými olejmi. Núdzovo je teda možné zmiešať všetko a motoru to príliš neuškodí. Vždy je však potrebné dodržiavať požiadavku motora na minimálnu HTHS viskozitu

ak ti to zere olej tak zbytocne davas drahy 5W30, zamen to za 5W40 :2f93: :3020:

pre buducnost odporucam najprv google a nie zbytocne vytvorit dalsiu temu o miesatelnosti olejov, v poradi uz stodvadsiatupiatu: https://www.google.sk/?gws_rd=ssl#q=miesatelnost+olejov
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

S predchadzajucim prispevkom plne suhlasim. Len by som si dovolil jednu poznamku. Preco prave Castrol? Len vdaka reklame ci tomu ze ho tam leje kazdy? Pokial tam nalejes original este to beriem (aj ked nie som zrovna jeho fanusik) ale prave tento olej patri medzi najviac pancovane cize riziko ze tam nalejes falzifikat je vysoke.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nevraviac o tom, že aj originál Castrol nestojí za veľa...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Volakedy dávno v časoch embéčiek a žigulákov, kto mal na zadnom okne nálepku "jazdí na castrol GTX" bol frajer...Tak preto veľa ľudí furt žije v domienke že to je ten správny a najsamfasa olej .... :40bd:
A samozrejme plus je aj pekný tvar flašky a na ňom nálepka kde je pekne aj s obrázkom vyznačené ako fungujú tie zázračné priam inteligentné molekuly oleja a ako sú zázračnou silou priťahované k povrchu motora..... :d :D Obal predáva.... :2f93:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

A zmysel dolievania? Vymením celú náplň, zmením viskozitu, odsledujem spotrebu oleja...
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

ja by som asi vymenil cele auto nielen olej. zda sa mi ze zrat 1l oleja na 3000 km tak to asi nie je normalne. to mi nezral ani zigulak ked som na nom jazdil pomaly pred 20 rokmi a bol vyrobeny okolo r. 1970 a nie ze superb z r. 2007.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Nemyslim ze zmenou oleja sa nejaky zazrak udeje. Ale mozna zmena nie je vylucena. Kludne by som tam nalial Madit 15W-40 a to bez srandy. Nechce sa mi teraz vypisovat dovody preco. Ale ked by som mal vyskusat tak toto. PS. Ked na to moze chodit Mazda Gti, mercedes ml a BMW tak pokojne aj Superb.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Daj tam olej 5w40 :41c2: :41c2: ale nie KASTROL,

A 1L oleja na 3000km nie je velka spotreba.

Vyrobca udava 0,5L az 1L na 1000km. :2f93: :2f93: :4012: :4012:
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

milkoTT napísal:ja by som asi vymenil cele auto nielen olej. zda sa mi ze zrat 1l oleja na 3000 km tak to asi nie je normalne. to mi nezral ani zigulak ked som na nom jazdil pomaly pred 20 rokmi a bol vyrobeny okolo r. 1970 a nie ze superb z r. 2007.
:28b7: :2f93:

POROVNAVAS dve rozdielne veci. :40bd: :d :D
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

mas pravdu, aj ten zigulak vyrobeny pred 4O rokmi nezral tolko oleja. pripada Ti normalne spotreba oleja 1l oleja na 3000 km? Tvoje auto ma tiež takuto normalnu spotrebu oleja? a to že to uvadza vyrobca že to može zrat až 1l oleja na 1000 km je asi len preto aby sa vyhol pripadnym reklamaciam zo strany majitelov aut ked by im to nahodou zralo olej.
Coudy22
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 02.11.2008 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Coudy22 »

Ja som pouzival olej Total a mal som problem s motorom - musel som precistit olejovu vanu. Teraz pouzivam Castrol a som spokojny. Takze nepovedal by som ze Castrol je zly olej a cenovo sa uz dnes daju porovnat vsetky oleje.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...V dnešnej dobe už pochybujem,že ktorýkoľvek olej je "originál"...
...Bol so u známeho v autoservise a prišiel chlapík že predáva motorové oleje skoro všetkých značiek.Tak sme šli s ním k dodávke,otvoril ju a mal v nej 4 sudy bez označenia...Ale to nebolo všetko,mal tam ešte kopu prázdnych litrových fliaš z etiketami všetkých známych výrobcov a že načapuje značku akú chceme...
...Čo k tomu dodať...???
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Osobne si myslím že hneď prvá odpoveď bola vyčerpávajúca a úplne postačujúca.
Aj keď to čo je uvedené v príspevku od vojto55 je smutné.
Ale keď už sa to tak pekne rozdiskutovalo, pretože pravda do futbalu, hokeja a oleja sa každý rozumie, tak dovolím si drobný príspevok, možno sa nájde niekto kompetentný, kto mi poradí.
Mám v aute VW 2-liter benzín, je to staršia konštrukcia motora, žiaden výkrik techniky.
Pred časom som kúpil olej Shell Helix ultra Extra 5W-30, podľahol som reklame za dobrú cenu.
A odvtedy mi sem-tam zasvieti oranžová kontrolka, že už by bolo treba doliať olej, oleja je samozrejme dosť, keď odoberiem plniace viečko oleja na motore a znova ho nasadím, kontrolka zhasne.
Zrejme sa teda ten olej v motore nadmerne pení a klame snímač hladiny.
Olej mením po cca 12-15 tis. km, teraz konkrétne po výmene 5 tis.km.
Má prosím niekto s tým skúsenosť, že čo a prečo to ten olej robí ?
Alebo je príčina inde ?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Všetko je podvod.....ja len toľko :2f93:

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných