Skoda Superb 1,8 TSI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

driver07
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.02.2020 10:31
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa driver07 »

Tak odpovedá to vlastnostiam a výkonu auta , myslím tú spotrebu, samozrejme sa da jazdiť aj za menej , aj za viac ale spotrebu by som nejako zvládol, tým ze ja mesačne najazdím do tých 1000 KM.

Kufor ako taký mi je v podstate jedno , respektíve nemusí byť mega veľký ale vnútorný priestor mega cením, aj posed vodiča za volantom
Neviem ktoré auto do 8000-9000 okrem superbu toto poskytne, a ešte s takým výkonom. A ja osobne pod 90kw nechcem ísť, z viacerých dôvodov. A tiež niesom veľký fanúšik SUV ale už začínam všelijako rozmýšľať

Ono , keby nemal Superb také problémy aké má (rozvody, piesty,napínacie kladky atď) už by som ho mal , len už asi veľa špekulujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Poviem to zjednodušene...v akej spoločnosti hladáš info,tak také sa dozvieš.Dnes je dôležitejšie kto to hovorí,než čo hovorí.Pozrieš Tdi...hromy blesky,tu teda statočne.Čokoľvek ťa napadne,iná značka...+- to isté.Kopec ľudí vychvaluje do nebies Toyotu a nemá zmysel im kaziť náladu.Pritom ja viem ozaj jednoducho doložiť všetkým potrebným z opráv týchto aut také poruchy že by to zadarmo nechceli.Lenže to nemá nič z objektívnym pohľadom,pretože tak isto je čo pochváliť a bola by to obyčajná zlomyselnosť.Pretože za väčšinou udalostí je niečo,prečo sa to udialo.Jednoducho ľudský faktor.Takže do akej spoločnosti sa ideš pýtať,takú správu dostaneš.Keby človek počúval túto spoločnosť tak si kúpy koňa
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Iba pre zaujímavosť, včera som natankoval ešte lacnu naftu :3c90: a urobil medzimesto za 3,5 l , ráno urobil zo 15 km krátkych jázd, studený motor a ukazuje mi ešte stále 3,9-4 l., reálne asi o 0,3 viac.
Nádrž som vyjazdil za 4,8 reálne, krátke jazdy, aj svižnejšie po R1, aj cez 150, taký mix.
Spotreba oleja, 0,00, servis prakticky žiadny.
Akurát ma čaká vyváženie kolies, pravdepodobne nalepené blato cítiť na riadení. Geometriu som ešte nerobil.
Auto veľkosti Superba.
driver07
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.02.2020 10:31
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa driver07 »

Áno , to máte veľkú pravdu, ja viem ze za mobilom je každý mechanik a každý si chváli to svoje ,ja len ze chcem rozumne využiť peniaze aby som mal dobre auto, aby som sa spokojne vozil a nenadaval aký som hlúpy že som kúpil zle auto ktoré mi stoji v servise


Na druhej strane, každé auto je risk a mňa ten Superb oslovil veľmi, fakt sa neviem rozhodnúť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ je objekt záujmu čokoľvek z grupy,je asi najrozumnejšia voľba sa riadiť priamo skúsenostami ktoré zbiera autorizovaný servis a ku ktorým pokiaľ sa jedná o významnejší problém vydáva výrobca tzv technicko produktovú informáciu ako sa prejavuje,čo s tým atd.
Čiže sumár vydaných zrkadlí čo sa u ktorého vyskytovalo.To zahŕňa všetko od poruchy zadného stierač až po poruchy končiace deštrukciou motora.To chce priateľa "na telefone" a trochu si v tej literatúre čítať.Žiadan jednotlivec viac informácií nemá. To by mal byť krok č.1 a ako krok č 2 si zohnať ku prehiadne auta solidného diagnostika.Pretože čomu sa nedá šanca,to sa nestane
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

driver07 napísal: 05.03.2022 16:12ja som od tohto fóra čakal a dúfal ze sa nájde niekto kto vlastní takéto autíčko , nejaké osobne skúsenosti alebo tak
Ty si zjavne ďalší, ktorý čaká schválenie svojho rozhodnutia. Lebo zlé skúseností viacerých chceš ignorovať a radšej počuť pozitívne skúsenosti dvoch-troch odtiaľto, lebo viac sa ti určite neozve ani za rok.

https://pdfhost.io/v/6K~9P~qcM_Superb_III
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa seven549 »

driver07 napísal: 04.03.2022 15:42

Ja viem ze je veľmi veľa diskusii na túto tému , väčšinu som prečítal , ale je to naozaj tak zlý motor ? Ci je možné že keď bolo servísované ako malo byť, bude mi dobre slúžiť a nezrujnuje ma ? Ďakujem za odpovede , rad si nechám poradiť alebo sa rad dozviem niečo nové
auto z dovozu je vzdy velke riziko pokial si ho nejdes kupit sam.tie motory trapi hlavne to ze hltaju olej a hned odnova.preto potom zlyhava aj emisny system.spotreba oleja je taka ze vacsina od 50 000km beru na 4000km 2 litre oleja.malo kto to kontroluje a potom ten motor pada.

no a katalyzatorom to tiez nevonia.

to uz neni motor a octavie 1.8 turbo 20V ktory toho zvladal vela je to uz novy 1.8TSI 132KW zacni citat co si kupil.tem je tu az az ohladom toho ako sa stazovali aj taky co to mali odnova.

vsetke tsi fsi motory maju aj problem s karbonom v sani.zanesie to sacie ventily ktore netesnia vznika vacsia teplota spalovania no a stracas kompresiu cize tah = emisnou neprejdes.

ja by som tiez take auto nebral.benzin uz stoji na dialnici 2 eura liter v nemecku.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa a566 »

oco13 napísal: 05.03.2022 13:09 Dobrý mechanik a rozumný majitel znamená že môžeš kúpiť absolutne akékolvek auto, to že niektoré autá majú povesť prúserových znamená , že zlyhal ludský faktor.
Akurát byť tebou by som si prečítal príspevky pána Hlavatého k stavu autoopravárenstva na slovensku a tiež by som sa opýtal mechanika či napríklad ovláda paralelnú diagnostiku. :300f:
Auto ma novu STK , EK , KO keďže je to dovoz, servisná knižka tiež vypísaná, v nemčine.
No a dovolím si spojiť dve témy a použiť niečo z príspevku M. Hlavateho k dovozom
mhlavaty napísal: 05.03.2022 12:45 Nikdy by som nešiel do kúpy dovozu bez vlastnej prítomnosti pri výbere auta.Niečo dovozov mi prešlo rukami a asi by mnoho ľudí vytriezvelo pokiaľ by videli auto pri kúpe a auto po "premene" keď sa odovzdáva novému majiteľovi.Ľudia zrejme stále nevedia pochopiť základnú podmienku dovozu a to je zárobok.Cieľ dovozcu a ciel záujemcu sú dva svety.......Technický stav si hlboko dovolím pochybovať,z tým má problém na akej takej úrovni 90% dielní a nie prekupník,mazať si med okolo huby je jednoducho trestuhodný optimizmus.
Záver nech si spraví každý sám :300f:
zalostny stav s jazdenkami ma donutil kupit nove. (viem ze na tom stratim hodnotu.)
ale nebudem dotovat darebakov.
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa Moonshine »

Hlavne že o 1.6mpi 75kw každý vraví aký je to super motor ale že každému na 4. valci prdí olej, to už je pohoda.
Mal vôbec niekedy volcgágen spolahlivý benzínový motor??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mal.Celá takáto debata nemá za mak racionality a objektivity.Všetko funguje podobne ako v zdravotníctve.Blbý je človek,furt mu niečo je a dokonca umrie.Mrcha jedna čo sa nevie poriadne ani narodiť v určitej oblasti,komunite alebo spoločenskej triede. Rozdiel v dvoch veciach minimálny,až na malý detail že je to blbosť presne rovnaká a pochádza z fatálneho omylu myšlienky
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Mal. Len to naposledy bolo tak pred 25 rokmi. A ani vtedy sa konkurencii nevyrovnal v iných parametroch.

To, že niečo vydrží keď sa každých 50 tisíc vymení hento a každých 100 tamto, z neho spoľahlivý motor nerobí! Do spoľahlivého motora netreba aspoň 300-400 tisíc šahať, ani preventívne. Ale ja viem, ty robíš s gruppou, ty také nepoznáš.
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa Vigora100g »

ahoj, poznam viacero ludi z okolia co maju ten motor 1,8TSI. Pokial funguje tak je fajn, ale ked nieco nefunguje tak je velmi tazke najst pricinu preco to nejde dobre. Ako uz bolo spomenute, hlavne tie emisie. Navyse velmi malo dielni ti tento motor zobere na opravu tak na to pamataj pri kupe. Ja by som do toho siel iba keby to bolo o 1/3 lacnejsie ako porovnatelne PD alebo CR.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Velmi dobre vystihnutá podstata.Pokiaľ je všetko dobré,je to ozaj výborné.Nuž lenže to platí takmer vždy a pre všetko.Problém často začína prkotinou,ibaže už aj tá môže znamenať obrovský problém pretože sa začne riešiť...ako ináč od konca.A kedže je ten emisný systém celkom vyšperkovaný tak to býva celkom dobrodružná cesta za poznaním.
Zase tu podaktorý operujú nepravdami o 50 tis km ale z neznalosti nič iné nevzniká a tu ešte je prítomný aj akýsi zámer. Toto by som preskočil,niet šance na racionálne výmeny názorov a hlúpostí je tu dostatok nie je potreba pridávať.
Keby podstatu debát na fóre neovládla skupina vždy majúca zásadný prehlad o detailoch a všetkých tajomstvách sveta automotive,značne by sa menili a zmenili názory ktoré dnes pramenia z informačného chlievu.Aj v tomto priestore sa ozaj vynikajúce informácie nachádzajú,len je to v lepšie triedenej spoločnosti než poskytuje toto pieskovisko kde napísať prvú blbosť čo príde na rozum je priam ako povinnosť.
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Áno, vieme, zásadný prehľad o všetkom máš zásadne len ty a nič iné ako chválu na VW nepripustíš. Aj keď si tým čo píšeš o jeho servisovaní vlastne kadíš do úst. Takže v podstate ja nemusím o tom vedieť ani hojno, mne úplne stačí citovať to čo píšeš ty. :40bd: Múdry sa zariadi, hlúpy kúpi, naleje tisíce do servisu a aj tak chváli kade chodí.
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa metamor »

Vsak ked potencionalny majitel pozna rizika a ma nachystane dukaty pre pripad oprav.... A auto mu inac vyhovuje... Mal by sa skor riadiť tym ako daleko ma od seba servis a mechanika ktory dokaze dat ten motor dokopy bez toho aby sa menilo pokus-omyl. Za dalsie kupovat taketo auto zo zahranicia... Neviem ci je to nutne... Ci sa nenajde aj v sr nejake schopne.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných