Skoda Superb 1,8 TSI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

driver07
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.02.2020 10:31
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa driver07 »

Zdravím, včera som mal možnosť vyskúšať si Superb 1,8 TSI , kombi , 2010 , 130 xxx KM. Auto je zvonku aj zvnútra v celkom dobrom stave , takisto počas jazdy som.mal zneho veľmi dobrý pocit. Predtým som skúšal Seat Leon aj golf , všetko kombi ale tento superb, hoc je starší urobil najlepší dojem. Ale keď som prišiel domov stym ze si niečo načítam o tomto aute, zistil som 2.veci
1. Je ze na SK a v CZ ne najviac odborníkov na motory TSI na svete
2. Že podľa nich mi ten motor , dokonca kod motora CDA , zničí život lebo horší motor na svete nieje

Ja viem ze je veľmi veľa diskusii na túto tému , väčšinu som prečítal , ale je to naozaj tak zlý motor ? Ci je možné že keď bolo servísované ako malo byť, bude mi dobre slúžiť a nezrujnuje ma ? Ďakujem za odpovede , rad si nechám poradiť alebo sa rad dozviem niečo nové
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa martincichy »

Ked to auto ides kupovat na uver, nekupuj si ho. Ked za svoju vlastnu hotovost, tak si ho kup, ak je v slusnom stave.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z technického pohľadu tam niet nič čo by malo odradiť pri aute s týmto nábehom.Jednak auto má ešte slušné km k dobru aby sa dostalo tam,kde sa už začínajú potreby niektoré veci obnovovať pre prirodzenú životnosť.Jedna z vecí ktorá je z tých háklivejších pri tejto technike je emisný systém ktorý je silne pod vplyvom spôsobu prevadzky.Nijako významný nie rozdiel pri tejto generácii medzi dieslami a benzínmi.Čo sledujem už nejaký ten rok,je nákladovosť pokiaľ sa emisný systém pokafre a ten je stále u týchto benzínových lacnejší.Ale iba za podmienky že sa pri riešení hneď prvý krok nepokafre.Pretože tu platí že pre nevelký problém jedinej veci (osemokruhový emisný systém) padá všetko doradu ako domček z kariet.V takom prípade to v nákladoch na opravu vie pokaziť Vianoce dokonale.Dielňa postaví vec ako - všetko je zlé a ono to aj tak dopadne.Naopak,ak od počiatku sa siaha tam kam treba a z vedomím kam treba nič mimoriadne sa nedeje,príčiny bývajú často aj v drobnostiach.
No ale platí už napísané...km je málo,pokiaľ sa nejedná o "príbeh" predaja zo špekulatívnym alebo dokonca podvodným pozadím,nebál by som sa ho.Podmienka,pre kúpou overiť emisný systém alebo urobiť neprotokolovanú EK..Pokiaľ je ten na jednotku,žiaden väčší problém nehrozí,celé to auto je o emisiách.Pokiaľ sledujem tie čo sú v mojom dosahu,majú viac než dvojnásobné nájazdy a ok,majiteľ viac než spokojný.
driver07
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.02.2020 10:31
Zdieľať na Facebook

Re: Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa driver07 »

KM sú pravé, respektíve overil som si ich cez viaceré stránky, cez platené stránky a všade všetko v poriadku. Auto aj vyzerá dosť zachovalé takže KM asi naozaj sedia . Nábeh 130 000 KM za 12 rokov naznačuje ze auto bolo využívané asi ako rodinné auto, bežné jazdenie. Auto ma novu STK , EK , KO keďže je to dovoz, servisná knižka tiež vypísaná, v nemčine. Ja som pripravený na investície a myslím ze sa budem o Auto starať ako o cukrík, prevencia je vždy základ, zas keď čítam o tých piestnich krúžkoch a rozvodoch a napinacich kladiek a neviem čo všetko, neviem. Tu som našiel aj Golf 2013 1,4 TSI 90kw , podobne KM ako Superb , asi to bude bezpečnejšia voľba , hoc srdce hovorí Superb , ber Superb
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som pripravený na investície a myslím ze sa budem o Auto starať ako o cukrík,
Toto je zle postavené tvrdenie - odpovedz si na otázku - mám mechanika, ktorý toto všetko zvládne???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
driver07
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.02.2020 10:31
Zdieľať na Facebook

Re: Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa driver07 »

Ono to bolo myslené ze budem včas meniť čo mám meniť, že budem mať vhodný štýl jazdy , že budem tankovať kvalitné palivo, liať kvalitný olej, a podobne veci. Takisto Áno, mám mechanika ktorý mi poradí čo kedy a ako je vhodné a bude vhodné vymeniť . Všetko včas. Ja len že podľa mnohých odborníkov a mechanikov na rôznych fórach toto auto , respektíve motor 1,8 TSI , CDAA sa jednoducho musí zákonite pokaziť, a ze budeme musieť ročne do auta tlačiť stovky, možno tisícky eur za poruchy rozvodov, všelijakých piestov a podobne. A to zas ak dá človek za auto 8000 plus urobí servis , tak proste chce mať z toto dobrý pocit ze ma spoľahlivé auto.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa oco13 »

Dobrý mechanik a rozumný majitel znamená že môžeš kúpiť absolutne akékolvek auto, to že niektoré autá majú povesť prúserových znamená , že zlyhal ludský faktor.
Akurát byť tebou by som si prečítal príspevky pána Hlavatého k stavu autoopravárenstva na slovensku a tiež by som sa opýtal mechanika či napríklad ovláda paralelnú diagnostiku. :300f:
Auto ma novu STK , EK , KO keďže je to dovoz, servisná knižka tiež vypísaná, v nemčine.
No a dovolím si spojiť dve témy a použiť niečo z príspevku M. Hlavateho k dovozom
mhlavaty napísal: 05.03.2022 12:45 Nikdy by som nešiel do kúpy dovozu bez vlastnej prítomnosti pri výbere auta.Niečo dovozov mi prešlo rukami a asi by mnoho ľudí vytriezvelo pokiaľ by videli auto pri kúpe a auto po "premene" keď sa odovzdáva novému majiteľovi.Ľudia zrejme stále nevedia pochopiť základnú podmienku dovozu a to je zárobok.Cieľ dovozcu a ciel záujemcu sú dva svety.......Technický stav si hlboko dovolím pochybovať,z tým má problém na akej takej úrovni 90% dielní a nie prekupník,mazať si med okolo huby je jednoducho trestuhodný optimizmus.
Záver nech si spraví každý sám :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
driver07
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.02.2020 10:31
Zdieľať na Facebook

Re: Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa driver07 »

Áno, ved ja viem že každá jazdenka , či s bazáru alebo súkromnej osoby je risk , to je v poriadku, ja som len chcel vedieť že či je pravda ze proste každý kto si kúpi 1,8 TSI proste bude sklamaný a sa na tom popáli.

Na mňa ten Superb, hoc to je 12 ročne auto urobil skvelý dojem, hneď som našiel dobrú pozíciu za volantom, a to sa mi pri mojich 195 cm nestava vždy , takisto dobre odhlúčnenie , veľmi príjemná jazda bola, mne to proste sadlo , neviem ani poriadne čo iné podobné Superbu mam hľadať.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nebude sklamaný,v ničom sa od dnešných konkurentov nelíši v rovnakej triede nelíši,skôr naopak,patrí k tým kde sa riskuje málo
driver07
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.02.2020 10:31
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa driver07 »

Tak prečo potom, všade kde sa opýtam na toto auto tak ma každý, doslova až straší stym ze 1,8 TSI je proste najhoršie rozhodnutie môjho života. Ja niesom človek ktorý sa dá ľahko ovplyvniť ale zas nechám si poradiť od skúsenejších. Bud je to naozaj zlý motor a asi si kúpim octaviu 1,9 TDI a budem spokojný :d :D alebo fakt len ľudia nemajú radi Škodu tak píšu takéto veci.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa martincichy »

Ked pohladas, zistis, ze do toho davali aj 1.9 tdi.

Auto je to inac vyborne.
driver07
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.02.2020 10:31
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa driver07 »

Áno, ja mam z auta výborný pocit , oveľa lepších ako z iných novších áut, len sa obávam tých vysokých servisných nákladoch, výmena piestov vraj cez 2000€ a vraj sa to musí , ďalej tie reťaze a rozvody , vraj je toho celkom dosť, človeka do odradi , ja som od tohto fóra čakal a dúfal ze sa nájde niekto kto vlastní takéto autíčko , nejaké osobne skúsenosti alebo tak , ale som rad za kazdu radu, názor
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak nestačí názor mechanika musí prísť niekto povolanejší
Tdi je rozhodne lepšia voľba,ale iba pokiaľ sa jedná o PD variantu.Ak už CR variantu tak si zo servisnými nákladmi +- na tom rovnako z Tsi.Získaš lepšiu spotrebu,stratíš kultivovanosť.
driver07
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.02.2020 10:31
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa driver07 »

No mne nešlo nikdy o spotrebu, a som si vedomí že ak sa rozhodnem pre TSI tak ta spotreba bude lietať okolo 9l/100KM

Toto nieje o spotrebe skôr o spoľahlivosti motora 1,8 TSI. O tej mám pochybnosti a preto váham, čo sa týka spotreby oleja , benzínu a iných bežných veci, viem ze Superb si bude pýtať svoje, to je v poriadku.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1,8 TSI

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

9 litrov benzínu, o chvíľu za 2 eura/ 1 l, + spotreba oleja...,to je akože ok??
Je.....l by som také auto.
To už rovno môžeš pozerať po 6 valci diesel... , až nepotrebuješ každý deň kufor, hľadal by som ďalej.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 33 neregistrovaných